Skip to content

Vēsturisks Piemineklis Traditional Geocache

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost, completely damaged or inappropriate. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
Hidden : 03/10/2015
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

slēpnis atrodas no pieminekļa atrašanās vietas pa labi, tuvāk esošajam kokam.

kārbā esošās lietas nav bezmaksas, ieliek vietā kādu lietiņu no sevis!

Pie reizes varat apskatīt Strazdes muižu, un tās apkārtni.

 

slēpnis atrodas pie koka saknēm, zem kāda priekšmeta

Piemineklis tika uzcelts par godu Strazdes skolas bērniem, kuri tika izsūtiti uz Sibīriju. skolas stundu laikā ieradās pakaļ četriem bērniem, kuriem bija jādodas līdz saviem vecākiem uz Sibīriju, tādēļ ap pieminekli tika iestādi četri skaisti koki kas sibolizē šos bērnus. Skola atrodas netālu, senāk bijusī Strazdes muiža.

Pirmais hronikās minētais Strazdes īpašnieks bija Hermans Torans. Vairāk nekā divus gadu simtus Strazdē valdīja Butlaru dzimta. No 1799. gada līdz patnmuižnieku varas norietam 1920. gadā tā piederēja Firksu dzimtai.

Kaut arī Strazde nav liela, tai ir, ar ko lepoties. Pagātnesndaudzajām liecībām - muižas kungu mājai, kaltei, spirta brūzim (1886), kalpu mājām, saimniecības ēkām, vecajai klētij (saglabājušies senie slēdzenes apkalumi) - pievienojies tagad labi koptais ainavu parks (veidots 19. gadsimta otrajā pusē) ar vērtīgām introducēto koku sugām un lapegļu audzi. Gadu gaitā muižas ēku komplekss papildināts ar vairākām jaunām ēkām un saimniecības būvēm. Muižas centrālā ēka (19. gadsimta sākums) ir divstāvu garenbūve ar cokolstāvu un divslīpju jumtu ar nošļauptiem galiem. Stipri pārbūvēta, piemērojot skolas (no 1922) vajadzībām, pārbūvēs zaudējusi sākotnējo izskatu un proporcijas.

 

Additional Hints (No hints available.)