Skip to Content

<

Stiglavas grava

A cache by chorzs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/07/2014
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


[LV] STIGLAVAS GRAVA

Stiglavas grava ir ģeoloģiskais dabas piemineklis - īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota, lai saglabātu augšdevona Ogres svītas smilšakmeņu atsegumus. Teritorija atrodas Austrumlatvijas zemienē, Stiglavas (Styglovas) upītes krastos. Stiglava ietek Rikas upītē, bet tā savukārt Kūkovā, kas ir Veļikajas baseina ūdenstece. Stiglavas atsegumi atrodas Viālakas novada Šķilbēnu pagastā - ap 240 km uz austrumiem no Rīgas, 22 km no Balviem un 10 km no Krievijas robežas.

Stiglavas atsegumi kā dabas piemineklis ir nozīmīga Latgales reģiona apskates vieta un Natura 2000 teritorija ar būtiskām ainavas un dzīvās dabas vērtībām. Stiglavas krastos atsegtie slīpslāņotie devona smilšakmeņi ir veidojušies ūdens straumju ietekmē seklas jūras apstākļos pirms aptuveni 375 miljoniem gadu.

 Lieguma zona aptver 21 ha platību. Te tekošā Stiglavas upīte izveidojusi gravu, kurai ir izteikti stāvas nogāzes, balto un brūni sārto devona smilšakmeņu atsegumi. Stiglavas krasta smilšakmens iezī, kurš atrodas pie tilta izveidojusies apmēram 4m dziļa ala. Gravas lejas daļā , kreisajā krastā, apskatāms Stiglavas dižakmens ar 28,7m3 lielu virszemes daļu. Stiglavas teritorijā sastopamas vairāk kā 60 dažādas augu sugas, vairākas no tām ir aizsargājamas. Stiglavas grava ir bagāta ar dzelzs avotiem. Liegumā izveidota taka ar dažādiem dabas apskates objektiem. Takā ir iezīmētas 14 interesantākās skatu vietas.
 
Stiglovas grava ir arī vēsturiski nozīmīgs objekts – 1919.-1920.gadā partizāņu atbrīvošanas cīņas, kur dažviet ir saglabājušās senās ierakumu vietas.
 
Stiglavas atsegumi izvēlēti par 2013.gada ģeoloģisko objektu Latvijā.
 
[EN] STIGLAVAS RAVINE
 
Nature trail Stiglova stream valley, where the 3-4 meter high sandstone cliffs and found about 60 different species of plants. Recreation and picnic area.
 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

75 Logged Visits

Found it 52     Didn't find it 19     Write note 2     Publish Listing 1     Needs Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 9 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.