Skip to Content

This cache has been archived.

renekk: Tak doufám, že se už zalogovali všichni zájemci a pokud ne, tak se můžou zalogovat stejně.

More
<

TH2015-Wherigo pro deti-Na konske stezce

A cache by renekk, Fanda199 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 30 May 2015
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Hra, při které děti i dospělí budou prožívat radosti i strasti vojenského koně v dobách, kdy koně byli základem mobility armády. Hra vhodná po děti od věku, kdy je dítě schopno za sebou tahat kačera do cca 12 let. Ovšem hrát si mohou i hraví dospělí. Na start můžete přijít kdykoliv mezi 9:00-16:00 30.5.2015. Základní pomůckou je prázdná PET lahev. Po zformování malé skupinky, případně sami, budete moci vyrazit.

Kolem roku 1800 se v terezínských stájích narodilo hříbátko. Je jisté, že až vyroste, bude sloužit jako vojenský kůň. Proto se musí již od mládí k tomuto účelu vychovávat. S výchovou koně se muselo začít hned od mládí a kůň se mohl začít naplno cvičit tak ve 3 letech věku.
Jaký bude osud vašeho hříbátka?
Dostane se ke kyrysníkům? Kyrysníci byli pozůstatek rytířů v brnění nebo také předchůdce tanku. Masa jezdců chráněná těžkým pancířem - kyrysem měla za úkol rozrazit vojsko protivníka.
Dostane se k husarům? To byla lehká jízda určená k průzkumu, předávání zpráv a malým šarvátkám.
Dostane se k dragounům ? To byli pěší bojovníci přemísťující se na koni. Dnešní výsadkové jednotky či motostřelci.
Jezdectvo tvořilo za napoleonských válek 20-30% počtu vojsk.
Může se také dostat k dělostřelcům. Například k obsluze a zásobování baterie 6-ti těžkých děl bylo potřeba 250 koňů.
Koně se také používali k transportu zásob, odsunu raněných.
V případě války byly ztráty koní vysoké. Nejen přímo v boji, ale i vyčerpáním, nedostatkem potravy a vody. Životnost dělostřeleckého koně za války (asi před 200 lety) se počítala na cca 8 měsíců.
Jen málo koňů mělo to štěstí, že se dožili poklidného stáří na pastvině.

Kromě hrátek pro děti se při hře dozvíte něco o výchově a vývoji koně a navštívíte místa v Terezíně spjatými s koňmi i s koňmi nespjatými.

Hra určena pro: děti od věku, kdy jsou schopni za sebou tahat kačera do cca 12 let. Mohou se zapojit i hraví dospělí. Bez hrátek pro děti si mohou trasu po stopách vojenských koňů v Terezíně projít i dospělí "nehraví".
Čas pro hru: start z úvodních souřadnic od 9:00 do 16:00 30.5.2015. Ukončit hru v cíli 10:00 - 18:00.
Trasa: cca 2,3 km. S dítětem může zabrat i 2 hodiny. V listingu je přiložen přibližný plánek trasy, aby jste si mohli ze hry případně odskočit na jiný event či kešku.
Ideální je startovat ve skupince cca 2-6 dětí + jejich dospěláci jako doprovod. S každou skupinkou musí aspoň jeden dospělý, lépe více. Na každém stanovišti dospěláci dostanou ve hře návod, co mají děti a koníci dělat, případně hledat, a jak se mají i dospěláci do hry zapojit. Jestli jste hráli jako děti hru stopovanou, tak toto wherigo je na motivy stopované.

Celou trasu lze absolvovat na kole. Cyklistická rodina by to mohla zvládnout i s dětmi.

Dospělácí bez dětí můžou jít či jet na trasu také.

Vhodné by bylo na některých místech fandit dětem. Skupinka hravých dospěláků může klidně vyrazit s flaškou hrát také. V jedné skupince stačí jen jeden GPS přístroj s nahranou hrou, na start proto můžou přijít i hráči, jejichž přístroj wherigo nežere, nemají nahranou cartridge, či neví co to je wherigo. Hra vás provede po místech v Terezíně zejména spojených s koňmi a dozvíte se něco ze života a výchovy koní. Proto můžou vyrazit na trasu i hráči bez dětí. Takový hráči musí plnit jen úkoly nutné pro další postup ve hře.

S sebou na start:
PET lahev s běžným hrdlem a s uzávěrem. Nejlépe velká (2l), průhledná a hladká. Po hře nebude k pití způsobilá. Jeden hráč/dítě může mít PET lahví=koníků více. Můžou ji mít i dospěláci.
Lihová fixa,
1 m provázek,
Několik papírů formátu nejméně A3, není určen k psaní, vhodný je kancelářský papír (použitý) nebo reklamní letáky. Není vhodná čtvrtka.
Menší láhev s čistou vodou. Hodí se něco na otření rukou dítěte.
Krmení pro nutrie - staré pečivo, ovoce, zelenina. Ale bývají přežrané.
Vzhledem k délce trasy cca 2,3 km je vhodné pro nejmenší děti kočárek či odrážedlo , nejlépe tažené na provázku nebo koloběžku.
V omezeném množství budou flašky, papíry a provázek k dispozici na startu.
Lihovou fixu budete moci na startu zakoupit dokud nedojdou.
CWG se budou prodávat na nedaleké recepci megaeventu.
Na startu eventu si bude možné nahrát cartridge. Ale raději si ji nahrajte doma!
Bylo by dobré si zopakovat, jak se skládá papírová bouchačka. Kdo to nezvládne doma, tak se to může naučit na startu eventu.


Zde si můžete stáhnout cartridge.
Cartridge nahranou do přístroje na eventu můžete odemknout odkazem na Fanda199.
Prosím hlaste se formou will attend, abych měl představu: kolik CWG mám nechat připravit, zda budete hrát hru s dětmi, zda berete vlastní lihovou fixu. Čas startu nemusíte, ale můžete uvést. Po zformování malé skupinky, případně sami, budete moci vyrazit. Eventu se mohou zúčastnit i nepřihlášení hráči bez přístroje hrající wherigo, ale musí jít s někým, kdo hru v přístroji má.

Díky Amarok teamu za materiálni podporu a pomoc.
Díky týmu Fanda199 za pomoc při hře na eventu.
Díky týmu Zajoch a ATO-MAT za betatest s detmi, Anelien a bozideti bez deti.

Flag Counter

Co je to Wherigo?
Zde je aplikace Wherigo pro mobilní telefony Android, iPhone, a pro ostatni použijte OpenWIG.

Pro pokročilé hráče a tvůrce Wheriga použijte URWIGO:

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.