Je středa 22. září 1938 a vy přijíždíte na staveniště tvrze Stachelberg v rámci kontroly vyslané ústředím Ředitelství opevňovacích prací (ŘOP). Vaším úkolem je zkontrolovat postup stavebních prací na této plánované největší tvrzi v Československu. Na parkovišti vás má čekat styčný důstojník že Ženijního skupinového velitelství VI. se sídlem v Trutnově.
Hru můžete stahovat na stránkách www.wherigo.com nebo www.wherigofoundation.com (cartridge z tohoto zdroje nejsou testovány).
Hru můžete hrát na:
Prostředí |
Player |
Testováno |
Android |
Aplikace c:geo (doporučované řešení) |
ANO - poslední verze |
Android |
Aplikace Geooh GO |
ANO - poslední verze |
Android |
Aplikace WhereYouGo (na posledních Androidech má problémy) |
ANO - poslední verze |
Garmin |
Player v modelech Colorado 300, Oregon 300 a vyssi verze, Nuvi 500 |
ANO - první verze |
Java pro mobilní telefony (MIDP) |
Aplikace OpenWIG |
ANO - první verze |
iOS |
Aplikace Wherigo |
NE |
Hra byla vytvořena v
Pár varování a informací nakonec:
- Hra se automaticky neukládá, ale v inventáři máte objekt, s jehož pomocí můžete hru uložit.
- Budete míjet zbytky opevnění, přičemž některé objekty nebo štoly mohou být otevřené. V každém případě je přísný zákaz návštěv otevřených štol, šachet nebo objektů opevnění, které nejsou součástí muzea. Pro vlastní hru není potřebné nikam vstupovat.
- Většinou se budete pohybovat po cestách, ale po cestě k některým objektům budete v závislosti na ročním období muset překonat vyšší trávu, plevel a nálety, nějaké odpadky a možná i bahno. Raději se tedy vybavte dlouhými kalhotami, repelentem a pevnými botami.
- Dívejte se, kam šlapete.
- Celá hra vám zabere tak 2-2,5 hodiny včetně návratu zpět a ujdete okolo 7 km a pravděpodobně se i docela zapotíte. Připravte se, že při hře navštívíte 12 objektů tvrze, přičemž ke každému vám budou sděleny základní a dodatečné informace (Stachelberg měl být největší tvrzí v Čechách a počet objektů tomu odpovídá).
- Jednotlivé zóny většinou pokrývají prostor, kde se nachází nebo měl nacházet objekt tvrze, rozšířený o přesah, který by měl umožnit pohodlný odlov bez nutnosti někam skákat.
- Finálka je umístěna v lese, který je (stejně jako všechny lesy v okolí) součástí honitby. V okolí finálky sice není žádný posed, slanisko nebo krmelec, ale stejně doporučuji cache lovit za dne.
- Na startu nehledejte QR kód, ale hledejte normální letopočet. To, že WhereYouGo umožňuje scanovat QR kódy, automaticky neznamená, že jsou použity i zde.
- Cesta od poslední zóny k finálce se za poslední roky změnila k horšímu (místo lesa je tam vykácená a nově zarostlá mýtina navíc doplněná o pár plotů). Doporučuji proto se vrátit zpět po cestě, kudy jste pravděpodobně přisli, do lesa, a k finálce dojít lesem (po hranici lesa).
Poděkování:
Děkuji Pavlu Holzknechtovi z občanského sdružení Stachelberg za kontrolu textů uvedených ve hře.
Dále děkuji Vlnemu za provedení betatestu a za množství dobrých nápadů na vylepšení, ze kterých jsem i přes svou lenost a pocit autorské neomylnosti některé realizoval :-)