Skip to content

This cache has been archived.

Jana1902: Děkuji všem návštěvám...
V tichosti zavírám.

More
<

Zajic pro Sira

A cache by Jana1902 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/20/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Z tohoto místa je pěkný výhled na Bohdalice, vesnici, která na Zelený čtvrtek utichla.


Zajíc pro Sira

Sir je zdvořilostní oslovení muže. Je to aristokratický titul, užívaný v anglicky mluvících zemích, který může být udělen za zásluhy, ale také jej lze zdědit. Nemá ženský ekvivalent.

Vznikl zkrácením staršího „sire“ obdobného významu přejatého z francouzštiny, které přes „sieur“ (viz monsieur) a „seigneur“, oboje zdvořilostní „pán“, má původ v latinském adjektivu „senior“, starší. „Sire“ (s velkým S, čteno česky) může sloužit také v češtině k oslovování panovníků.

Podle jiného, ojedinělého výkladu, pochází titul sir z řeckého „Cyr“, které bylo původně titulem byzantských císařů a znamenalo „významný pán“.

Internetové vyhledávače ale neznají Sira, který prošel životem mnoha místních obyvatel, a jeho srdíčko dotlouklo právě na Zelený čtvrtek, 17.dubna L.P.2014.

Tato keš je vzpomínkou na úžasného člověka, jehož pozdrav „Nazdar Jaňulo“ mě provázel poslední dva roky prakticky denně a bude mi znít ještě hodně dlouho v uších, stejně jako jeho všudypřítomná jadrná mluva a silný hlas, který se nesl Bohdalicemi jak zvon místního kostela.

Keš je vzpomínkou na chlapa, který neznal slůvka „nemůžu“, „nemám čas“ nebo „to nejde“. Vzpomínkou na neuvěřitelného dříče, pro kterého nebylo prakticky nic problémem. Ráda bych citovala aspoň některé jeho výroky, ale tolik PIP PIP PIP by stánky neunesly :-)

Život není fér. Takoví lidé jako Sir by měli mít svíčku života o pořádný kus větší.

No nic. Zajíc, kterého jsi měl v pondělí dostat, bude nesnězen.

Sakra chlape, tohle sis nezasloužil...

!! 9.12.2014 změna souřadnic !!

N 49°12.898

E 017°1.567

!!!! V KEŠI NENÍ TUŽKA!!!!BYOP!!!!!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.