Skip to content

<

Knihokeska #1

A cache by Kamašel Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/08/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pozor – novinka: 24. 8. 2020 proběhla údržba kešky a úprava listingu (nový vstupní kód)

Na uvedených souřadnicích keš nehledejte! Cache is not placed on these coordinates!

Již delší dobu jsme měli v plánu využít objekt k založení kešky, avšak tomu nám bránila kolize s jinou keší. Až po její archivaci přišla vhodná chvíle. Nejsme žádní knihomolové, ale takováto tématická keška v okolí chybí a prostor pro ni zde doslova vybízí.

Doporučujeme navštívit rovněž mladší sestřičku na pomezí jiho-plzeňského kraje Knihokeška #2

Historie objektu:

Objekt kešky je v současné době ve vlastnictví města. Dříve v něm bylo uloženo elektrické vodní čerpadlo, které využívaly technické služby k čerpání vody do cisteren. Rovněž k němu měli přístup i hasiči. Dle bývalého hasiče se tohoto čerpadla využívalo při větších požárech v této části města. Čerpadlo bylo vždy plně funkční a připravené k okamžitému spuštění. Pro hasiče, kterým je drahá každá vteřina, mělo toto čerpání dvě pozitiva: samotné čerpání vody bylo rychlejší než spojování hadic, koše a následné čerpání z řeky. Navíc oproti běžnému čerpání z řeky bylo zajištěno, že voda bude čistější, bez drobných částic a nezanese tak požárnické vybavení.

Vlivem času a vandalů však začal objekt chátrat. Až plán na založení keše nás donutil objekt vyklidit od nánosů z povodní, odpadků, vyčistit a opravit.

K samotné keši:

Pro zjištění finálních souřadnic musíte přiřadit úryvky našich oblíbených knížek k jejich názvům a autorům a dosadit do vzorce:

A = A. A. Milne - Medvídek Pů

B = Jaroslav Foglar - Modrá rokle

C = Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

D = Karel Klostermann - Mlhy na blatech

E = Michal Viewegh - Vybíjená

F = Paulo Coelho - Alchymista

G = Robert Fulghum - Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

H = Winston Groom - Forrest Gump

I = Zdeněk Svěrák - O požáru mlýna

J = Zdeněk Šmíd - Proč bychom se netopili


1 Kraj rovný jako stůl, vyplněný bohatými, žírnými lány, posetý nesčíslnými velkými i malými rybníky, pánev jakási, zalitá v dávnověku vodou, která tu tvořila, jak se zdá, obrovské jezero, z něhož tu a tam ostrůvek vystupoval a jehož břehy na severu a jihu sotva lze stanovit; na západě je tvořila pahorkatina šumavských výběžků, zponenáhla vystupující od Strýčic k Netolicům, od Netolic pak k severu a k severozápadu k Nestanicům...


2 Můj bratr Vilém je již devatenáctiletý chlapec, ale má řadu nepěkných vlastností. Například stále chodí spát se slepicemi. Rodiče to dlouho trpěli, ale onoho večera, když tatínek viděl, jak Vilém s přikrývkou v podpaží leze do kurníku, řekl si, že je nejvyšší čas a to nocování na hřadu mu zatrhnout.
"Hned slezeš a lehneš do postele!" přikázal mu. Ale Vilém za sebou ještě vytáhl žebříček a že nepůjde. To se ví, hned byl oheň na střeše. První jsem ho zpozoroval já.


3 „... jezírko zůstane navždy naším tajemstvím. Sepíšeme o tom smlouvu mlčenlivosti!“

Jak navrhl, tak se i stalo. Svůj slib zapsali na čistou stránku kroniky, a když se všichni podepisovali, zavládla v klubovně jakási slavnostní nálada. Pouze Denny byl z toho všeho trochu posmutnělý. Nebyl si jist, zda ho rodiče na tak dlouho pustí z domova.


4 Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.

Žij vyrovnaně - trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a tancuj a hraj si a pracuj.

Každý den odpoledne si zdřímni.

Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě.

Nepřestávej žasnout. Vzpomeň si na semínko v plastikovém kelímku - kořínky míří dolů a rostlinka stoupá vzhůru a nikdo vlastně neví jak a proč, ale my všichni jsem takoví.

Zlaté rybičky, křečci a bílé myšky a dokonce i to semínko v kelímku - všichni umřou. My také.


5 „Cítíte se pane úplně zdravým?“

„Úplně zdravým, to právě ne, vašnosti pane rado. Mám revma, mažu se opodeldokem.“

Starý pán se opět laskavě usmál: „Co byste tomu řekl, kdybychom vás dali prohlédnout soudními lékaři?“

„Já myslim, že to se mnou nebude tak zlý, aby ti páni ztráceli se mnou zbytečně čas. Mě už prohlédl nějakej pan doktor na policejním ředitelství jestli nemám kapavku.“


6 Dostal jsem vztek. Kluk zahuláká, že vypadám jak funebrák, bací přitom do kytary a Ofélie se může zbláznit. „Takhle my na vodě zpívat nikdy nebudeme,“ řekl jsem. „Pozor esenbák. Copak to je nějaká písnička?“

„Má to náladu.“

„Ale blbou. To je jako kdyby někdo zpíval na vodě celej večer: pomóc nebo: neviděli jste tu mé trenýrky?"


7 Jedno vám teda povim: bejt idijot není žádnej med. Lidi se vám akorát smějou a nemaj s váma trpělivost a chovaj se hnusně. Vono se toho namluví jak by na nás postižený měli bejt hodný jenomže povidali že mu hráli. Ale nestěžuju si poněvač si myslím že jsem si užil docela zajímavej život. Idijot jsem vod narození. IQ mi zjistili pod sedumdesát takže na to mám i papíry.


8 "I kdyby to třeba bylo jen chodit po světě? Nebo vzít si dceru obchodníka s látkami?"
"Nebo hledat poklad. Duše světa se živí štěstím lidí. Anebo naopak neštěstím, závistí, žárlivostí. Splnit svůj Osobní příběh je jedinou povinností člověka. Vše je jedno.
A když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil."


9 Nejprve si řekl: „To bzučení něco znamená. Takovéhle ustavičné bzučení vždycky něco znamená. Když slyšíme bzučení, musí někdo bzučet, a pokud já vím, bzučet mohou jedině včely.“ Pak zase dlouho přemýšlel a řekl: „A včely jsou na světě jedině proto, aby dělaly med.“ A pak vstal a povídá: „A med dělají jedině proto, abych já ho snědl.“


10 Vidím to ve škole denně. Někdy bych studentům rád řekl, zkuste si alespoň představit, že my dospělí vás dokážeme prohlédnout. My přece vidíme, jak jste hloupí a nejistí - tak proč se proboha pořád tváříte tak cool? Proč, vy beznadějní pitomci, pořád tvrdíte, že jste v poho, i když vás například právě připravili o životní lásku?


N 48° 47. X

E 014° 18. Y

X = F * A * B * G + 124 - D

Y = I * E * H * J - C - 3

Správnost vypočtených souřadnic si ověřte!!!

Samotný odlov

Objekt kešky je opatřen číselným zámkem. Kód zjistíte z ověřovátka. Ke vstupu použijte levý vchod.

V této lokalitě se v určitém období pohybuje mnoho turistů, chovejte se proto nenápadně a s naprostou samozřejmostí vstupte dovnitř. Přivřete za sebou dveře (i místní domorodci jsou trochu zvědaví). Přes den je uvnitř sice vidět, ale baterka se hodí.

Uvnitř na vás čeká řada knížek (pro děti i dospělé). Svou výměnu kus za kus zapište do svého logu.

Keška je tématická, tedy můžete měnit knihy (případně hodnotné časopisy) a předměty s knihami spojené (záložky apod). Knihy nejsou nové, avšak zachovalé. Věříme, že si každý přijde na své. Pokud už se budete s knížkou táhnout k finálce a nevyberete si, můžete ji zde zanechat a nezištně přispět k rozšíření této netradiční knihovny. Nenoste sem prosím literární brak, k tomu je kontejner na papír. Ušetříte nám práci.

Předměty na výměnu včetně trackovatelných ukládejte do krabičky.

Při odchodu řádně uzamkněte přetočením čísel kódu.

Nevkládejte, prosím, fotografie, které by mohly napovědět místo uložení.

 

24. 8. 2020 proběhla údržba kešky a úprava listingu (nový vstupní kód)

24. 8. 2014 proběhla posezónní údržba kešky. Rozšířili jsme prostor pro uložení knížek, které jsou rozděleny do kategorií:

1) čeští autoři

2) zahraniční autoři

3) děti a mládež

4) záliby, studium, časopisy

5) cizojazyčné tituly

Prosím, ukládejte knížky do patřičných poliček.

PS: zámek je třeba po zadání kódu smáčknout a pak teprve roztáhnutím odemknout. Děkujeme, přejeme pěkný odlov a příjemné počtení...

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.