Skip to Content

This cache has been archived.

Vrso: Dakujeme

More
<

Svp - T5 Janosikova basta

A cache by Dyjoniz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, May 1, 2015
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pozývam Vás na tento event, ktorý je súčasťou Školy v prírode. Celé podujatie bude trvať od piatka do nedele a všetci ste na akcii a sprievodných eventoch srdečne vitaní. Nezabudnite so sebou priniesť dobrú náladu a chuť zaziť niečo neobyčajné.


T5 Event Janosikova Basta sa bude konať 1.5.2015 o 15:20:15 na skale zvanej Jánošíková Bašta. Cesta z Kysaku, kde bude prebiehať hlavný event, trvá asi hodinu hore kopcom, cestou je pár kešiek, ktoré určite stoja za odlov. Priamo na Jánošíkovej Bašte je keška Jánošíkov Poklad, ktorú si určite odlovíme.

Event bude trvať od 15:20:15 do 17:00. V tomto čase bude dostupný aj logbook, do ktorého sa môžete zalogovať, nie je teda potrebné prísť na začiatok eventu, zbytočne budete dlho čakať na lezenie.

Plán je zatiaľ taký, že zhora zlaníte dole (buď sami, alebo Vám pomôžeme) a hore už vyleziete sami. K dispozíci budú zatiaľ 2 laná so všetkým, čo k tomu patrí a spravíme jednu ľahšiu a jednu náročnejšiu cestu. Ak máte niekto vlastné lezecké vybavenie, ktoré chcete použiť, alebo ním prispieť k rýchlejšiemu lezeniu účastníkov, dajte mi prosím vedieť do správy :)

Jánošíkova bašta (522,7 m.) je vápencový skalný útvar a výrazná prírodná dominanta nad dolinou Hornádu nachádzajúca sa medzi obcami Veľká Lodina a Kysak. Skala vystupuje zo zalesneného hrebeňa Volovských vrchov a práve táto skutočnosť umožňuje nádherný výhľad na dolinu Hornádu a protiľahlú NPR Humenec. Vďaka svojmu umiestneniu je vrch skaly ľahko prístupný aj bez lezenia a tak sa môžu krásnym výhľadom kochať všetci okoloidúci turisti.

Srdečne Vás pozývam na tento sprievodný event!!!

P.S.: Nezabudnite prosím na základy bezpečnosti pri tomto evente, jedná sa o exponovaný skalný terén, ktorý je často šmykľavý, preto za seba zodpovedáte sami a organizátor tohto eventu nenesia žiadnu zodpovednosť za ujmy na zdraví.

P.S.2.: Prosím, o včasné WA logy, aby sa každému ušlo aj krásne SWGčko, ktoré je v príprave :)

Váš Dyjoniz


 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

154 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Needs Archived 1     Will Attend 72     Attended 77     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 48 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.