Skip to Content

This cache has been archived.

Papaja G.: Z důvodu opakovaných ztrát archivuji. Díky a hodně geoštěstí všem nálezcům!

More
<

Vodni sneni na Barrandove

A cache by Papaja G. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/25/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Aquadream Barrandov


Po vymudlení keška obnovena na novém místě. Aktualizujte si prosím informace o nových souřadnicích. Při odlovu je opět potřeba opatrnost - i stěny zde mají oči. Platí zde následující pravidlo: Nikdy nevíš, kdo tě právě sleduje.

Tato cache Vás přivede k zajímavě řešené budově aquaparku na Barrandově. Bazén skýtá možnost příjemného odpočinku pro barrandováka, znaveného po dlouhém pracovním dni.

Základem stavby je 25 m plavecký bazén doplněný tobogány, divokým kanálem, masážními lůžky a dalšími zařízeními (vodní chrliče, apod.). Z věže čítající 49 schodů lze sjet po 115 metrů dlouhém červeném tobogánu, připraven je také menší modrý tobogán s délkou 62 m. Celý komplex je doplněn restaurací včetně možnosti občerstvení přímo pro koupající se návštěvníky areálu.

V areálu je opalovací louka, venkovní bazén, dětské brouzdaliště a minihřiště, hřiště na beach-volejbal, kuželky, možnost zapůjčení petanque.

V patře budovy lze pak navštívit wellness centrum s fitness, saunou a soláriem.

Technické parametry:

Materiálové pojetí architektury vychází z kontrastu dvou hlavních nosných systémů, které se promítají i do obvodových plášťů budov. U bazénu to je dřevěná konstrukce s lepenými vazníky přiznanými v interiéru a obklad fasády dřevěnými palubkami. Přesahující části střech jsou konzolovitě vyloženy a rovněž podhledová strana je obložena dřevem.

Nejmodernější způsob úpravy bazénové vody v ČR zajišťuje hygienicky nezávadnou a čistou vodu, bez zbytečného sycení chemikáliemi. Aquapark splňuje normy dané platnou vyhláškou 135/2004 Sb. pro veřejné koupaliště a bazény. Maximální kapacita je 220 návštěvníků.
Teplota vody je v plaveckém bazénu 27-28°C, v dětském bazénku 32°C, v divoké řece 29°C a ve vířivce (whirlpool) 33°C. Teplota vzduchu v bazénové hale je mezi 30 a 32°C.

Realizace stavebního díla proběhla od září 2005 do prosince 2006. Investorem stavby byla MČ Praha 5. Celkové náklady (včetně projektové dokumentace) byly vyčísleny na 205 mil. Kč. Projekt zvítězil ve 2. ročníku veřejné celostátní soutěže BAZÉN ROKU a získal tak titul BAZÉN ROKU 2006.


Plánek aquaparku Aquadream:

Plánek aquaparku

Pražské bazény a akvaparky obecně:

V Praze jsou nejméně dvě desítky krytých bazénů z různých dekád. Jedná se o klasické plavecké bazény, ale i o tzv. akvaparky a akvacentra, zaměřené spíše na rodinné vodní radovánky. Úplně nejstarší pražský bazén byl vybudován již v roce 1925 jako součást Tyršova domu na Malé Straně, sídla České obce sokolské.

Nejslavnějšími pražskými bazény zůstává Podolí a Slávie, zahrnující jak vnitřní, tak i venkovní prostor, „plovárnu“. Mnoho Pražanů si v této souvislosti spontánně vybaví i SK Motorlet v Radlicích. Bazén Podolí byl postaven již před 47 lety. Jeho dispozice stále vyhovuje dnešním sportovním plavcům díky 50 metrovému bazénu. Slavia v pražských Strašnicích je o něco menší, její dispoziční řešení je ale také poměrně velkorysé.

Během posledního desetiletí je trendem výstavba akvaparků, tedy bazénu doplněnému množstvím vodních atrakcí (skluzavek, vodních chrličů, páry a tak dále), sloužícímu více než sportovnímu plavání rodinné zábavě. Nejstarším pražským akvaparkem je Centrum Letňany Lagoon, které funguje od 16. listopadu 1999. V roce 2007 přibývá právě barrandovský akvapark následovaný Čestlicemi o rok později. Relativní „novinkou“ v tomto poli je plavecký bazén Šutka na Praze 8. Jeho stavba trvala celých 25 let, tedy déle než výstavba Tádž Mahalu. Začalo se s ní v roce 1987, avšak kvůli nedostatku peněz se stavba stále zpomalovala. V roce 1993 se pak zastavila úplně. Další pokrok ve stavbě komplikovaly restituce pozemků. V roce 2001 byly konečně pozemky vykoupeny pražským magistrátem. O dostavbě bazénu rozhodli radní až v roce 2007. Původně se mělo jednat pouze o bazén, avšak dle vzniklé studie by existence pouhého bazénu bez dalších vodních prvků nepřilákala tolik návštěvníků. Vznikl tedy akvapark. Posledním přírůstkem (2014) je Plavecký areál Jedenácka na Jižním Městě, sestávající z klasického bazénu (25 metrů), vířivky, sauny a dalších vodních prvků. S bazénem se počítalo již při výstavbě tohoto největšího pražského sídliště počátkem 70. let minulého století. Než se však projekt schválil, vyrostl velký akvapark v Čestlicích, který by pro tak velkorysý plán představoval výraznou hrozbu. Plány se tedy omezily a dnešní stavba není zdaleka tak monstózní, jak se předpokládalo.

V Praze je také mnoho hotelových bazénů, například Olšanka, krytý bazén v hotelu Axa, YMCA či Sportcentrum v hotelu Duo. Tyto skrytější bazény díky nižší návštěvnosti nabízí větší intimitu a klid.

Pro teplomilné: údajně nejteplejší vodu v Praze (okolo 28°C) nabízí Pražačka. Kromě plavání si zde návštěvník může užít i pěkného výhledu na Prahu. Chceme-li zkusit něco trochu jiného, bazén v Hloubětíně pak láká na vodu mořskou (slanost vody je 0,5%), zaručující údajně naprosto čisté prostředí. Ne všechny pražské bazény jsou zcela přístupny veřejnosti. Některé jsou určeny pouze pro hotelové hosty, sportovní kluby či specifické skupiny. Velmi málo známý je například plavecký bazén Hostivař, určený přednostně pro výuku studentů Karlovy univerzity.

Interiér bazénu:K samotné kešce:

Jedná se o nenáročnou a jednoduchou kešku, odlovitelnou i s kočárkem. Je však nutné bedlivě sledovat mudlodění v okolí kvůli poměrně velkému provozu zvláště ve večerních hodinách. Přístup ke keši je snadný, v blízkosti aquaparku je parkoviště pro vaše geovozítko, případně je možné přijet MHD, na kole, koloběžce, apod. Jen s helikoptérou byste asi mohli mít problém, v blízkosti je ale spousta polí a tak by se i pro ni místečko našlo.

Keš obsahuje malou tužku a logbook. Je umístěna přímo na souřadnicích, takže odlov dle GPS je bez problémů. Keš prosím vracejte přesně na místo uvedených souřadnic, ať nám neputuje. Přejeme příjemný odlov a mnoho zábavy!

Zdroje informací:

http://www.vystava-bazeny.cz/2007/cz/bazen_barrandov.asp
http://www.aquadream.cz/
http://aquaparky-termaly.webnode.cz/

Additional Hints (Decrypt)

Grauyr šbx wr BX!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.