Skip to Content

<

Hanova cesta

A cache by Lamalamalovich Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/26/2014
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Hanova cesta

Štrapácní keš, kvůli které si projdete jednu moc zajímavou cestu.


 Chodsko má mnoho osobností a jedna z nich je Petr Hána, významný domažlický starosta z 19. století, jenž se hodně zasloužil o rozkvět Domažlic za Rakouska-Uherska. Po něm je pojmenována upravená malebná cesta na Čerchov plná schodů. Je to moc pěkná procházka, kterou si, pokud chcete odlovit tuto keš, zpestříte počítáním schodů.

 Na začátku ovšem doporučuji menší domácí přípravu, abyste si několikakilometrový výlet zbytečně neprodloužili a dobře ho naplánovali. Je v podstatě jedno jestli půjdete jedním nebo opačným směrem, schody se dají počítat dolů i nahoru, ale pokud si nechcete cestu projít dvakrát, když na konci zjistíte, že finálka je na začátku, zjistěte si indícii "x", která vám prozradí, v jaké části cesty se keš nachází.

Jak na keš

Abyste našli keš, budete muset po celé její délce a přitom ještě počítat jednotlivá schodiště a aby toho nebylo málo, tak navíc i jednotlivé schodišťové stupně ve schodištích. Ale nebojte, počítat jednotlivé schody už nemusíte, listing jsem změnil. Jednotlivá schodiště jsou od sebe vzdálena minimálně 5 metrů a jednotlivé schodišťové stupně ve schodištích od sebe oddělují minimálně 1m velké mezery mezi schody (viz 2. obrázek). To znamená, že schodišťových stupňů nemůže být méně než schodišť a stejný počet by jich byl jen v případě, že by se žádné schodiště neskládalo z více než jednoho stupně, což není případ Hánovo cesty. Schodiště nejsou jen v jednom směru směrem nahoru k Čerchovu, jak by bylo logické. Cesta vede po hřebenu, který je vlnitý, takže občas narazíte i na protisměrná schodiště (cestou nahoru na Čerchov směrem dolů a naopak) a i ty budete muset počítat.

Ale nejdřív si doma v klidu zjistěte hodnotu "X", která je poslední číslo letopočtu úmrtí Petra Hány. Máte? Tak paráda a můžete vyrazit do terénu, nyní už víte, jakým směrem máte jít, abyste se nemuseli vracet.

Pro detailnější určení souřadnic vám ovšem jedna indície stačit nebude. K tomu vám poslouží indicie A, B, C, D a E, které získáte počítáním schodů. Je velice těžké najít na cestě něco jiného, podle čeho by se dala vypočítat finálka kromě schodů, ale protože počítání schodišť evidentně dělá velké potíže, byl jsem donucen vymyslet něco jiného, tak snad teď to bude lepší. K indíciím A a C dávám ještě jednu variantu. Variantu multiny s fyzickými stagemi jsem zavrhl, protože nechci krásnou přírodu zaneřáďovat více odpady, než je nutné.

A: Počet všech schodišť po celé délce Hánovy cesty. Tuto indícii zjistíte z 12cti schodového schodiště zhruba uprostřed cesty (jedno z mála schodišť, kde jsou schody téměř neporušené a dají se dobře spočítat), které je po levé straně směrem na Čerchov ohraničeno na začátku a na konci dvěma stromy stejného druhu. Jakými stromy: buk: A=17, smrk A=23, borovice A= 29, jedle A=35

B: Počet protisměrných schodišť po celé délce Hánovy cesty

C: Počet schodišťových stupňů ve všech schodištích. Tuto indícii můžete zjistit takto: na cestě najdete přibližně obdélníkovou skalku, na kterou z obou stran vystoupávají schodiště. Na všech čtyřech rozích skalky rostou stromy stejného druhu. Jakými stromy: buk: C=26, smrk C=31, borovice C= 37, jedle C=43

D: Původně se musely počítat schody, ale protože tato indície evidentně dělá větší potíže, než jsem předpokládal, vypočtěte si ji z následujícího vzorečku: nadmořská výška Čerchova mínus nadmořská výška Malého Čerchova a výsledek vynásobte indícií "B"

E: Počet schodů v nejdelším schodišti (viz 1. obrázek)

Nemusíte mít strach z toho, že se vám nepodaří přesně spočítat schody (indície D), výpočet finálky je nastaven tak, aby při nepřesném spočtení schodů vyšly finálové souřadnice tak, abyste podle hintu dokázali keš snadno najít. Zkrátka vám stačí mít jen přibližné souřadnice. Ani já bohužel nemohu ručit za to, že keš je přesně zaměřená, protože pod Čerchovem je velmi slabý až žádný signál. Finálku jsem zaměřoval dle fotomapy. Ostatní indície jsou pro výpočet finálky důležitější a proto vám dám možnost si je překontrolovat: X+A+B+C+E=140

Final: N 49° 22.D-E-X E 012° 4X.A*C+C+E

malá nápověda na konec: jednoschodové schodiště jsou tu dvě stejně jako těch dvouschodových. V obou případech je jedno schodiště nahoru a druhé protisměrně dolů. Finálka není na Hánově cestě, ale v jejím sousedství v otevřeném lesním prostranství, kde úkryt, pod kterým keš je, uvidíte z dálky, pokud ke keši půjdete kolmo od cesty nebo zespoda.

Chodisches Kreis hattet viele Persönlichkeiten und einen aus diesem wahren P.Han, Bürgermeister aus dem 19.Jahrhundert, welcher hat viel für Tausskreis in diesen Zeit gemacht. Nach diesem Mann hat der arrangierte Weg nach Čerchov seinen Name. Es ist ganz schönen Spaziergang, bei welchen dürfen Sie die Treppe rechnen. Zu erste rechnen Sie, wievielte Treppe sind hinten euch – kriegen Sie Nummer X - das ist Cash Hanweg Punkt. Dann kennen Sie nur auf den Weg Sich machen - die Treppe und Teile rechnen. Zwischen die Treppen sind 5 Meter und Teilen sich nach Stufengräden mit zwei Treppen (1M. zwischen). Der Weg geht nicht nur nach oben den Richtung Čerchov, aber durch Gebirgskamm – OBEN- UNTEN. Für Final Rechnung wir brauchen alle Indizien können.

A) Alle Treppen im Hanweg – Nummer

B) Alle Treppen nach den ober und nach den unten

C) Treppengrade von alle Stufen

D) Höhe Čerchov minus Höhe Malý Čerchov Zeiten B .

E) Stufen Nummer von am längste Treppe

Sie müssen nicht Angst haben, das Sie bei rechnen die Felle machen (IDIEZIEN D, Final Rechnung ist so gegeben, das Sie leicht den Cash finden. Der wichtig Hinweis ist: Die Treppen sind nicht im am besten Ordnung. Sie müssen aufpassen sein auf paar Sachen:

1) Die Treppe Steine sind im Ordnung, aber sie dürfen Verwechslung machen mit Die Steine frei legen. Darum müssen Sie bei gehen auch denken, welchen Stein liegt von Natur und welchen hat jemand gemacht.

2) Vorsicht auf die Wurze – sehen wie die Treppe aus.

3) Viele Stufe sind nicht richtig einsetzen, bei andere ist fast ein Meter die Pausen. Sie brauchen Logik und die Reihen von den Stufen – es hilft ihnen.

4) Eine Treppe haben zwischen die Stufen fast 1 Meter Pause – rechnen Sie es, Bitte, wie eine Treppe- nicht mehrere.

5) Wenn die Treppe nach oben und nach unten sind unten 5 Meter, rechnen Sie, Bitte, als zwei einzige Treppen.

6) Am kleinste Treppen haben nur ein Stuf, dann Vorsicht, diese rechnen wir auch.

Additional Hints (Decrypt)

cbq fpubql fxnyavub cerivfh/hagre qre gerccr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

109 Logged Visits

Found it 87     Didn't find it 7     Write note 10     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 20 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.