Skip to Content

This cache has been archived.

AHA & team: Archive.

More
<

Prvni pomoc a trenink s hasici

A cache by AHA, Martina, SDH Němčovice Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 04 April 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

CS: Praktické zopakování pravidel první pomoci a protipožární hrátky s hasiči Němčovic.

Malá lékárnička

S jarem nadchází hlavní sezóna geocachingu: natěšení kačeři vyrazí na toulky přírodou a opět se poženou za pozlátkem FTF. Na aktivní lidi čekají venku mnoho dobrodružství a spousta krásných zážitků, zároveň je ale jejich hřiště plné rizik a nebezpečí. Zvrtnutý kotník, zlomená ruka či srdce, pobodání od včel, pořezané chodidlo, zadek prokousnutý rychlým a hladovým psem, tržné rány ze rvačky o krabičku, ale také pády ze stromu, skály nebo kola. Nemluvě o všem, co se stává v autě. Příležitostí zažít bolest a vidět krev je v přírodě a nejen tam každou hodinu nepočítaně.

Připravte se na další sezónu zodpovědně a se zdravotní záchranářkou Martinou Bělovou si oživte znalosti první pomoci, teoretické i praktické. V sobotu 4. dubna 2015 se sejdeme v 10 hodin v dobře známých Němčovicích, které nám půjčí na event sál hasičské zbrojnice.

  • Chráněni pod střechou zkusíme každý sám zodpovědět soubor otázek z různých oblastí první pomoci, abychom si udělali představu, co vlastně o první pomoci víme.
  • Pak by přišel střet s realitou aneb společně budeme hledat správné odpovědi, popřípadě se dozvěděli, proč navržené postupy nejsou přínosné či jaké jsou s nimi reálné problémy.
  • Seznámili bychom se s obsahem autolékárniček, třeba porovnali kvalitu nůžek od různých výrobců, ale především si řekli, k čemu všemu se její obsah vlastně používá. A to i prakticky, abychom věděli jak. Také si vyzkoušíme, jak nám mohou pomoci obyčejné věci, které míváme u sebe – triko, kapesník, nůž, klacek.
  • Na další část praktických hrátek bychom se rozdělili na několik skupin: zatímco jedna bude zkoušet vykřesat život v resuscitačním modelu přezdívaném tradičně Andula, další skupiny si vyzkouší transport různě zraněných osob (důrazně upozorňuji, že figurantům se nebudeme pokoušet zranění navodit ani pro pocit věrohodnosti), provizorní fixaci zlomenin či základní ošetření různých krvácení.

Budete potřebovat propisku, jeden dva obvazy (třeba různé), hodit se může nepoužitý látkový kapesník, nůž či tkanička. Pokud máte prošlou autolékárničku, vezměte ji určitě se sebou. Sportovní oblečení je v praktických disciplínách samozřejmě výhodou.

Část věnovaná první pomoci s Martinou by trvala přibližně 2 až 3 hodiny. Poté bychom se naobědvali v místní hospodě, kde by nám osobně uvařil starosta Karel Ferschmann. Oběd nebude pozorností obce, není povinný, nicméně v němčovické hospodě vaří skvěle a uvaří nám jídlo či jídla, která si vybereme.

SDH Němčovice

Po obědě bychom se přesunuli na hřiště na okraji Němčovic, kde by se nám věnovali hasiči SDH Němčovice. Při zmíněných hrátkách s hasiči budeme mít možnost si osahat některé části hasičské výzbroje a také je reálně vyzkoušet, např. si zastříkat stříkačkou na neživý terč, vyzkoušet dýchací přístroj či týmově zkusit požární útok (ale také dostat po útoku vybavení zpět na start). Na pumpování vody se používá přenosná motorová stříkačka, do které je potřeba lít benzín, a tak hasiči jistě přivítají, když jim na něj a na naftu do techniky přispějeme ;-). U hasičské části je riziko notného postříkání a výhodou proto může být náhradní oblečení a obuv v autě.

Němčovický útok

Abychom se u všeho dobře vystřídali, je počet účastníků omezen na 20 lidí, přičemž přednost budou mít zájemci o účast na celém eventu. Event není vhodný pro úplně malé děti. Prosím, přihlaste se pomocí Will Attend logu, v logu uvádějte počet přihlašovaných, zda se budete účastnit celého eventu. Pokud budete obědvat v hospodě, očekávám váš návrh na jídlo, které by mohlo chutnat většině (a zároveň nebylo kuchařským pokleskem). K eventu bude nejspíše připraveno CWG.

Additional Hints (No hints available.)



 

Find...

37 Logged Visits

Write note 11     Archive 1     Will Attend 12     Attended 10     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 9 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.