Skip to content

This cache has been archived.

Kashubian Reviewer: Cześć,
Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od właściciela skrytki, więc jestem zmuszony ją zarchiwizować. Jeśli w terenie pozostały jakiekolwiek elementy po skrytce, proszę o ich uprzątnięcie.

Kashubian Reviewer
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Poland

More
<

Wieżyczka obserwacyjna rawelinu 8-9

A cache by GeoFreak PL Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/18/2015
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


PL POLSKI

Rawelin 8-9 jest częścią dzieła fortecznego wniesionego w pierwszej fazie rozbudowy fortyfikacji pruskich w latach 1725-1727, tzw. Ślimaka. Pomiędzy rokiem 1842 a 1845 otoczenie rawelinu zostało gruntownie przebudowane i włączone do nowych fortyfikacji. Po zburzeniu fortyfikacji w II poł. XIX w. na terenie rawelinu wzniesiono budynki mieszkalne, które uległy całkowitemu zniszczeniu w trakcie działań drugiej wojny światowej. Z oryginalnych elementów rawelinu do czasów współczesnych zachowały się obmurowania stoków czoła lewego rawelinu od strony ul. Owocowej i szyi od strony placu Tobruckiego z wieżyczką obserwacyjną na narożniku Owocowej i pl. Tobruckiego, a także skamatyzowane podziemia pod rawelinem, które podczas drugiej wojny światowej pełniły rolę schronu przeciwlotniczego. Zachowane elementy prawdopodobnie pochodzą z okresu rozbudowy fortyfikacji okalającycvh nowopowstałą dzielnicę, tzw. Nowe Miasto. Po 1945 roku na terenie byłego rawelinu, po rozebraniu ruin budynków należących do usytuowanej na nim nieistniejącej obecnie ulicy Murarskiej, powstało targowisko „Tobruk”, a po jego likwidacji w latach sześćdziesiątych XX wieku umieszczono tu dworzec PKS, plac manewrowy i perony dla autobusów.

Proszę o dyskretne szukanie, odpowiednie zamaskowanie i informację jeśli w logbooku zostanie tylko 10 wolnych miejsc, abym mógł zaplanować wizytę serwisową z wyprzedzeniem.

UWAGA! Teren mocno zamugolony. Podejmuj skrytkę tylko jeśli nie będzie w pobliżu ludzi!

Po znalezieniu skrytki opisz proszę w logu swoje wrażenia, przygody czy stan skrytki. To forma podziękowania dla mnie za założenie tej skrytki.

EN ENGLISH

Soon…Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.