Skip to content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost or completely damaged. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreaciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
<

Doles sala

A cache by Road..Runner Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/29/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Slēpnis ir viens no AKO 808 pasākumam veltītajiem slēpņiem. Uzdevums: Atrodi bildē redzamo vietu, kur krustojas divu maršrutu takas un dodies pa to, kas ved iekšā mežā! Slēpnis atrodas 415 metru attālumā no bildē redzamās zīmes. Pa ceļam kreisajā pusē būs paliels akmens sēnes cepures formā, zem tā atradīsiet slēpni. Konteineris ir maza izmēra, iekšā būs viesugrāmata, rakstāmais, zīmogs un pāris sīkumi apmaiņai.Salaspils apkārtne līdz Daugavas ietekai jūrā ietilpst tajā Rīgas jūras līča teritorijā, kas pēcleduslaikmeta periodā bija zem Baltijas ledus ezera ūdens līmeņa. Tikai Joldijas jūras periodā (8.-7.g.t.pr.Kr.) ūdeņi atkāpās un veidojās Daugavas krasti. Baltijas jūras vecākajos svārstību periodos Daugavas ūdeņi jau plūda pa izgrauztu gultni. Litorīnas jūras laikā (5.-2.g.t.pr.Kr.) ūdens līmenis atkal bija augstāks. Upes pamatkrastos ūdens līmenis bija pie 9-10 m atzīmes, apliecinot, ka Mārtiņsala un Doles sala jau varēja pastāvēt. Ņemot vērā minētās Baltijas jūras krastu svārstības, saprotams, kāpēc Daugavas lejteces apgabals ir samērā purvains, bagāts ezeriem un ar smilšainu, ūdeņiem izskalotu augsni. Domājams arī, ka Daugavas gultnes žuburošanās un Doles salas izveidošanās saistīta ar ledus sastrēgumiem pavasaros, kad tika aizdambēta upes galvenā gultne. Ūdens, meklējot izeju, izveidoja sānceļu – tagadējo Sauso Daugavu. Arī Doles salas ģeoloģiskā uzbūve liecina, ka sala nav upes uzskalota, bet no apkārtnes atrauts zemes gabals, kam pamatā ir kaļķakmens slāņi, bet virsū ir irdena vai sacietējusi pelēki brūna delūvija smilts. Pašlaik salas neappludinātās daļas platība ir 1044 ha. Lielāko salas daļu aizņem plakans, nedaudz viļņots reljefs, kas ir 5-10m virs jūras līmeņa. Reljefā saglabājusies senās Daugavas attekas – Lebjavas – gultne, kas izsekojama apmēram 500 m garumā. Ieplakas augstums virs jūras līmeņa ir 1-5m.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.