Opancerzona wartownia

Przy bramie głównej obozu umieszczono wieżę rosyjskiego pociągu pancernego i wykorzystywano ją jako wartownię. Pociągi pancerne były produkowane jeszcze w Rosji carskiej, w czasie wojny polsko - bolszewickiej były zdobywane i wykorzystywane przez Wojsko Polskie. Prawdopodobnie wagon pociągu pancernego Niemcy zdobyli na froncie wschodnim i przetransportowali go do Pruszkowa po 1941 roku. Był remontowany w Zakładach Kolejowych. W czasie funkcjonowania obozu Dulag 121 wieża służyła prawdopodobnie również jako karcer.
Skrzynka:
Kesz to typowy mikrus, magnetyk, zawiera logbook, ołówek i wskazówki do odnalezienia skrytki bonusowej.
-------------------------

Seria Dulag 121 powstała we współpracy z Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Naszym celem było przedstawienie szerszej publiczności historii zarówno samego Obozu Przejściowego Dulag 121, jak i dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pruszkowie, na terenie których się mieścił. Mamy nadzieję, że te kilka skrzynek zainteresuje nie tylko zaprawionych w bojach geocacherów, ale przede wszystkim ludzi, którzy wcześniej o obozie Dulag 121 nie słyszeli. Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia pozostałych skrzynek w naszym mieście – Pruszków ma bardzo bogatą i ciekawą historię, którą po prostu warto poznać :)
Szczególnie polecamy serię WPR autorstwa geocachera andmaj40.
Seria składa się z pięciu skrzynek.
Czterech skrzynek klasycznych:
Dulag 121 - Wartownia
Dulag 121 - Hala 5
Dulag 121 - Hala 2
Dulag 121 - Brama XIV i wieżyczka strażnicza
Każda z nich opowiada o ważnych miejscach na terenie obozu przejściowego Dulag 121 i dawnych ZNTK, jak również jest częścią bonusowej zagadki. W keszach tych znajdziecie część koordynatów, po skompletowaniu których będziecie podjąć skrzynkę bonusową.
Skrzynki bonusowej:
Dulag 121 - BONUS
Bardzo prosimy o utrzymywanie keszy w dobrym stanie, aby wszyscy mogli mieć z tej zabawy frajdę. Jeżeli możecie – dokonujcie drobnych napraw. Jeżeli nie, a coś wymaga uwagi – dajcie nam znać.
Zdjęcia i materiały archiwalne pochodzą ze zbiorów Muzeum Dulag 121.