Skip to content

<

TKSH - Le Tour de ....

A cache by dondak & penynka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/16/2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš je součástí série TKSH (Ten, Kdo Si Hraje...), vzniklé na počest patnáctých narozenin geocachingu. Sérii TKSH můžeš rozšířit i Ty. Jak na to Ti napoví listing.


Tak, 102. ročník Tour de France 2015 je již minulostí, vítězem se stal Chris Froome. Celkem bylo 21 etap dlouhých 3344 kilometrů. Úspěchem je jistě start našich 4 cyklistů, kteří celkově skončili: Roman Kreuziger (17), Jan Bárta (25), Leopold Konig (70) a Zdeněk Štybar (103) z celkových 198 startujících. Budeme se těšit na následující 103. ročník.


...a je to tu, první informace ke 103. ročníku TdF: "Stará dáma" proběhne 2. - 26. července 2016 v celkové délce 3519 km. Úvodní "Grand Depart" povede ze slavného "Le Mont-Saint-Michel"na "Utah Beach". A jak to vše dopadlo??? První místo obhájil Chris Froome o pouhé 4,05 minuty před Romainem Bardetem a třetím Nairem Quintanem o dalších 16 vteřin, takže tato stará dáma byla opravdu na bedně hodně našlapaná. Z našich nejlepší 10. Roman Kreuziger, 88. Jan Bárta, 118. Petr Vakoč.


...a TdF 2017?? ...104.ročník ...t.j. 21 etap včetně časovek v celkové délce 3516km. Začínáme 1.7.2017"Grand Dépard" v Dusseldorfu a vše končí na Champs-Elysées v Paříži 23.7.2017. A jak nám to všechno skončilo? Celkový vítěz Chris Froome, 2. místo Rigoberto Uran, 3. místo Romain Bardet . Roman Kreuziger dokončil Tour de France na čtyřiadvacáté příčce. Ondřej Cink ale až do Paříže, do které mu zbývalo ještě 350 závodních kilometrů, nedojede. Na začátku 19.etapy odstoupil pro zdravotní problémy s kolenem. Na letošní TdF bylo trochu diskutabilní vyloučení UCI Petera Sagana.


V roce 2018 se koná už 105 ročník. "Stará dáma", jak se legendárnímu závodu přezdívá, proběhne od 7. do 29. července 2018. Jednou z nejobávanějších etap bude ta devátá (Arras Citadelle - Roubaix). Organizátoři totiž do závodu vrátili etapu s dlažebními kostkami, na jezdce čeká hned patnáct zrádných úseků. Po třech letech se vrátí také extrémně náročné stoupání na Alpe d’Huez, které na cyklisty čeká v závěru devatenácté královské etapy. Celkem peloton ujede 3 351 kilometrů, z 21 etap jich bude osm rovinatých, 5 kopcovitých a šest horských (z nich tři s dojezdem přímo na vrcholech La Rosière, Alpe d’Huez a Saint-Lary-Soulan col de Portet), jedna individuální časovka a jedna týmová časovka......máme se na co těšit!!!


Konečné výsledky Tour de France 2018 1. Geraint Thomas ,2. Tom Dumoulin , 3. Chris Froome , 71. Peter Sagan


Žlutý dres: Geraint Thomas Puntíkovaný dres: Julian Alaphilippe Zelený dres: Peter Sagan Bílý dres: Pierre Latour


...tak tu máme další 106. ročník.


Sto let poté, co byl při ročníku 1919 na Tour poprvé představen i žlutý dres pro vedoucího závodníka závodu (letos bude na každou etapu věnován "žluťák" nějaké osobnosti TdF s jeho potiskem), se cyklisté utkají na trati 106. ročníku. Z belgické do francouzské metropole povede jejich třítýdenní pouť, v 21 etapách je na 3460 kilometrech prověří i neobvykle dlouhý zástup majestátních dvoutisícových vrcholů. Hned tři z vysokohorských etap vyvrcholí ve výškách nad 2000 metrů. Po pyrenejském Tourmaletu (2115 m) dojde v Alpách na Tignes (2113 m) v etapě, která navíc povede i přes průsmyk Iseran (2770 m), načež závěrečný horský dojezd uvidí v předposlední den Val Thorens (2365 m).!!! POZOR!!! zpráva o neúčasti Chrise Frooma-po težkém pádu a fraktuře stehenní kosti, škoda!!!


Jak na keš -  pozorně čtěte!!!

Úvodní souřadnice jsou místem, kde je možné pakování Vašeho geovozítka, zde nic nehledejte  !!!!!  Dej pozor na zvědavé mudly, nikdy nevíš odkud přijdou či přijedou, docela se to tu hemží. Myšlenkou je keškování z výše sedla, na in-linech nebo jenom tak procházkou, třeba  s geopsiskem vhodném pro všechny, kteří si rádi hrají a nezlobí, tedy vyznavače GEO-GEO.  Nejedná se o žádnou časovku v délce 3500km  ala „Tour de France“. Jde o trasu v délce cca 5 km, na které naleznete jednu finální „vrchařskou“ krabičku. A protože je Tour de France jedním z nejtěžších závodů světa, terén u „finálky“ je za:

  3,5 hvězdičky !!! .

Rozhodně nelovte v noci, sami a nedoporučujeme lov samotnému geopotěru bez dozoru. Vše je na vlastní zvážení a hlavně na vlastní riziko. Nepřeceňujte se a dávejte na sebe pozor!!!! Na první tři,, čeká medaile s pořadím - co by to bylo za závod, bez podia vítězů. Pro ostatní jsou připravené tématické, výměnné GWC.  V kešce je LB, tužka a ořezko. Vracejte prosím krabičku na původní umístění.

“bonne chance, au revoir“


Keš po dosazení najdeš lehce na souřadnicích finálky:

“N 50° CC.ZCB E 016° LL.CBC

Za uvedená písmenka doplňte souřadnice dle videoklipu BF a tradá na lov. Že neznáš indície? Lehká pomoc. Dobře se podívej se na videoklip od BF filmu:


http://youtu.be/GC0CSOeX3Zk


K patnáctinám geocachingu je ve videoklipu Ten, Kdo Si Hraje... ukryto deset jednociferných indícií. Můžeš z nich bez výpočtů složit jakékoli souřadnice. Indície jsou označeny prvními písmeny nicků autorů a herců, kteří video vytvořili. Jsou jakoby součástí záběrů. Tu nápis na stromě, támhle cedulka na mostu... Indície dohromady tvoří pomyslný univerzální klíč. Poslouží Ti nejenom k odemčení všech keší serie TKSH, můžeš ho použít pro vytvoření své keše a přidat ji tak také do série TKSH. Je jedno odkud jsi. Společné všem keším série jsou pouze indície z videoklipu, zkratka před názvem keše - TKSH a téma - O kačerech, hrách, recesi, hřištích, zvláštních sportech a sběratelích. Keš se narodí a na mapě zobrazí jako otazníčková. Nemusíš však nic složitě luštit, máš přece univerzální klíč. Leda, že by autor keše nějakou tu šifru přidal. Klíč si pečlivě uschovej. Keše této série budou postupně přibývat. Setkáš se s těmito indíciemi Akytka, Bojánci, Cudlis, Heulwen, Lucka, M@rci, Sára, V@šík & St@ník, Wetu, Zličíňák. Autor textu a scénáře St@nda, má v klipu přímo GC kod první keše serie TKSH, která společnou sérii odstartovala.


ENGLISH: Muggle alert! Make sure there are no muggles around. Please return the cache to its original location. Starting coordinates – parking place To get the cache you may use a new 5km long cycling lane. The terrain near the final cache has 3,5 stars!! Do not look for the cache at night. It is very dangerous, hunt at your own risk!!! The final coordinates: letters are replaced by numbers according to the video clip BF:


http://youtu.be/GC0CSOeX3Zk


Additional Hints (Decrypt)

cbq/haqre

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.