Skip to Content

This cache has been archived.

mirelka: Pomysł na przyszły rok wstępnie już jest :)

More
<

Dzień Zupy Gazpacho 2014 - Czyżowice

A cache by mirelka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 23 November 2014
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


23.11.2014 9:30-10:30

Gazpacho – a co to takiego? Nazwa tej orzeźwiającej zimnej zupy hiszpańskiej pochodzi od nazwy jednego z jej składników – nasiąkniętego pieczywa. Ocet winny z czerwonego wina oraz grzanki czosnkowe dodają zupie ostrego smaku, który odświeża podniebienie.

 

Skąd się wziął Dzień Zupy Gazpacho? Otóż w brytyjskim sitcomie „Red Dwarf” (Czerwony Karzeł) jeden z bohaterów Rimmer dostał taką zupę na obiad i zawołał kucharza, żeby zabrał podgrzać zupę, bo podał mu zimną... W serialu było to 25 listopada i od tego momentu dzień ten jest obchodzony przez fanów tego serialu, a później także przez większą rzeszę osób jako Dzień Zupy Gazpacho.

 

Od 2010 roku również społeczność skupiona wokół geocaching.com obchodzi ten dzień poprzez spotykanie się na Eventach robionych dokładnie 25 listopada (w związku z problemami lokalowymi my robimy go 23.11).

Nasz Event będzie częścią Międzynarodowego Multi Eventu, ponieważ podobne spotkania odbędą się również w Czechach.

 

Standartowo podczas Eventu będziemy rozmawiać o geocachingu, a także wymieniać się przedmiotami podróżnymi typu Travel Bug lub Geocoin, no i wyjątkowo tego dnia będziemy delektować się zupą Gazpacho (co oczywiście nie jest obowiązkowe).

Będziemy również omawiać wspólny wyjazd 14.12.2014 na Mega Event do Pragi "ADVENTNI GEOSKORAPKY / ADVENT GEONUTSHELLS 2014" http://coord.info/GC5ED94

 

Spotkanie rozpocznie się 23.11.2014 o godz. 9:30 na podanych kordach, potrwa do około 10:30.

 

Uczestnik eventu nie jest zobowiązany do zamówienia zupy i może uczestniczyć w evencie bez dodatkowych opłat.

 

Powinniśmy zdążyć i będą Eventowe PWG w cenie 2 PLN / sztuka.

 

Na miejscu zatroszczymy się o ciepłe napoje typu kawa i herbata.

 

Ze względu na specjalnie dla nas robioną Zupę Gazpacho, której koszt będzie wynosił około 5 PLN za porcję, proszę o poważne potraktowanie wpisu "Will Attend", ponieważ trzeba zamówić odpowiednią ilość porcji z pewnym wyprzedzeniem, dlatego proszę o logowanie wpisu "Will Attend"  w następującej formule:

Ilość osób:
Ilość porcji Zupy Gazpacho:
PWG: Tak (ile sztuk) / Nie
 

 

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.