Skip to content

<

Sifry, sifry, sifratka...BONUS

A cache by Horluck Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/06/2014
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vítejte v listingu poslední keše série „Šifry, šifry, šifrátka“!!!


Tato série obsahuje čtyři šifrovací kešky a jeden bonus. Celá série je o tom, abych vám ukázal některé šifry, které jsem se naučil za dobu, co jsem ve skautingu. Některé budou velice lehké, u některých se možná trochu zapotíte, ale nakonec byste měli všechny vyluštit. Každá keška vás zavede na nějaké pěkné přírodní místo.

Věřím, že tento úvod jste si již minimálně jednou přečetli, takže vás nebudu zdržovat dalšími řečmi okolo. Sliboval jsem přeci, že bonus už bude jen o hloupém dosazení bonusových čísel do vzorečku;-). No… tak to mám pro vás špatnou zprávu – změna je život:-P. Ale nečekejte nějaké zapeklitosti. Možná jste si již všimli, že je toto letterboxová keš, čili pokud máte všechna bonusová čísla, tak vás čeká jen bezproblémová projížďka (či procházka) naším krásným městem.

V následujících řádcích naleznete popis vaší cesty od výchozích souřadnic až k finálovce, takže dbejte všech mých rad a zanedlouho se dostavíte až na místo určení:-).

Pozn. Cestu lze projít na internetových mapách i virtuálně, ale nemyslíte si, že by pro vás mohlo být trochu napínavější, kdybyste si to celé projeli (či prošli) v terénu? Pokud si předpřipravíte jednotlivé výpočty, tak si to můžete celé projet a budete to mít stejně rychlé, jako kdybyste si to doma procházeli na internetu…;-) I když forma odlovu je samozřejmě čistě jen na vás.

Výchozí souřadnice vás zavedou doprostřed kruhového objezdu. Tam za žádnou cenu nechoďte! Pošlapali byste kytičky…:-D. Zde budete muset zjistit, kterým směrem se vydáte. Ukažte si na ulici ,,Ouvalova“ a od ní počítejte PROTI SMĚRU HODINOVÝCH RUČIČEK výjezdy z kruhového objezdu s tím, že ,,Ouvalova“ bude 1. VÝJEZD (tudíž ulice ,,Pražská“ bude 2. výjezd atd.). Takže vaším úkolem bude vydat se F-tým výjezdem z kruhového objezdu. POZOR!!! Výjezd k Lidlu se také počítá! Pokud by F bylo číslo větší jak 5 (tudíž byste se počítáním znovu ocitli v „Ouvalovce“), počítejte dál stejným způsobem. Příklad – F = 10, čili hledaným výjezdem by byl ten k Lidlu.

Nyní se vydejte z daného výjezdu po hlavní ulici A + C metrů k větší křižovatce. Na této křižovatce vás čeká krátké zamyšlení.
Pokud se D = 7, tak se vydejte vpravo.
Pokud se D = 2, tak se vydejte rovně.
Pokud se D = 0, tak se vydejte vlevo.

Určitě jste zvolili správný směr, takže můžete pokračovat (B x F x G) + (B x E) + E + G metrů (slibuji, že to je nejtěžší počítání této kešky:-D ) po hlavní silnici až k další křižovatce. Zde na nic nečekejte a uhněte vpravo.

Musím vás, bohužel, varovat, že vás znovu čeká trochu delší cesta, přesněji A + A + B + B + C metrů dlouhá (jako vždy se držte hlavní silnice a nikam z ní neodbočujte). Pro váš klid tu ale mám připravenou také jednu kontrolu, že jste na správné cestě. Těsně před další křižovatkou určitým způsobem „minete“ zajímavý objekt, u něhož můžete spatřit vpravo na jednom stojanu rovnou tři značky (dvě jsou kulaté, ta nejvyšší je čtyřúhelník).

Na následující křižovatce (nebo spíše na následující ,,parodii na křižovatku“:-D ) však stále ještě nic nedělejte…:-P. Vydejte se o (A : F) + B metrů dál na jinou blízkou křižovatku. Dlouho jste už o ničem nerozhodovali, tak to znovu zkusíte zde.
Pokud se D = 0, tak se na jakékoli rozhodování vykašlete a pokračujte stále rovně.
Pokud se však D = 2, tak se vydejte vpravo a po pár metrech vás čekají další dvě možnosti:
1) Pokud se součet E + F = 13, tak pokračujte první ulicí vlevo.
2) Pokud se součet E + F = 11, tak pokračujte druhou ulicí vlevo (je jen pár metrů za tou první).

Super! Poslední rozhodování máme za sebou a konec je již velmi, velmi blízko. Stačí jen popojet (či popojít) C – A metrů, odbočit vpravo, ujet (či ujít) (C : E) + E metrů a stanete na začátku nezpevněné cesty vedoucí rovnou k finálce. Že jste na správném místě, si můžete ověřit tak, že jste při posledních pár metrech míjeli zprava jednu zdejší zajímavost. Pokud jste na správném místě, tak vám musí být zcela jasné, kterou myslím.

Ale teď už si připravte poslední síly, co vám z odlovu této série zbyly a běžte (G x G) + (E x G) – A metrů přímo za keškou!

To je krásný výhled, že? Samozřejmě okolo Slaného existují ještě mnohem hezčí výhledy, ale když už jich tady máme tolik, tak proč si neukázat ještě jeden?
A teď ke kešce… ta už je jen o pár metříků dál…:-P. Ještě jednou se rozhlédněte a hledejte v jihozápadním směru jabloň (hned vedle ní roste také menší dub, pokud vám to pomůže). No a pod tou jabloní naleznete poslední krabičku této série;-). Jen vás ještě prosím o jednu malou laskavost - PO NALEZENÍ KEŠE JDĚTE LOGOVAT O PÁR METRŮ DÁLE, AŤ NEPROZRADÍTE JEJÍ ÚKRYT! (ideálně se schovejte někam za daný úkryt, aby vás nemohl z cesty nikdo vidět a abyste zároveň vy sami mohli mít po celou dobu parádní pohled na jednu malou, ale velmi důležitou, slánskou zajímavost:-) )

V kešce na vás čeká překvapení v podobě letterboxového razítka a speciálního PAMĚTNÍHO CWG!!! Můžete si ho vzít na památku a NIC ZA NĚJ NEVYMĚŇOVAT. ZA NICK VŠAK BERTE POUZE JEDEN KUS!!! Pokud zjistím, že si jich nějaký bezohledný kačer vzal víc, než jeden, tak s tím rychle skončím a budu je holt rozdávat jen při osobních setkáních… a to bych opravdu nechtěl. Ve zbylé části kešky si pak můžete měnit, cokoli bude chtít (i když samozřejmě s pravidlem kus za kus).

RAZÍTKO, PROPISKA A OBĚ MENŠÍ KRABIČKY JSOU SOUČÁSTÍ KEŠE! PROSÍM NEBRAT!!!

Co tedy říci nakonec? Byla to dlouhá cesta plná úskalí, jak pro vás, tak i pro mě, ale nakonec jsme to dokázali a došli až k tomuto momentu. Udělat šifrovací sérii byl jeden z mých prvních zakladatelských nápadů vůbec, takže jsem rád, že se mi to konečně po nějakých čtyřech letech podařilo dokončit. Děkuji všem za jejich povětšinou pěkné logy a doufám, že tato série bude moci ještě hodně dlouho dělat radost kačerským srdcím. Já se o to budu snažit určitě, takže už jen doufám, že se dočkám stejné odezvy i od vás. Ještě jednou děkuji za vaše návštěvy a snad zase někdy příště na shledanou u jiných kešek…:-).

Závěrem znovu děkuji Petrovi z týmu PePeKačka za betatest a cenné rady.
UPDATE: A děkuji také P.I.A.F.ovi za pomoc při zakládání nové krabky.

31.8.2016 - Uložena nová krabička a lehce upraven popis cesty k ní. Snad už zde nebude nikomu překážet (což platí hlavně pro dětskou část populace). Věřme...;-)

Additional Hints (Decrypt)

Xebzr Fvsre VI mqr cb prybh frevv mnqan ancbirqn arolyn, gnx cebp fv zlfyvgr, mr ol mebian h obahfh olg zryn? Mxhfgr fv cebwvg yvfgvat...;-)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)