Skip to content

This cache has been archived.

Bosiks: Uz tikšanos nākamgad! [:)]

More
<

AKO 808#1 CITO

Hidden : Friday, 08 August 2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Laipni lūgti Salaspilī


Klāt ir mūsu AKO svētki – svētki tieši mūsējiem, jo idejas pasākumam ieteica mūsējie, svētkus veido mūsējie un arī svinēs mūsējie


Pasākumu vispārējais apraksts

Līdz 13.gadsimta sākumam tagadējā Salaspils novada teritorija bija ievērojams Daugavas lībiešu centrs. Salaspils līvu valdnieks un vecākais Ako ieņēma izcilu stāvokli Daugavas Līvzemē. Šogad aprit 808 gadi, kopš Ako, spējot apvienot Daugavas, Satezeles un Turaidas līvus, kā arī piesaistot lietuviešus, organizēja un vadīja sacelšanos pret Zobenbrāļu ordeni un bīskapu Albertu. Šogad aprit arī 20 gadi, kopš Daugavas krastā, ir uzstādīts piemineklis AKO. Vietējās kopienas iedzīvotāji to uzskata par vienu no nozīmīgākajiem Salaspils simboliem, diemžēl nepelnīti maz popularizētu un izceltu.
Jau vairākus gadus no vietas Salaspilī pie AKO pieminekļa ir norisinājušies dažādi „neoficiālie eventi”. Sakarā ar to, ka vairāki GEOkolēģi arī ir izteikuši vēlmi tajos piedalīties, sadarbībā ar Salaspils novada domi, pasākumi šogad tiek rīkoti oficiāli. Šajā nedēļā pie AKO pieminekļa norisināsies labiekārtošanas darbi, tādēļ pasākuma centrālā (bāzes) vieta ir izvēlēts Doles salas krodziņš „Nēģis” un apkārtējā teritorija. Tiekat laipni aicināti šo nedēļas nogali (sākot ar 8.08) pavadīt Salaspilī, piedalīties dažādās aktivitātēs, cept un ēst gaļu, kā arī lieliski pavadīt laiku brīvā dabā, meklējot arī slēpnīšus, kas publicēsies šajās dienās (6 veidu slēpņi - augusta suvenīram). Nakšņošana tiek organizēta teltīs, kuras pašiem jāņem līdzi! Organizatori piknika vietās nodrošinās malku un dzeramo ūdeni – iesmi, desas, dzērieni un citas nepieciešamās lietas jāņem līdzi pašiem.

Pasākuma dalības maksa uz visām trim dienām (neatkarīgi no tā, cik pasākumus plānots apmeklēt - vienu vai visus trīs):
• pieaugušajam - 6 eiro, bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam – 5 eiro, (pasākumu norises dienās maksāšana tiek veikta uz vietas).

Ja plānots apmeklēt pasākumu, vēlams ierakstīt will attend logu!
Ir sarūpētas 100 nelielas pārsteiguma balvas! Tātad tie 100, kuri pirmie būs pieteikušies mājaslapā, reģistrācijas laikā saņems dāvaniņu!

Pasākuma dalības maksa ir par:
• Krodziņa „Nēģis” teritorijas nomu uz visām dienām, ieskaitot malku un elektrību (par simbolisku samaksu būs iespēja iznomāt peldošās pirtis un pavizināties ar kuterīti),
• Apsargājamu vietu pie krodziņa „Nēģis”, lai Jūs bez raizēm varētu doties uz pilsētas orientēšanās sacensībām, mantas atstājot savās teltīs,
• Dzīvo mūziku,
• Transportu,
• Intriģējošu vakaru pavadīšanu mūzikas un vēstures noskaņās,
• Pirmās nepieciešamības lietu nodrošināšanu pasākuma teritorijā,
• Pašvaldības policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības klātbūtni pasākumā,
• Balvām,
• Talkas zupu,
• Atrakcijām, sacensību izdales materiāliem u.c. pasākuma norisei nepieciešamajiem materiāliem.

Diennakts tumšajā laikā personām, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, pasākuma vietā drīkst atrasties vienīgi kopā ar vecākiem vai pilnvarotām personām. Pasākuma reģistrēšanās laikā ar savu parakstu būs jāapliecina, ka esat iepazinušies ar sabiedriskās kārtības noteikumiem.

Pasākuma apraksts laika gaitā var tikt papildināts vai mainīts.
Kopējā pasākumu programma apskatāma šeit.

Pasākuma AKO 808#1 CITO apraksts

Šīs dienas pasākums AKO 808#1 CITO norisināsies Mūku kalnā, tā sākums paredzēts 19:30. Taču Doles salā pie krodziņa „Nēģis” jau no plkst., 17:00 – 19:00 tiks sākta dalībnieku reģistrācija, kā arī būs iespēja iekārtot savas telts vietas un noskaņoties uz pasākumiem triju dienu garumā. Ap plkst. 19:00 dosimies uz Mūku kalnu uz nelielu talku (krūmu šķērēšanu, zaru aizvākšanu), teritorijas labiekārtošanu (atkritumu tvertņu izveidi un novietošanu, sēžamvietu izveidi, ugunsskulptūras izveidi), kā arī zemes enerģijas un spēka vietas rituālu ar ugunskura klātbūtni kalna augšā. Pēc talkas mielosimies ar kādu no lībiešu tradicionālajiem ēdieniem (iespējams zupu), pagatavotu speciāli talciniekiem. No organizatoru puses tiks sarūpēts viss nepieciešamais talkai un vietas labiekārtošanai. Līdz ar tumsas iestāšanos lāpu gaismā pa tauvas joslu dosimies līdz AKO piemineklim uz svinīgu brīdi, pēc tam atpakaļ uz bāzes vietu - Doles salas krodziņu „Nēģis”.
Ierodoties uz pasākuma vietu ar savu auto, to vēlams savlaicīgi novietot pie AKO pieminekļa - N 56° 50.619 E 024° 23.254, lai pēc tam nebūtu jāatgriežas uz Mūku kalnu!

Uzmanību! Pasākuma laikā tiks nodrošināts norīkojuma autobuss, kas uzņems tos, kuri uz pasākumu būs ieradušies bez personīgajām automašīnām.
Autobusa maršruts un laiki:
18:30 – Salaspils k/n Rīgava – Doles salas krodziņš „Nēģis”,
19:00 – Doles salas krodziņš „Nēģis” – Mūku kalns (ar pieturvietu pie ātrās ēdināšanas iestādes „Hesburger”, lai uzņemtu tos, kas būs ieradušies Salaspilī tikai ap šo laiku),
23:00 – Mūku kalns – Doles salas krodziņš „Nēģis”.

Uzmanību! Vietu skaits autobusā ir ierobežots (12)! Lūdzu, piesakoties pasākumam, komentārā ierakstīt, vai būs nepieciešama vieta autobusā, vai ieradīsieties ar savu auto!

Līdzi ņemamās lietas:
• Gumijas čības tauvas joslas pārbrišanai (Latvenergo devis ziņu, ka uz to laiku Rīgas HES būs pazeminājis ūdens līmeni Daugavā, līdz ar to došanās uz AKO pieminekli būs sausām / sausākām kājām),
• Cepamdesas un našķi, ar ko mieloties vakarā pie ugunskura,
• Pretodu / pretiedeguma līdzekļi,
• Var noderēt peldkostīmi, peldbikses, dvieļi un siltākas drēbes,
• Lukturi,
• Sēžamlietas, pledi,
• Varbūt vēl kaut kas, par ko organizatori nav padomājuši, un jūs zināt labāk...

Neskaidrību gadījumā droši var vērsties pie organizatoriem, kurus atpazīsiet pēc dzelteniem T-krekliem un dzeltenām saulesbrillēm!


UZ TKŠANOS!
Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.