Skip to content

This cache has been archived.

GeoAwarePL: Niestety, po decyzjach ponad moimi reviewerskimi możliwościami, muszę zarchiwizować tego EarthCachea. Mam nadzieję, że jego dotychczasowi zdobywcy zachowają go w dobrej pamięci.

Pozdrawiam,
GeoAwarePL

Geocaching.com; wolontaryjny recenzent earthcachy na terenie Polski
Geocaching.com; Volunteer EarthCache Reviewer for Poland

More
<

Muzeum Geologiczne w Krakowie

A cache by toczygroszek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/07/2014
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

EarthCache znajduje się na terenie Muzeum Geologicznego ING PAN. Muzeum czynne jest w godz. 10-15 (czw-pt) i 10-14 (so). Wstęp jest płatny (4zł, ostatnia sobota miesiąca - bezpłatnie).


[PL]

Muzeum:

Kraków, z racji swojego położenia pomiędzy urozmaiconymi geologicznie regionami, oraz długiej tradycji ośrodków naukowo-badawczych, posiada kilka miejsc, gdzie gromadzone i eksponowane są minerały i skały. Jednym z nich jest Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych UJ, drugim Muzeum Geologiczne AGH, trzecim zaś niniejsze Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN. Tradycje tego muzeum sięgają roku 1861, z którego to pochodzą pierwsze zebrane eksponaty. Muzeum posiada w swych zbiorach imponującą kolekcję ponad 300 meteorytów (największa w kraju). Ponadto posiada bogatą kolekcję paleontologiczną (skamieniałości), mineralogiczną (minerały) i litologiczną (skały).

Oprócz organizowanych w muzeum wystaw czasowych, główną część stanowi stała ekspozycja zatytułowana „Budowa geologiczna obszaru krakowskiego". Znajdują się na niej przykłady skał, minerałów i skamieniałości zebranych z obszaru najbliższych okolic Krakowa i terenów na północny-zachód od niego. Na wystawie można dokładnie zapoznać się z rodzajami skał tam występujących, poznać ich genezę, a także zapoznać się z ciekawymi przykładami minerałów, kopalnej fauny i flory o raz zapoznać się z innymi ciekawostkami geologicznymi regionu. W trakcie zwiedzania można brać okazy do ręki, a dzięki temu lepiej poznać ich właściwości.

Muzeum czynne jest tylko w niektóre dni. W czwartki i piątki otwarte jest w godzinach 10.00-15.00, a w soboty 10.00-14.00. Wstęp do muzeum jest płatny (bilet normalny 4zł), za wyjątkiem ostatniej soboty miesiąca, kiedy wstęp jest darmowy.EarthCache:

"Kesz dostępny jedynie do celów archiwalnych, nie ma możliwości jego zaliczenia. Zachęcam do odwiedzenia muzeum w celach edukacyjnych."


Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.