Skip to content

This cache has been archived.

liguch: Tā kā ir sākušies remonta darbi Ančkas medību pilī, tad šis slēpnis tiek arhivēts, neskatoties uz to, ka senākā pagātnē tas tika saskaņots ar teritorijas īpašnieku. Paldies visiem, kas to apmeklēja!

This geocache is being archived because of Ančkas palace reconstruction. Thanks for visiting!

More
<

Ančkas medību pils

A cache by liguch Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/03/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

LAT

Jaunlaicenes barona Volfa medību pils. Ēka būvēta 19.gs. vidū Vaidavas kreisajā krastā iepretī Ančku dzirnavām.

Slēpnis ir PET pudeles sagatave. Iekšā logbook un zīmulis

Slēpņa izvietošana saskaņota ar īpašnieku.

ENG

Jaunlaicene baron's Volf hunting palace. The palace with interesting architecture is placed next to Vaidava river.

The geocache is placed in this territory, there is a logbook and pencil.


LAT

Kad 2013.gada vasarā četri slēpņotāji devās savā pirmajā Patriota robežas apbraukšanas tūrē, kartē iezīmētais ceļš skaidri un gaiši norādīja – te viņi tiks pāri upei, lai tiktu uz vajadzīgo slēpni LV #241. Meža ceļš, zemais sporta roltsreis (autors: 90. gada Ford), šoferis, nafigators (lasīt – navigators), aizmugurē divi jautrības uzturētāji un unikāla, speciāli šim braucienam atlasīta mūzika. Tā kā viņi jau pāris stundas nebija redzējuši lielceļu, tad šī taka nelikās ne ar ko īpašāka par citām. Bet viss izvērtās citādāk.

Kartē iezīmētais ceļš, pa kuru braucot vajadzēja varēt tikt pāri tiltam, slēpņotājus aizveda līdz pilij. Ieraudzījuši, kāda aizmirstības aura šeit virmo, viņi jau paredzēja, ka arī tilts ir zudis. Lai nu kā, pils, kuru tie ieraudzīja, tā vien aicināja tajā ieiet. Pils izskats liecināja, ka šī ēka savā laikā ir bijusi nozīmīga. Pirmajā stāvā vairākas istabas, vietām ir sajūta, ka kāds šeit dzīvojis pavisam nesen. Uz otro stāvu ved vienas mazākas trepes un galvenās kāpnes, pie kurām ir liels laukums (meitenes, protams, uzreiz to nokristīja par deju zāli). Katrā telpā tie iegāja, katra telpa tiem pastāstīja savu stāstu.. Šī vieta slēpņotāju atmiņā iespiedās ļoti.

Gadu vēlāk notika Patriota robežas apbraukšanas 4.tūre. Bija ļoti karsts vasaras vakars, tāpēc slēpnotāji izlēma nakšņot pie paziņas, kuras māja atradās Vaidavas upes krastā. Nopeldējušies, iekārtojušies tie pirms vakariņām izlēma doties vakara pastaigā, un drīz vien takas aizveda tos atkal uz šo vietu. Tajā brīdī viņi saprata – ja ceļš mūs atvedis šeit atkārtoti, tad šo vietu ir jāparāda citiem. Uzinājuši, kas šī ir par vietu, vēlreiz visur izložņājuši, tie 2014.gada 3.augustā šeit novietoja slēpni.

 

Sarunā draugus, iekāpiet mašīnā un aizbrauciet uz šo Apes novada pili, kas klusi dus Vaidavas upes krastā.

Iespējams, mūsdienās šo ēku varētu nosaukt par drupām, kuras ieraugot var sajust pagātnes dvašu, bet agrāk tā bijusi Apes novada Ančkas Jaunlaicenes barona Volfa medību pils. Kungu māja būvēta 19. gadsimta vidū Vaidavas upes kreisajā krastā iepretī Ančku dzirnavām. Pilij ir interesanta un savdabīga nacionālā romantisma jeb heimatstila arhitektūra. Iekšpusē daļēji saglabājies interjers un griestu apdare. Pils pamesta un izdemolēta, tomēr arhitekta rokraksts ir aplūkojams vēl šodien - daļēji saglabājušās balkonu margas, kas veidotas kokgriezumā. Medību pili un dzirnavu savienojošais tilts un aizsprosts sabrucis.

ENG

It started in 2013. Four geocachers in the summer decided to travel around and see all border of Latvia. They used Garmin and there, in the map, they saw quite normal road which they could use to get over to Vaidava's river. The forest and small road that looked like path, sports car that was older than them, driver, his great company and really good music. Everything seemed usual till they reached this bridge.

This road took them to the palace. Very old, beautiful palace. They loved adventures so they decided to enjoy this mistake and look around. The palace had a strange charm that tempted the geocachers to go in. In the 1st floor were rooms for families. There was beautiful stairs and in the 2nd floor bigger room. Girls were sure that here was a dancing floor. Each room told its story to geocachers. Why this room is here, why it is empty..

One year later these geocachers decided to continue their Latvia's boarder trip and wanted to start from Auce. The summer in 2014 was very hot so the geocachers called to one friend that lives near to Vaidava's river and decided to spend night there. After bath, dinner, one beer they wanted to take a walk through the forest. The small path took them to the Vaidava's coast and very soon they understood that they are back. There it was - the quiet, mysterious, beautiful palace. Before the sleap they asked some questions to their friend about this palace and placed there the geocache.

Call to your friends, get into the car and go to this Ančkas palace that is sleaping next to the Vaidava's river.

Of coure right now this place looks very sad. But earlier it was Ančkas Jaunlaicenes barons's Volf hunting palace. It was built in 19th century. There was this palace and mill. It has very interesting and original national romanticism architecture. There you can still see a part of roof's decoration. Nobody is living there but its special aura is still there.

Additional Hints (Decrypt)

YNG: fvran, nxzraf RAT: jnyy, fgbar

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.