Skip to content

This cache has been archived.

Bosiks: Uz tikšanos nākamgad! [:)]

More
<

AKO 808#3 DOLE

Hidden : Sunday, 10 August 2014
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Laipni lūgti Salaspilī


Klāt ir mūsu AKO svētki – svētki tieši mūsējiem, jo idejas pasākumam ieteica mūsējie, svētkus veido mūsējie un arī svinēs mūsējie


Pasākumu vispārējais apraksts

Līdz 13.gadsimta sākumam tagadējā Salaspils novada teritorija bija ievērojams Daugavas lībiešu centrs. Salaspils līvu valdnieks un vecākais Ako ieņēma izcilu stāvokli Daugavas Līvzemē. Šogad aprit 808 gadi, kopš Ako, spējot apvienot Daugavas, Satezeles un Turaidas līvus, kā arī piesaistot lietuviešus, organizēja un vadīja sacelšanos pret Zobenbrāļu ordeni un bīskapu Albertu. Šogad aprit arī 20 gadi, kopš Daugavas krastā, ir uzstādīts piemineklis AKO. Vietējās kopienas iedzīvotāji to uzskata par vienu no nozīmīgākajiem Salaspils simboliem, diemžēl nepelnīti maz popularizētu un izceltu.
Jau vairākus gadus no vietas Salaspilī pie AKO pieminekļa ir norisinājušies dažādi „neoficiālie eventi”. Sakarā ar to, ka vairāki GEOkolēģi arī ir izteikuši vēlmi tajos piedalīties, sadarbībā ar Salaspils novada domi, pasākumi šogad tiek rīkoti oficiāli. Šajā nedēļā pie AKO pieminekļa norisināsies labiekārtošanas darbi, tādēļ pasākuma centrālā (bāzes) vieta ir izvēlēts Doles salas krodziņš „Nēģis” un apkārtējā teritorija. Tiekat laipni aicināti šo nedēļas nogali (sākot ar 8.08) pavadīt Salaspilī, piedalīties dažādās aktivitātēs, cept un ēst gaļu, kā arī lieliski pavadīt laiku brīvā dabā, meklējot arī slēpnīšus, kas publicēsies šajās dienās (6 veidu slēpņi - augusta suvenīram). Nakšņošana tiek organizēta teltīs, kuras pašiem jāņem līdzi! Organizatori piknika vietās nodrošinās malku un dzeramo ūdeni – iesmi, desas, dzērieni un citas nepieciešamās lietas jāņem līdzi pašiem.

Pasākuma dalības maksa uz visām trim dienām (neatkarīgi no tā, cik pasākumus plānots apmeklēt - vienu vai visus trīs):
• pieaugušajam - 6 eiro, bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam – 5 eiro, (pasākumu norises dienās maksāšana tiek veikta uz vietas).

Ja plānots apmeklēt pasākumu, vēlams ierakstīt will attend logu!
Ir sarūpētas 100 nelielas pārsteiguma balvas! Tātad tie 100, kuri pirmie būs pieteikušies mājaslapā, reģistrācijas laikā saņems dāvaniņu!

Pasākuma dalības maksa ir par:
• Krodziņa „Nēģis” teritorijas nomu uz visām dienām, ieskaitot malku un elektrību (par simbolisku samaksu būs iespēja iznomāt peldošās pirtis un pavizināties ar kuterīti),
• Apsargājamu vietu pie krodziņa „Nēģis”, lai Jūs bez raizēm varētu doties uz pilsētas orientēšanās sacensībām, mantas atstājot savās teltīs,
• Dzīvo mūziku,
• Transportu,
• Intriģējošu vakaru pavadīšanu mūzikas un vēstures noskaņās,
• Pirmās nepieciešamības lietu nodrošināšanu pasākuma teritorijā,
• Pašvaldības policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības klātbūtni pasākumā,
• Balvām,
• Talkas zupu,
• Atrakcijām, sacensību izdales materiāliem u.c. pasākuma norisei nepieciešamajiem materiāliem.

Diennakts tumšajā laikā personām, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, pasākuma vietā drīkst atrasties vienīgi kopā ar vecākiem vai pilnvarotām personām. Pasākuma reģistrēšanās laikā ar savu parakstu būs jāapliecina, ka esat iepazinušies ar sabiedriskās kārtības noteikumiem.

Pasākuma apraksts laika gaitā var tikt papildināts vai mainīts.
Kopējā pasākumu programma apskatāma šeit.

Pasākuma AKO 808#3 DOLE apraksts

Šīs dienas pasākums AKO 808#3 DOLE sāksies plkst., 8:00, kad modīsimies uz rīta rosmi, lai iesildītos pirms dienas izklaidēm. Tiem, kuri nebūs paguvuši ierasties un piereģistrēties uz iepriekšējo dienu aktivitātēm, no plkst. 8:00 – 9:00 būs iespēja reģistrēties šim pasākumam. Paredzot, ka šajā dienā tauta var nebūt īpaši aktīva, atpūtas laiks būs vienlīdzīgs laikam, ko plānots pavadīt aktivitātēs. Dienas plānā paredzētas pavisam nelielas sportiskas un ne tik sportiskas nodarbes turpat Daugavmalā pie krodziņa „Nēģis”, kur būs jāliek lietā visi maņu orgāni, jāceļo pa labirintiem un jāizvairās no ūdensbumbām. Paralēli tam visam, būs iespēja nodoties vienkāršai zīmēšanai, improvizētai makšķerēšanai un vēl dažādām mierīgām un ne tik mierīgām aktivitātēm. Vienvārdsakot – čils ar nelielām pārsteiguma balvām līdz pat 15:00.

Plkst. 11:00 būs iespēja gida pavadībā bez maksas apmeklēt arī Daugavas muzeju!

Uzmanību! Pasākuma laikā tiks nodrošināts norīkojuma autobuss, kas uzņems tos, kuri uz pasākumu būs ieradušies bez personīgajām automašīnām.
Autobusa maršruts un laiks:
15:00 – Doles salas krodziņš „Nēģis” – Salaspils k/n Rīgava.

Uzmanību! Vietu skaits autobusā ir ierobežots (12)! Lūdzu, piesakoties pasākumam, komentārā ierakstīt, vai būs nepieciešama vieta autobusā, vai ieradīsieties ar savu auto!

Līdzi ņemamās lietas:
• Brokastis,
• Pretodu / pretiedeguma līdzekļi,
• Var noderēt peldkostīmi, peldbikses, dvieļi un siltākas drēbes,
• Sēžamlietas, pledi,
• Varbūt vēl kaut kas, par ko organizatori nav padomājuši, un jūs zināt labāk...

Neskaidrību gadījumā droši var vērsties pie organizatoriem, kurus atpazīsiet pēc dzelteniem T-krekliem un dzeltenām saulesbrillēm!


UZ TIKŠANOS
Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.