Skip to Content

This cache has been archived.

Bosiks: Uz tikšanos nākamgad! [:)]

More
<

AKO 808#2 SALASPILS

Hidden : Saturday, 09 August 2014
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Laipni lūgti Salaspilī


Klāt ir mūsu AKO svētki – svētki tieši mūsējiem, jo idejas pasākumam ieteica mūsējie, svētkus veido mūsējie un arī svinēs mūsējie


Pasākumu vispārējais apraksts

Līdz 13.gadsimta sākumam tagadējā Salaspils novada teritorija bija ievērojams Daugavas lībiešu centrs. Salaspils līvu valdnieks un vecākais Ako ieņēma izcilu stāvokli Daugavas Līvzemē. Šogad aprit 808 gadi, kopš Ako, spējot apvienot Daugavas, Satezeles un Turaidas līvus, kā arī piesaistot lietuviešus, organizēja un vadīja sacelšanos pret Zobenbrāļu ordeni un bīskapu Albertu. Šogad aprit arī 20 gadi, kopš Daugavas krastā, ir uzstādīts piemineklis AKO. Vietējās kopienas iedzīvotāji to uzskata par vienu no nozīmīgākajiem Salaspils simboliem, diemžēl nepelnīti maz popularizētu un izceltu.
Jau vairākus gadus no vietas Salaspilī pie AKO pieminekļa ir norisinājušies dažādi „neoficiālie eventi”. Sakarā ar to, ka vairāki GEOkolēģi arī ir izteikuši vēlmi tajos piedalīties, sadarbībā ar Salaspils novada domi, pasākumi šogad tiek rīkoti oficiāli. Šajā nedēļā pie AKO pieminekļa norisināsies labiekārtošanas darbi, tādēļ pasākuma centrālā (bāzes) vieta ir izvēlēts Doles salas krodziņš „Nēģis” un apkārtējā teritorija. Tiekat laipni aicināti šo nedēļas nogali (sākot ar 8.08) pavadīt Salaspilī, piedalīties dažādās aktivitātēs, cept un ēst gaļu, kā arī lieliski pavadīt laiku brīvā dabā, meklējot arī slēpnīšus, kas publicēsies šajās dienās (6 veidu slēpņi - augusta suvenīram). Nakšņošana tiek organizēta teltīs, kuras pašiem jāņem līdzi! Organizatori piknika vietās nodrošinās malku un dzeramo ūdeni – iesmi, desas, dzērieni un citas nepieciešamās lietas jāņem līdzi pašiem.

Pasākuma dalības maksa uz visām trim dienām (neatkarīgi no tā, cik pasākumus plānots apmeklēt - vienu vai visus trīs):
• pieaugušajam - 6 eiro, bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam – 5 eiro, (pasākumu norises dienās maksāšana tiek veikta uz vietas).

Ja plānots apmeklēt pasākumu, vēlams ierakstīt will attend logu!
Ir sarūpētas 100 nelielas pārsteiguma balvas! Tātad tie 100, kuri pirmie būs pieteikušies mājaslapā, reģistrācijas laikā saņems dāvaniņu!

Pasākuma dalības maksa ir par:
• Krodziņa „Nēģis” teritorijas nomu uz visām dienām, ieskaitot malku un elektrību (par simbolisku samaksu būs iespēja iznomāt peldošās pirtis un pavizināties ar kuterīti),
• Apsargājamu vietu pie krodziņa „Nēģis”, lai Jūs bez raizēm varētu doties uz pilsētas orientēšanās sacensībām, mantas atstājot savās teltīs,
• Dzīvo mūziku,
• Transportu,
• Intriģējošu vakaru pavadīšanu mūzikas un vēstures noskaņās,
• Pirmās nepieciešamības lietu nodrošināšanu pasākuma teritorijā,
• Pašvaldības policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības klātbūtni pasākumā,
• Balvām,
• Talkas zupu,
• Atrakcijām, sacensību izdales materiāliem u.c. pasākuma norisei nepieciešamajiem materiāliem.

Diennakts tumšajā laikā personām, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, pasākuma vietā drīkst atrasties vienīgi kopā ar vecākiem vai pilnvarotām personām. Pasākuma reģistrēšanās laikā ar savu parakstu būs jāapliecina, ka esat iepazinušies ar sabiedriskās kārtības noteikumiem.

Pasākuma apraksts laika gaitā var tikt papildināts vai mainīts.
Kopējā pasākumu programma apskatāma šeit.

Pasākuma AKO 808#2 SALASPILS apraksts

Šīs dienas pasākums AKO 808#2 SALASPILS sāksies plkst., 9:15, tikšanās vieta Salaspilī pie kultūras nama „Rīgava” Līvzemes ielā 7. Dienas plānā ietilpst dažādas aktivitātes, līdzīgi kā slavenajā spēlē Skavenger Hunt, kur komandām jāatrod uzdevumā minētās lietas, kā arī pilsētvides foto orientēšanās sacensības, kas arī ir notikumiem un piedzīvojumiem bagāts pasākums.
Reģistrēšanās pasākumam sākot no 9:15 – 10:20, starts – 10:30. Dalībnieki saņems komandu kartes, Salaspils kartes, dalīsies komandās (iepriekš sarunājot vai uz vietas) un sacentīsies savā starpā, mēģinot savākt pēc iespējas vairāk punktu, paralēli meklējot „iespēju medaļas”, par kuru atrašanās vietām tiks paziņots pasākuma sākumā. (Iespēju medaļas laika posmā no 19:00 – 20:00, speciāli paredzētā vietā pie krodziņa „Nēģis”, varēs apmainīt pret izaicinājumiem, kurus izpildot, būs iespēja iegūt papildus punktus). Dienas gaitā būs iespēja izmēģināt spēkus umurkumurā, lai iegūtu kādu balvu (1 kāpējs = 1 balva).
Sacensību noslēgums paredzēts Doles salā pie krodziņa „Nēģis” laika posmā no 18:00 – 18:10.
Uzmanību! Visu komandu atrasto lietu maisiem šajā laika posmā jābūt nodotiem (18:10, kad finišs tiek slēgts un maisi novietoti tam paredzētā vietā, komandu kapteiņi dodas pie žūrijas iesniegt pārējos rezultātus). Tādēļ aprēķiniet attālumu un pārvietošanās ātrumu, lai gala vietā ierastos laicīgi (vai arī ātrāk)!

Sacensību nolikums apskatāms šeit.


Organizatoru piedāvātās ēstuves pusdienu ieturēšanai – garšu studija „AKO” Līvzemes ielā 5, „Ance” Līvzemes ielā 11/13, "Četras pēdas" Līvzemes ielā 2.
Šī pasākuma laikā, uzrādot komandu kartes, ieeja Nacionālajā Botāniskajā dārzā visiem slēpņotājiem būs bez makasas!

Dienas otrajā pusē būs pārsteigumi, turpināsies azartiska sāncensība uzdevumos par slēpņiem un slēpņošanu, kam sekos svinīgā apbalvošana. Tiem, kuri nebūs paguvuši ierasties uz sacensību posmu, no plkst. 18:00 – 20:00 pie krodziņa „Nēģis” būs iespēja reģistrēties uz turpmākajiem pasākumiem. Īpaši šim vakaram tiek pieaicināti stāstītāji - Doles salas Daugavas muzeja speciāliste Lilita Vanaga un vēsturnieki, kuri Open Sace stilā iepazīstinās mūs ar Daugavas lībiešu dzīvi, Ako, Salaspils cīņām un vēsturi. Stāstītāji mūs izklaidēs aptuveni stundu, bet šajā pašā laikā varēsim sildīties pie ugunskura, minēt mīklas un saņemt pārsteiguma balvas, kā arī cept līdzpaņemtās desas. Vakarpusē norisināsies neliela degustācija, kuras laikā būs iespēja nobaudīt lībiešu tradicionālo čiekuru ievārījumu un citus labumus. Ierašanās uz vakara daļu - ar groziņiem (desas, dārzeņi, augļi, kartupeļi ugunskuram, marshmallows, alus, vīns, degvīns...-ko nu pašu sirds kāro), jo ballīte solās būt gara (pārtikas krājumiem vajadzētu pietikt līdz nākamās dienas pusdienlaikam)!
Laika posmā no 20:00 – 22:00 svinīgajā daļā pasākuma dalībniekus uzrunās pārstāvji no Salaspils domes un AKO pieminekļa tēlnieks Ģirts Burvis, un ar kādu dziesmu mūs priecēs Salaspils lībiešu koris „Lōja”. Būs pieejamas dažādas aktivitātes visa vakara garumā, kursies ugunskuri, degs lāpas un laternas, kas, īpaši paredzētā vietā, aicinās cilvēkus uz ēnu spēlēm. Būs iespēja darboties radošajā darbnīcā, uzspēlēt mankalu, staigāt ar koka ķekatām, spēlēt volejbolu, šaut ar loku pa salmu mežacūku un nodoties vēl daudzām aizraujošam aktivitātēm, tai skaitā - dziesmām un dančiem. Svinīgās daļas noslēgumā notiks ziedošanas rituāls par godu uzvarai – Daugavā tiks iepeldināts uguns skulptūras plosts.
Tie, kuri paredz ātru ballītes noslēgumu, tie varēs likties uz auss telšu pilsētiņā, ja līdzi būs paņemta un uzslieta telts.

Uzmanību! Pasākuma laikā tiks nodrošināts norīkojuma autobuss, kas uzņems tos, kuri uz pasākumu būs ieradušies bez personīgajām automašīnām.
Autobusa maršruts un laiki:
09:00 – Doles salas krodziņš „Nēģis” – Salaspils k/n Rīgava,
17:30 – Salaspils k/n Rīgava – Doles salas krodziņš „Nēģis”.

Uzmanību! Vietu skaits autobusā ir ierobežots (12)! Lūdzu, piesakoties pasākumam, komentārā ierakstīt, vai būs nepieciešama vieta autobusā, vai ieradīsieties ar savu auto (vai būs vieta kolēģa auto). Ņemiet vērā, ka uzdevumi būs visas Salaspils pilsētas robežās!

Līdzi ņemamās lietas:
• Fotoaparāti vai citas ierīces, ar kurām var uzņemt un demonstrēt bildes,
• QR kodu lasītājs,
• Cepamdesas un našķi, ar ko mieloties vakarā pie ugunskura,
• Pretodu / pretiedeguma līdzekļi,
• Var noderēt peldkostīmi, peldbikses, dvieļi un siltākas drēbes,
• Lukturi,
• Sēžamlietas, pledi,
• Varbūt vēl kaut kas, par ko organizatori nav padomājuši, un jūs zināt labāk...

Neskaidrību gadījumā droši var vērsties pie organizatoriem, kurus atpazīsiet pēc dzelteniem T-krekliem un dzeltenām saulesbrillēm!


UZ TKŠANOS!
Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.