Skip to content

<

Aleje ve Stekni

A cache by Geopati Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/23/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Aleje ve Štěkni

Letecký pohled, modře zvýrazněna "Hlavní stoka" - Použit mapový podklad "Mapy.cz"

 

Ještě před začátkem, některé části alejí jsou považovány za přírodní památku, chovejte se zde proto příslušně.

Území přírodní památky viz. mapa

 

Hlavní stoka

O přírodní památce

Tato přírodní památka vznikla v roce 2012, předmětem této ochrany je výskyt brouka Tesaříka obrovského. Památka se nachází na 377- 380 m.n.m. Evropsky významná lokalita chrání celkem 4 aleje, ale přírodní památka zahrnuje i další aleje. 

Tesařík obrovský

Nejvýznamnější ze 4 alejí, je ta severojižní, která má oboustranné (místy i víceřadé) stromořadí. Tato alej se táhne podél komunikace Štěkeň-Čejetice. 

V alejích se nachází Dub letní, s příměsí Javoru mléče, Jasanu ztepilého a Trnovníku akátu. Stáří těchto stromů je odhadováno okolo 100 let, ojediněle i 200 let.

Tyto aleje, ale poskytují i vhodnou příležitost pro hnízdění ptačí fauny. Ze zvláště chráněných druhů byl zde prokázán výskyt Žluvy hajní z řádu pěvců, jejiž samci mají nádherné žluto černé zbarvení.

Žluva hajní

Dále zde byl nalezen i Krutihlav obecný z řádu šplhavců, který je nenápadně hnědě zbarvený a své jméno dostal, kvůli své schopnosti, že dokáže otočit hlavou o 180°.

Krutihlav obecný

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.