Skip to Content

<

Prechadzka Kalvariou

A cache by bolda Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/13/2015
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Kalvária v Humennom

Bola postavená koncom 19.storočia na prázdnych svahoch v severnej časti nad mestom. Architektonický súbor Kalvárie pochádza z roku 1891. Krížová cesta, tvorená kaplnkami a kostolom, je lemovaná stromovou alejou z čias výstavby.

V murovaných kaplnkách sú umiestnené reliéfy s výjavmi Krížovej cesty. 

Dominantou Kalvárie je kostol Panny Márie Sedembolestnej, postavený v klasicistickom slohu. Je jednoloďový s presbytériom a predstavanou vežou. Fasády má členené lizénami.

Pred kostolom stoja tri kríže - ústredný kamenný s liatinovým korpusom Ukrižovaného a po stranách dva drevené kríže.

Niečo k tejto hre: Letterboxing je hra podobná geocachingu, ale miesto GPS technológie používa nápovedu v podobe inštrukcií. V cache je uložená pečiatka a myšlienkou hry je, že každý hľadač nosí so sebou svoju osobnú pečiatku so zošitom, opečiatkuje svojou pečiatkou logbook v cache a zároveň pečiatkou z cache opečiatkuje svoj zošit a vytvára si tak zbierku pečiatok.

Táto skrýša je hybridom, je ako letterboxom, tak aj zároveň geocache. V cache nájdete logbook, pero a pečiatku – tieto veci nie sú na výmenu – neberte ich. Ked už máte svoju vlastnú pečiatku, pridajte jej otlačok k logu do logbooku. 

A teraz k samotnej keške: Úvodné súradnice kešky Vás privedú k vstupnej bráne na Kalváriu. Pokiaľ by bola táto zamknutá, lebo už aj o tom som počul, tak obíďte oplotenie po pravej strane, po pár metroch je vstup voľný. Vašou úlohou bude prechádzka nahor ku kostolu pod azimutom 350° a cestou zistenie potrebných údajov pre vypočítanie finálnych súradníc.

Krížová cesta pozostáva z X zastavení s obrazovými výjavmi. Avšak len na Y z týchto obrazov možno vidieť Kristov kríž.

Po krátkej prechádzke prichádza na rad troška matematiky a potom už len odlov samotnej krabičky. Tú nájdete tu:

N 48° 56, 11*X+13*Y

E 021° 53, 33*(X+Y)

Pri odlove buďte opatrní, pozrite si atribúty kešky a pozor na muklov, ktorých je tu v peknom počasí dosť.

EN: The initial coords will bring you to the entrance of the Calvary. Your task will be to walk up to the church and gather the necessary data for calculating the final coords. Stations of the Cross consists of X stops with picture scenes. But only on Y of these pictures you can see Christ's cross.After a short walk comes a little math and then of course the cache hunt.

You can find it here: N 48° 56, 11*X+13*Y    E 021° 53, 33*(X+Y)

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

125 Logged Visits

Found it 112     Didn't find it 6     Write note 4     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 30 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.