Skip to Content

This cache has been archived.

Toreador: Keš byla objevena a zničena. :-(
Než seženu vhodnou krabici, která by pasovala do skrýše je KEŠ archivována....
Toreador

More
<

Josefa Hybese

A cache by Toreador Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/21/2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Keš Josefa Hybeše

Vás zavede do Dašic k posezení u řeky Loučná přímo u rodného domečku Josefa Hybeše.

Je od tud vidět i krásná vila Josefa Vosáhla (v současnosti v rekonstrukci)


1./Památník Josefa Hybeše

Josef Hybeš (29. ledna 1850 Dašice – 19. července 1921 Brno) byl rakouský, český a československý sociálně demokratický politik a novinář. Již v mládí organizoval v oblasti Vídně a na jižní Moravě dělnické hnutí a stávky textilních dělníků. Za Rakouska-Uherska byl jedním z prvních sociálně demokratických poslanců Říšské rady, po vzniku republiky poslancem Revolučního národního shromáždění a Národního shromáždění ČSR, který se koncem života přiklonil k nově vzniklé Komunistické straně Československa.

více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Hybe%C5%A1

2./Vila Josefa Vosáhla

Neorenesanční vilu francouzského stylu nechal postavit Josef Vosáhlo (1841-1918), úspěšný podnikatel, původně vyučený v řemenářském řemesle, který si po získání zkušeností ve světě otevřel v Dašicích úspěšnou firmu (dílnu), exportující do jihovýchodní Evropy. Roku 1898 postavil v Dašicích u řeky moderní továrnu na kožené výrobky (biče a hnací řemeny pro stroje).

 

V letech 1900 - 1901 si nechal J. Vosáhlo v Dašicích nedaleko továrny postavit honosnou vilu, architektem byl úspěšný pražský projektant Jan Vejrych, který mimo jiné navrhl podobu pardubické radnice.

 

Vila byla po r. 1948 znárodněna, poté byla různě nevhodně využívána a postupně zchátrala. K největší devastaci došlo v 80 letech 20. století, kdy zde byla opravna zemědělských strojů (v této době byla snesena lucerna věžice). Vila patří od r. 1958 mezi chráněné kulturní památky ČR. Památka zchátrala do té míry, že se zřítila střecha a do objektu zatékalo, z nedostatku financí byly provedeny jen základní opravy. Stavba nyní konečně prochází renovací...

aktuální fotky zde: http://mirek9.rajce.idnes.cz/Vosahlova_vila


A teď už k vlastní kešce,

je menších rozměrů,ale ne zas tak malá, aby se do krabičky nevešla tužka s logbookem a pár věciček na výměnu.

Při založení keš obsahovala: tužku,logbook, 10 hraček, a 2ks CWG Toreador

3.10.2015 Keš vyčištěna od bordelu, který někteří kačeři považují za věci na výměnu :-( Keš znovu naplněna ,až pookraj věcmi na výměnu + vložen geocoin-travel + vložen nový Logbook č.2.

Příjemné hledání přeje Toreador.

P.S. - Malá prosba: K logu napište od kud jste - když si logy pročítám je pro mě zajímavé dovědět se od kud všude k této kešce našli Kačeři cestu - Díky Toreador

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.