Skip to Content

This cache has been archived.

pompo79: Zdar všem, bohužel opravdu nemám čas na údržbu keše, proto jsem se rozhodnul pro archivaci, alespon dám prostor někomu jinému.

More
<

VPM 008 Nezapomínejme

A cache by pompo79 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/08/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš je věnována památce obětem 1. a 2. světové války. Výchozí souřadnice Vás zavedou na hřbitov Stodůlky, kde se nacházejí hroby, které jsou vojenskými pietními místy. Dostanete se na místo v pohodě pěšky kousek ze stanice metra B - Stodůlky, nebo autem.VPM 008 Nezapomínejme


V současné době, kdy mladá generace již většinou ani netuší kdo byli odbojáři, legionáři co znamenali pro český národ a proč nasazovali vlastní životy snad v nejstrašnějších konfliktech lidských dějin jako byli 1. a 2. světová válka, jsem se rozhodl propagovat tato vojenská pietní místa prostřednictvím Geocachingu. Malý hřbitůvek na Stodůlkách je místem posledního odpočinku jako každý jiný hřbitov. Díky dobré myšlence spolku pro vojenská pietní místa si však můžeme připomenout lidské osudy doby, která pokud nebudeme zapomínat se snad již nebude opakovat. Místo posledního odpočinku zde nalezli hrdinové a oběti obou světových válek, legionáři, odbojáři a další.


Jen namátkou vyjímám několik z nich:JOSEF HLUŠIČKA * 3.7.1920 6.5.1945 ZEMŘEL V BOJI O PRAHURUDOLF FORMÁNEK + 11.3.1918 + 8.3.1942 UMUČEN V MAUTHAUSENU


ČENĚK VOŘÍŠEK ČETAŘ RUSKÝCH LEGIÍ, POŠTOVNÍ KONTROLOR V.V. A UČITEL VČELAŘSTVÍ * 1.1.1888 + 29.11.1954HILDA ČIHÁKOVÁ * 9.12.1909 + 30.1.2007 Poznámka: Paní Hilda Čiháková-Hojerová celý svůj život bojovala proti útlaku a nespravedlnosti. Již za nacistické okupace pomáhala převádět ohrožené osoby přes hranice a v roce 1947 obdržela vysoké státní vyznamenání. Po únoru 1948 se nesmířila s nástupem komunismu a pokračovala v boji proti režimu. Za převádění uprchlíků do Německa a přípravu ozbrojeného povstání byla odsouzena k pětadvaceti letům vězení. Nakonec strávila devět let v komunistických věznicích, kde díky svému nezlomnému optimismu a naději pomáhala spoluvězenkyním lépe snášet tíži žaláře. U příležitosti státního svátku 28. října 2006 jí prezident republiky Václav Klaus propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka II. stupně za vynikající zásluhy o stát v oblasti rozvoje demokracie, humanity a lidských práv. Čestná občanka Prahy 13. (Zdroj: web MČ Praha 13)


A mnozí další...


Ctěme prosím v klidu a s vědomím piety tohoto místa životy Těch jež skončili dříve ve jménu životů budoucích

Závěrem bych velmi rád poděkoval za laskavé svolení a vstřícnost členů Spolku pro vojenská pietní místa využít pro tento listing údaje a fotografie z jejich webu.


Informace o keši:
Výchozí souřadnice Vás zavedou přímo před bránu hřbitova Stodůlky. Vstupte dovnitř a buďte pozorní čekají Vás tři úkoly po jejichž rozluštění získáte finální souřadnice. Pokud keš bude lovit kačer vozíčkář, nebo mamina s kočárkem bude určitě nutný k samotnému odlovu, ale i pohybu na hřbitově doprovod dalšího kolegy kačera!!!

Také budete potřebovat k vyluštění tento klíč:

A=5 B=0 C=4 D=9 E=3 F=5 G=4 H=9 I=4 J=1 K=0 L=4 M=9 N=2 O=3 P=8 Q=4 R=7 S=5 T=4 U=5 V=1 W=0 X=3 Y=6 Z=8

Úkol 1:

V zadní části hřbitova (hledejte v hlavní části hřbitova, ne úplně v zadu u nových hrobů) se nachází hrob, který je vojenským pietním místem a odpočívá zde František Jindra, který padl v boji o Prahu. Přímo naproti se nachází rodinná hrobka na jejíž mramorové desce se nacházejí 4 jména. Pro získání indicií budete potřebovat první tři jména, kdy počáteční písmeno prvního jména je indicií A, počáteční písmeno druhého jména je indicií B, počáteční písmeno třetího jména je indicií C. Dosaďte dle přiloženého klíče.

Úkol 2:

Opět v zadní části hřbitova (hledejte v hlavní části hřbitova, ne úplně v zadu u nových hrobů) se nachází hrob, který je vojenským pietním místem. Odpočívá zde Josef Hlušička, který zemřel v boji o Prahu. Přímo naproti tomuto hrobu se nachází rodinná hrobka kde v předposledním písmenu názvu rodiny nalezneme dle klíče indicii D. Dosaďte dle přiloženého klíče.

Úkol 3:

Na zadní straně zděného altánu, který se nachází uprostřed hřbitova naleznete vojenské pietní místo Rudolfa Formánka, který byl umučen v Mathausenu. V pravé části desky se nachází nápis (nápis odkazuje na místo kde se hrob nachází), potřebovat pro získání indicií budete poslední dvě písmena nápisu, kdy první z dvou posledních písmen je indicií E a poslední písmeno je indicií F. Dosaďte dle přiloženého klíče.

A závěrečný vzorec pro výpočet finálky:

N 50 02. (A)(B)(C+1) E 014 18. (E+1)(F-1)(D)

Prosím kdo chcete lovit keš v nočních hodinách dbejte na pietu tohoto místa a také by jste měli vědět, že hřbitov je chráněn kamerovým systémem a v nočních hodinách zde provádí patrolaci Městská policie!


Doufám, že Vám tato mnou první založená keš a velmi jednoduchá mysterka udělá radost. Keš byla od jejího založení velikosti micro. Od 26.4. 2014 jsem změnil velikost na "malá". Keš obsahuje logbook, 2x tužku (ale raději mějte sebou znáte to :-)) Keš do 12.7. 2014 obsahovala i mini směnárnu na CWG, která pojmula 6 kusů koleček, ale neustále jsem směnárnu dotoval po nájezdech kačerů zlodějů takže jsem jí zrušil. Do keše se v pohodě vejde i GC a TB. Přeji příjemný lov a nezapomínejme!


Moc děkuji za betatest Seizovi, který keš otestoval po noční směně, v dešti a pomohl mi vše doladit. Díky


Additional Hints (Decrypt)

I fhpuh n ormcrpí

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

464 Logged Visits

Found it 424     Didn't find it 1     Write note 23     Archive 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 1     Owner Maintenance 13     

View Logbook | View the Image Gallery of 23 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.