Skip to content

This cache has been archived.

Bedya: Tak bohužel...
kvůli neutuchající nevlídnosti počasí, malé účasti přihlášených a velkému množství sněhu budu muset tuto akci zrušit.
Už jednou byla odložena a vícekrát to opravdu opakovat nechci.
Jediné co bychom mohli zítra odklízet je sníh a o tom toto CITO není. Snad nám to vyjde někdy jindy. Třeba v létě. CHKO Beskydy nám drží palce a nemáme ztrácet naději [;)]

More
<

CITO - Kdo si hraje, nezlo"3,14"

A cache by Bedya Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 05 April 2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


zdroj původního obrázku: www.kolibik-foto.cz

Milí a vážení vyznavači hor, lysaři, geocacheři, milovníci přírody i vyznavači písmena Pí!

Zvu Vás všechny jmenované i nejmenované na tento netradiční event na samotném vrcholku beskydského pohoří - Lysou horu.
Říkáte si, proč zrovna tento typ eventu, proč zrovna tady, proč zrovna v tento den a kde se k tomu všemu plete ještě toto podivné písmenko π ?
Vše Vám velice rád v následujících řádcích vysvětlím

 

Začnu hezky od konce, tedy oním písmenem. Myslím si, že písmenko π Vám nemusím nikterak blíže představovat ale kdyby náhodou někdo nevěděl tak jen stručně:

Geometricky je π definováno jako poměr obvodu kružnice k jejímu průměru. Dale je π iracionální číslo, což znamená, že ho nelze vyjádřit podílem dvou celých čísel (většina z nás se na základní škole učila, že π je 22/7, tento zlomek se ale od π liší již na třetím desetinném mistě). Je to také transcendentní číslo, což znamená, že neexistuje polynom s racionálními koeficienty, pro který by π bylo kořenem.

Protože π je iracionální číslo, číslice v jeho desetinném rozvoji se nikdy nezačnou opakovat. Sled těchto číslic fascinuje matematiky i laiky a během posledních pár století se vkládají snahy do vypočítání více číslic π a zkoumání jeho vlastností. Zatím se ale nepodařilo najít žádný vzor, podle kterého by se číslice opakovaly.

No a jakou má písmeno π spojitost s geocachingem?

Právě v tento den je tomuto písmenu věnován mezinárodní den a tak i Groundspeak připravil odměnu pro ty, jež se tohoto dne zúčastní.


No a teď ještě odpovím hezky jedním vrzem rovnou na dva zbývající otazníky. Proč tedy CITO event a proč zrovna na Lysé hoře?
BO nic není zadarmo a pro bod je třeba se občas i snažit! Ne. Nebojte nejsem takový ras. Většině z Vás je to asi i jasné ale kdyby ne tak radši zde ještě prohodím pár slov na monitor (displej):
Je jaro a mnozí z nás si dělají jarní úklidy. Jak už doma, v práci, ve spíži, ve stanu, jurtě - prostě kdekoli. Nu a ta naše královna Beskyd by si taky nějaký ten úklid zasloužila. Toť vše.

KDY, KDE A KAM?
Jak je známo písmeno Pí je číselně psáno jako 3,141592653 a tak i my se sejdeme v tomto čase. Tedy podle anglického kalendáře 3/14/15 v 9:26 a délka naší trasy bude přesně 5,3 kilometrů.
!!! POZOR ZMĚNA - event se přesouvá na 5.4.2015 !!!
Sejdeme se na úvodních souřadnicích tedy u památníku obětem Lysé hory, kde všichni vyfasujete pytle a budete moci pomalu sestupovat a po trase sbírat vše, co zde nepatří. Konec naší trasy bude u lanového centra Opičárna v Ostravici, kde naše pytle složíme u tamnějších košů. Pokud se někomu podaří pytel naplnit již dříve a bude potřebovat odlehčit tak je možnost část odpadu odsypat v koších na odpočívadlech, ale bylo by lepší kdybychom tamější správu odpadem příliž nezatěžovali.

Logování a veškeré eventové šmelení proběhne na startu. Dolů už každý půjde svým tempem. Pokud bude velký zájem o CWG, tak velice rád nechám pro tuto příležitost i něco vypálit. Proto svůj zájem piště do logů.

 

Sebou si vezměte pevnější obuv a radši i rukavice - nikdy nevíte s čím se potkáte.

 

Budu se na Vás těšit

  

Additional Hints (No hints available.)