Skip to Content

<

WTF (Well That's Fantastic..)

A cache by airavs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 8/6/2014
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Brīnišķīga un skaista meža ieskauti, taču bez nekādām brīdinājuma zīmēm un nožogojuma aplenkti Olainē vienkopus atradās vairāki interesanti dīķi, kuri pārlieku ziņkārīgajiem un neuzmanīgajiem varēja kaitēt veselībai un radīt dzīvības apdraudējumu.


Piesārņojums izgāztuves apkārtnē radies no 1973. līdz 1979. gadam, kad šeit tika nogādāti vismaz 16 tūkstoši tonnu rūpnīcu "Latbiofarm" un "Biolar" šķidro ķīmiskās rūpniecības atkritumu, kā arī izbrāķētā Rīgas ķīmiskās rūpniecības uzņēmumu produkcija. Vēlāk nepilnīgās dīķu hidroizolācijas dēļ šķidrie atkritumi– tādas ķīmiskas vielas, kā amonija hlorīds, piridīns, butanols, izopropilspirts un nātrija acetāts, caur dīķu pamatni, ko veidoja smilts nogulumi, viegli iesūcās gruntsūdeņos. Pēc Eiropas Savienības ekspertu vērtējuma izgāztuvē glabājās ap 6500 tonnām bīstamo atkritumu. Gruntsūdeņi 10–12 metru dziļumā bija piesārņoti 30–100 hektāru platībā.

2015. gada beigās noslēdzās ilgi gaidītā sanācija un nu agrāko dīķu vietā atrodas pļava un nekas vairs neliecina par seno izgāztuvi. Viss piesārņotais ūdens speciālās iekārtās turpat Olaines atkritumu izgāztuvē uz vietas ticis attīrīts un pēc tam pa caurulēm aizpumpēts uz farmācijas kompānijas AS "Olainfarm" notekūdeņu attīrīšanas iekārtām. Tur ūdens attīrīšana turpinājās tik ilgi, kamēr to droši varēja novadīt kā notekūdeni. Savukārt visi cietie atkritumi aizvesti uz Dobeles novadā esošo Gardenes poligonu, kur tie sašķiroti un apstrādāti tā, lai vairs nebūtu tik bīstami, bet pēc tam noglabāti. Attīrīti 111 449 m3 gruntsūdeņu un 10 400 m3 apmērā pāršķirota piesārņotā grunts, kas atradās zem bojātajiem un vēl padomju laikā ierīkotajiem bīstamo ķīmisko atkritumu baseiniem.

Jūsu uzdevums ir pašiem atrast vietu kur reiz atradās šie dīķi. Pļavas vidū (N xx° xx.x53 E xxx° xx.133) meklējiet spilgti zaļu gruntsūdeņu monitoringa aku ar uzrakstu P2-17 un tur atrodiet tālākās norādes par virzienu un attālumu kurā meklēt pašu slēpni.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

156 Logged Visits

Found it 139     Didn't find it 4     Write note 7     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Owner Maintenance 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 12 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.