Skip to content

This cache has been archived.

dr.vota: Tak chtěl jsem ještě do listingu něco dopsat a přidat fotky a video, ale když už někomu straší...

Takže zase za rok!

More
<

Rucnikovy den - se zabakem #8

A cache by dr.vota Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 25 May 2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Klasicke tradicni setkani s rucnikem v 17:42-18:42 u prilezitosti 13. vyroci odchodu D.Adamse. WARNING: Vogon poetry!

Stopařův průvodce po Galaxii a ručník

Kdesi daleko v zaostalých a nezmapovaných končinách onoho cípu Západního spirálního ramene naší Galaxie, který je turisticky značně nezajímavý, leží jedno malé, bezvýznamné žluté slunce. Kolem něj, zhruba ve vzdálenosti sto padesáti miliónu kilometru, obíhá naprosto zanedbatelná modrozelená planeta, na níž formy života vzešlé z opic jsou tak úžasně primitivní, že se dosud domnívají, že digitální hodinky jsou docela šikovný nápad...

Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí:

Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

Stoparuv pruvodce po Galaxii

Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Tak například když nějaký paďour (paďour = ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencům, výbavu do deště, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopaři půjčí kterýkoli ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešťastnou náhodou ‘ztratil’. Onen paďour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou galaxii, žít v drsných podmínkách a za pár šupu, porvat se s osudem a přeprat ho, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat.

Tento obrat ostatně pronikl i do stopařského slangu. Lze například říct: ‘Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má ručník.’ (sasovat = znát, brát na vědomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu děsný frajer, frúd = opravdu děsně správný frajer).

Douglas Adams, Stopařův průvodce po Galaxii.

(Pokud tuhle knihu neznáte, rozhodně si ji sežeňte a přečtete! Pravda, existuje sice film stejného jména...ale znáte to, nikdy to není ono, i když je tohle zpracování výjimečně zdařilé. A ještě je kdesi v této galaxii i rozhlasová verze v češtině, když budete trochu hledat...)

Ručníkový den

Douglas AdamsStopařNa počest Douglase Adamse (11. března 1952 – 11. května 2001) každý rok v květnu jeho příznivci a fanoušci z celého světa pořádají okázale neokázalou akci – po celý den nosí s sebou všude viditelně ručník, jako připomínku jeho nejznámějšího díla, Stopařova průvodce po Galaxii, ve kterém je ručník označen za nejpotřebnější věc, kterou u sebe může mezihvězdný stopař mít. Letos uplyne od Adamsova odchodu již třináct let. Poprvé se tato akce konala dva týdny po jeho odchodu a od té doby je to vždy 25. května.

Potkáte-li tedy 25. května na ulici člověka s ručníkem, nemusí to ještě nutně znamenat, že jde z nebo do lázní, že si zabouchl dveře a nemá klíče, nebo že je to blázen, sklerotik, nebo roztržitý profesor...

Pardubice neděle 25.5.2014 17:42 – 18:42

Podmínkou pro zalogování je přijít s ručníkem, viditelně umístěným přes ruku nebo kolem krku! (Podle současných pravidel je to sice podmínka dobrovolná, ale na toho, kdo se přijde zalogovat bez ručníku, bude pohlíženo zvláště opovržlivým pohledem jako na paďoura – viz výše) Přijďte na náměstí k radnici, společně se pak kolem přibližně asi cca v 18:00 vyfotíme s ručníky. Ale hlavně...

...téma tohoto ročníku: Vogonská poezie (Vogon poetry)

No jednou to přijít muselo! Došlo na nejhorší!

„Vogonská poezie je ovšem až třetí nejhorší ve Vesmíru. Druhá nejhorší je poezie Azghotů z planety Kria. Když král jejich básníků Chrochtos Nadýmavý recitoval svou Ódu na malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra, čtyři posluchači zemřeli na vnitřní krvácení a předseda Středogalaktické komise pro mrzačení umění přežil jen díky tomu, že si uhryzl jednu nohu. Tvrdí se, že Chrochtos byl poněkud zklamán přijetím své básně, a přávě se chystal začít předčítat svou epickou skladbu o dvanácti knihách, nazvanou Mé oblíbené chrochty ve vaně, když vtom jeho vlastní tlusté střevo v zoufalém pokusu zachránit životy a civilizaci mu vyskočilo až do krku a zadusilo mozek. Nejhorší poezie, jaké kdy byla napsána, zanikla spolu se svou tvůrkyní Paulou Nancy Millstone Jenningsovou z Greenbridge v hrabství Essex v Anglii při zkáze planety Země.“

Pokusíme se tedy společnými silami vogonskou poezii překonat a složit dohromady rozsáhlé dílo, každý přispěje svým kouskem - alespoň verš, dvojverší, ale klidně i čtyřverší, prostě nenechte se omezovat, a připište svůj příspěvek ke společnému dílu už přímo do logu Will Attend (nebo posbíráme ještě na eventu, pokud zapomenete, nebo text listingu jako obvykle nečtete). Nejlepší geniálně potenciální texty budou na eventu předčítány!

Pro inspiraci úryvek ze známé básně (Prostetnik Vogon Jelc):

Ó fretná chrochtobuznosti!
Tvé mikturace jsou mi
Co zprudlé žvastopunksery na plzné včele...

atd. etc. znáte to, že...
nebo něco takového:

Do pratibla jeho sremrůk chlotlů
Dipi k zluvumrýni od siti
Dlápe prýhy nebo bašlitmuč
Před srýkřo na pudidě?
úpmoč nablůz je slaňa klecá?
Chlíhouz k bromřoumrédla chce členik?
Blyvouť není úněbrň žuglebou
Ti všichni zraděvol k bluvi
Nám blisk na dlhzlyl o zrorle?
S pejíluj je tiby nac
Uti k třudněť huj naskůbap
Mouř zruťábypta na tlp krouněva!

Přijďte včas!

Na lov T4 keše v saku a s ručníkem

Kdyby byl zájem, mohli bychom potom třeba někde poblíž posedět, popít, pojíst, pokecat...no jako obvykle, ale to už bude neoficiální část tohoto klasického eventu, takže případně napište do Will Attend logu i počet osob, jestli si společně posedět chcete a jestli chcete CWG (např. "CWG 1x hospoda ANO 3x", "CWG 2x hospoda NE"). Kdyby bylo dobré počasí, možná by se dalo už i někam na zahrádku...ostatní doplním aktuálně později – ZŮSTAŇTE NA PŘÍJMU A SLEDUJTE LISTING!

Akce je jako vždy řádně úředně oznámena

Úředně řádně oznámeno

Stejně jako v minulých letech, je i letos akce řádně oznámena úřadům. Podle dostupných informací se možná bude vogonská stavební flotila pohybovat v tomto kvadrantu - údajně má v plánu nějaké demoliční akce na jednom objektu bez stavebního povolení...

Toto shromáždění nebylo zakázáno!

Jak bylo s ručníkem loni? Podívejte se na event 2013: Ručníkový den - se žabákem #7.

Ručníkový den Pardubice 2013

Jak bylo s ručníkem předloni? Podívejte se na event 2012: Ručníkový den - se žabákem #5.

Ručníkový den Pardubice 2012

A předloni? Podívejte se na event 2011: Ručníkový den - se žabákem #2.

Vítáni jsou všichni galaktičtí stopaři dobré vůle! A nezapomeňte si ručník!

...A možná bude i překvapení...

Signal Frog

Nejotrlejší stopaři ochutnali loni Starou Janxovku - základní komponentu Pangalaktického Megacloumáku, po kterém se cítíte, jako by vám vyrazili mozek masivní zlatou cihlou, obalenou plátkem citronu... P.S. ještě zbyla!

Stará Janxovka s červem

Ručníkový den - se žabákem #8 (2014)

Ručníkový den Pardubice 2014

Additional Hints (Decrypt)

Ehpavx ivqvgryar f frobh (arob an fbor)! JNEAVAT: Ibtba cbrgel!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.