Skip to Content

This cache has been archived.

PŘESEKA: [size=1][red][b]Hlavní ceny pro vítěze ve fotosoutěži jsou konečně u svých majitelů a tak mohu poslat listing eventu na zasloužený "odpočinek" [;)]

Někdy Někde Na Kešenou se těší pořádající kačer PŘESEKA [8D]

More
<

JEDE, JEDE MAŠINKA (soutěžní fotoevent)

A cache by PŘESEKA Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 03 January 2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Flag CounterEVENT JEDE, JEDE MAŠINKA – PF 2015:
s fotografickou soutěží.
***3. 1. 2015 *** 11:45 – 13:00 SEČ***

! ! ! NEOMEZENÝ POČET ÚČASTNÍKŮ ! ! !

Zveme vás na event vhodný pro všechny cestovatele a zejména obdivovatele železnice. Sejdeme na českobudějovickém železničním nádraží v 11:45 hodin na peronu, ze kterého bude odjíždět rychlík R 644 - Lužnice. Zde bude k dispozici eventový logbook, který se v následující hodině bude vyskytovat na nástupišti k rychlíku R 668 - Rožmberk (odjezd ve 12:05 hod.), dále pak rychlíku R 665 - Jakub Krčín (odjezd ve 12:12 hod), u mezinárodního rychlíku R 1543 - Anton Bruckner (odjezd 12:13 hod.) a v závěru eventu pak bude k dosažení u rychlíku R 642 - Blaník (odjezd ve 12:57 hod.).

Tyto vlaky, směřující z Českých Budějovic, do všech světových stran společně "vypravíme" a přitom si jistě stihneme popovídat, vyměnit nějaké to dříví nebo cestovní železo. Ovšem vaším hlavním úkolem, pokud budete mít zájem zúčastnit se eventové soutěže, však bude pořídit co nejhezčí nebo nejzajímavější fotografii některého z výše uvedených vlaků.

Pořízenou fotografii přihlásíte do soutěže tak, že ji nahrajete ke svému účastnickému logu (zde u listingu eventu) a to nejpozději do 5-ti dnů od ukončení eventu. Poté náš ownerský tým zaslané fotografie vyhodnotí a 15. ledna 2015 vyhlásí 3 vítězné snímky. Jejich autoři pak od nás získají speciální ceny.


DOPROVODNÁ PŘEDEVENTOVÁ AKCE:

Ukázka provozu (i nočního) na modelových kolejištích Klubu železničních modelářů České Budějovice, se sídlem v Rožnově.

***28. 12. 2014 *** 17:30 – 19:00 SEČ***

! ! ! OBSAZENO ! ! !

PROVOZNÍ VÝSTAVA MODELOVÉ ŽELEZNICE VELIKOSTI TT + HO

MODELOVÉ KOLEJIŠTĚ TT / HO

Nevím jak je to u vás, ale já mám z dětských let spojené Vánoce právě s modelovou železnicí. Někdy v 5-ti letech jsem dostal své první vláčky TT a od té doby mi pak Ježíšek celkem pravidelně naděloval nějaké doplňky, vagónky, nové koleje, budovy apod. Skoro se dá říci, že na tyto dárky (a knihy) jsem se dlouhá léta těšil ze všeho nejvíc. Později jsem si pořídil ještě o něco větší mašinky HO a ty mám dodnes.
Pokud jsou tedy mezi vámi stejně „postižení“ nebo vaše malá káčata právě letos najdou podobný dárek pod stromečkem, případně by si ho přáli, ale bohužel jim Ježíšek nadělí něco úplně jiného, tak potom je tento event vhodný právě pro vás. Anebo se jen tak přijďte vyvětrat po všem tom vánočním shonu, popovídáte si, zasoutěžíte si a třeba i vás, teprve potom, ty mašinky také chytnou…

Velké klubové kolejiště v modelové velikosti TT představuje nácestnou železniční stanici Kamenička s lokomotivním depem na hlavní dvoukolejné trati. Dvoukolejná trať, vybavená autoblokem, má v tunelu skryté smyčky s odstavnými kolejemi pro provoz více vlaků s možností znázornit, že vlak někam odjel a jiný odněkud přijíždí. Z nácestné stanice odbočují dvě vedlejší tratě. Jedna do stanice Zelkovice a dále do skryté výhybny, druhá se napojuje do skryté výhybny z opačného směru. Tím je umožněn plynulý obousměrný provoz. Všechny tři tratě jsou určeny pro parní a motorový provoz. Z nácestné stanice odbočuje i elektrifikovaná lokální trať do stanice Malšice. Tato trať představuje elektrifikaci s napětím 1500V=. Jako tématický vzor posloužila skutečná trať Tábor – Bechyně.


Kolejiště tvoří základní obdélník velikosti 5,6 x 1,5 m a modelový provoz na něm je situován do období vrcholu parní trakce a nástupu motorizace, ale mohou se na něm sejít i vozidla, která se ve skutečnosti nikdy, na těch skutečných kolejích, setkat nemohla. Na kolejišti může být v provozu maximálně 18 vlakových souprav. Z toho na hlavní trati 12, na vedlejší 4, a na elektrifikované lokálce 2 soupravy. V provozu je i velká točna s depem a na kolejích je k vidění například i legendární Vindobona – v té podobě, v jaké kdysi jezdívala po trati Veselí nad Lužnicí a České Velenice (což je od Přeseky jen kousek).

Námětem kolejiště v modelové velikosti HO je nácestná stanice transverzální dráhy se zaústěním vedlejší trati a s konečným nádražím úzkorozchodné železnice. Období provozu odpovídá přelomu 70. a 80. let minulého století, tj. období postupného ukončování parního provozu. Krajina námětem znázorňuje trať v podhorské oblasti typem připomínající Jesenicko a okolí Lázní Lipová. Kolejiště původně vzniklo jako malé předváděcí, pouze s jediným nádražím a s tratí tvořící nepravidelnou osmičku z části skrytou v tunelu, ale dnes je v provozu jako modulové, kdy stávající kolejiště tvoří základní 3 moduly se stanicí - Konrádův Hradec, vlečkou do pivovaru, odbočnou vedlejší tratí a výhybnou Dolní Lipová - Lázně. Do hlavního nádraží je zaústěna i úzkorozchodná dráha. Všechny díly kolejiště mají univerzální rozhraní a podle dispozic výstavního prostoru mohou být vypouštěny nebo naopak přidávány.

Podklad modelové krajiny tvoří pletivo potažené třemi vrstvami plátna, polystyren upravený pájkou do požadovaného tvaru a překrytý plátnem na oba podklady je poté použita buničitá vata ve 3 vrstvách, sypaná pilinami a barvená latexovou barvou. Kolejový podklad tvoří dvě vrstvy sololitu, štěrkové lože je tvořené přírodním kamenem. Návěstní systém odpovídá období provozu takže odjezdová návěstidla jsou skupinová, ve stanici K. Hradec světelná a ve výhybně Lipová Lázně mechanická.
Pokud jste tedy fandové do železnice, ať již té skutečné nebo modelové, případně se jen chcete podívat jak takové pořádné kolejiště vypadá v provozu, pak nyní máte jedinečnou příležitost přijít na tuto před eventovou akci. Kdo nezaváhá, tak ten například uvidí model nikdy nerealizované železniční stanice Cetviny nebo plánovaný tunel Adria. 50 vlakových souprav (některé z nich jsou elektronicky ozvučené) se bude prohánět po 6-ti kolejištích, v modelovém měřítku TT, H0 a H0e, o celkové délce více jak 400 metrů. Dále pak můžete obdivovat i další stovky vystavovaných železničních modelů a k tomu ještě desítky unikátních předmětů a technických zařízení souvisejících s provozem na skutečné železnici. Tak přijďte a ponořte se do toho obdivuhodného "malého světa" mašinek...

JAK BUDE DOPROVODNÁ AKCE PROBÍHAT ?

Všechny o zájemce o účast na této před eventové akci žádám o přihlášení na ní prostřednictvím klasického WA logu s vaším oznámením, že se na tuto (kapacitně omezenou) akci 28. 12. dostavíte. Přihlášené a potvrzené účastníky pak žádám, aby se 28. 12. 2014 shromáždili, nejpozději v 17:30 hodin, před vstupní schodiště do Klubu železničních modelářů
.

Modelářský klub najdete v zadní části dvorního traktu v Českých Budějovicích – Rožnově, a to na adrese Lidická 1123/226. Je to nepřehlédnutelný dům se špýcharem vyzdobeným do ulice renesanční sgrafity, který stojí cca 200 metrů od zastávky linek MHD číslo 2, 5, 7 - Náměstí bratří Čapků. Areál bude označený plakátem nebo se dívejte po cedulích autoservisu Pronto a Českobudějovického automotoklubu.Od vlakového nádraží (strana ulice u hotelu Grand) sem jede linka MHD č. 5 (směr Rožnov - točna MHD) a cesta vám odtud potrvá asi 15 minut. Po vystoupení na zastávce Náměstí Bratří Čapků se pak vrátíte těch cca 200 metrů zpět a na Lidické třídě najdete již zmíněný areál autoservisu Pronto. Parkování osobních automobilů je v okolí možné.

Vstupné na doprovodnou akci je:

- zdarma pro děti do 6-let věku.


Počet účastníků akce - maximum účastníků pro tento event stanovuji, po dohodě s KŽM, na 60 přihlášených osob.


Z tohoto důvodu, vás všechny předem žádám - již při přihlašování zvažte, zda se skutečně chcete a budete moci této akce zúčastnit. Tento "před event" je svým charakterem tentokrát vhodný pro i pro děti od 3 let.
Před vstupem do prostor klubu a zde od vás také budu vybírat vstupné. Prohlídka kolejišť a dalších vystavovaných modelů nebo různých starých drážních, zabezpečovacích a provozních, zařízení bude trvat cca do 18:30 hodin.


Případné časové změny, a jiné důležité informace, k eventu nebo k jeho doprovodné předakci se dozvíte pomocí oznámení Annoucement.

CWG & SQ (Squares)


K dispozici budou tři druhy CWG. Prodej jednotlivých kusů bude probíhat za standardní cenu 10,-/ ks, a to až do jejich vyprodání. Eventová edice CWG je limitovaná 50 kusy od každého druhu a tak těm z vás, kteří chcete mít jistotu, že si domů odnesete přesný druh i CWG, doporučuji objednat si je předem přímo ve vašem WA logu. Přednostně budou CWG k dostání na doprovodné akci v Rožnově.

Pro účastníky doprovodné akce v Rožnově budou připraveny ještě i tři druhy kostiček SQ. Tato novinka bude k mání pouze zde.

Speciálních CWG obdrží na eventu několik "Nej..." přítomných kačerů. V čem bude to "Nej" spočívat se dozvíte až na místě samém.
JAK SE NA EVENT NEBO JEHO DOPROVODNOU AKCI PŘIHLÁSIT ?


Každý zájemce o účast na eventu nebo na jeho doprovodné předakci (případně na obojím) se zapíše formou logu Will Attend do kterého je nutné jmenovitě (nebo nickem) uvést počet vámi přihlašovaných osob a také to zda se chcete zúčastnit pouze eventu, doprovodné akce v Rožnově nebo obou akcí. Maximální počet přihlášených účastníků na event není stanovený, na doprovodnou akci v Rožnově je možné (pod jedním WA logem) přihlásit maximálně 4 různé nicky / osoby (nebo na jednu rodinu / tým lovící pod společným nickem).

Stop Stav na doprovodnou akci bude vyhlášen po dosažení celkového počtu 60 přihlášených osob - všichni ostatní zájemci pak již budou evidováni jen jako eventuální náhradníci.
JAK SI ZALOGOVAT ÚČAST ?

Pokud zde budeš přihlášený formou Will Attend a skutečně se eventu zúčastníš, tak potom si po ukončení akce, zde na GC.com, zapíšeš ještě i log Attended. K tomuto logu pak můžeš připsat i své dojmy a zážitky z celé akce. Také uvítám, když přiložíš i tebou pořízené fotografie nebo video nahrávky z eventu. Pokud poctíš svou účastí pouze doprovodnou akci v Rožnově, pak ti sice nárok na eventový bodík nevzniká, ale já osobně pro takovému logu nic nenamítám.

Všichni účastníci jsou již nyní srdečně zváni na některou z dalších připravovaných akcí v roce 2015.


Listing eventu bude archivován po zalogování všech jeho účastníků,
nejpozději však 31. 3. 2015.

OBSAZENÍ DOPROVODNÉ AKCE - REZERVACE MÍST NA 28. 12. 2014

Poř. NICK Poznámka Poř NICK Poznámka
1 Aichah 26 Výletníci ČB
2 Vladano 27 Výletníci ČB
3 Adam512 28 Výletníci ČB
4 Midlan2 29 Tomi-h
5 Midlan2 30 Tomi-h
6 edmekbek 31 hosterb
7 edmekbek 32 hosterb
8 edmekbek 33 mekeke
9 edmekbek 34 mekeke
10 medved63 35 Vosmaci
11 zvedavkanocni 36 Vosmaci
12 Baz36 37 Vosmaci
13 Kane85 38 1deda
14 Minaya 39 Aurik
15 Minaya 40 Aurik
16 Standa27 41 Los-Adamos
17 Petrias07 42 dominky
18 ondra16 43 dominky
19 ondra16 44 dominky
20 Zdendulakus 45 PaKaMiJa
21 Zdendulakus 46 PaKaMiJa
22 Zdendulakus 47 PaKaMiJa
23 Zdendulakus 48 PaKaMiJa
24 Pidy 49 fanďák
25 Pidy 50 fanďák
51 Luktio 55 Veruk
52 Luktio 56 Veruk
53 Luktio 57 5530
54 Luktio 58 GeoLosíci
Na všechny účastníky se těší pořádající kačer PŘESEKA & Team.


Poslední podstatná úprava listingu: 28. 12. 2014
Poslední AKTUALIZACE REZERVAČNÍ TABULKY: 26. 12. 2014 /23:45 hod.
Zdroje: www stránky Klubu železničních modelářů České Budějovice.
Fotografie: owner eventu.

Additional Hints (Decrypt)

RIRAG AN AÁQENŽÍ: FRWQRZR FR H E644 + E668 + E655 + E1543 + E642

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.