Skip to content

<

Baltā bāka

A cache by antra Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/25/2015
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Rīgā ir kāda vieta, teju Daugavas krastā, kur netālu viena no otras ūdenī slejas trīs skaistas, baltas bākas. Tās izmēros neatgādinās Latvijas lielās bākas, bet noteikti ir tuvākas apskates vērtas. Jo īpaši kāda skaista saulrieta vakara izskaņā.

Šī lieliskā vieta atrodas Kundziņsalas pašā Z / ZA galā, tiesa, pieeja no sauszemes šim slēpnim nebūs iespējama.

Interesanti, ka senākos laikos (pirms 300-400 gadiem) Kundziņsala nebija nemaz tik liela kā šobrīd, bet šajā vietā atradās pat 6-7 atsevišķas salas. Salas vēsture aizsākās 17. gadsimtā, kad, lai aizsargātu Daugavas gultni no aizsērēšanās un pilsētu no plūdiem, sāka būvēt dambjus. Bet pati Kundziņsala izveidojusies pakāpeniski, sākot ar 18.gs otro pusi pēc apkārtējo aizsargdambju uzcelšanas un Daugavas gultnes padziļināšanas, saplūstot vairākām nelielām saliņām, no kurām lielākā bija Pīļu sala, kas bija atsevišķa sala vēl 19.gs beigās. Šobrīd salas garums ir 2,7km, platums - 1km, un to no Daugavas labā krasta atdala Sarkandaugavas pieteka.

20. gadsimta sākumā uz Kundziņsalu arī no Voleriem ar laivām vestas ganīties govis, no rītiem turp, vakarā atpakaļ. Tolaik šī vieta bijusi tikai zaļu pļavu un krūmāju nostūris, mazliet vēlāk ieradās arī pirmie iedzīvotāji, galvenokārt Sarkandaugavas fabriku strādnieki.

Laika gaitā Kundziņsalā dzīvojuši gumijas izstrādājumu rūpnīcas "Provodņik" darbinieki, vēlāk Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas strādnieki, bet jau pirms Pirmā Pasaules kara Kundziņsalā atradās viena no četrām Rīgas koncentrācijas nometnēm - pārējās trīs atradās Zaķusalā, Sarkandaugavā un Mežaparkā.

Būtiskas izmaiņas Kundziņsalā notika tikai pēc Otrā Pasaules kara, kad vairākas attekas un līčus aizbēra vai arī tie pārpurvojās. Šis bija laiks, kad izzuda daudzās nelielās saliņas, kuras vienuviet tagad veido Kundziņsalu. 70. gadu beigās un 80. gados, izbūvējot tirdzniecības ostas konteineru terminālu un dzelzceļa līniju, tika likvidēta liela daļa apbūves gan Kundziņsalā, gan Sarkandaugavā.

Šobrīd Kundziņsalas apdzīvotajā daļā ir vairāk nekā 100 māju, salas R daļā atrodas Rīgas jūras tirdzniecības ostas komplekss un konteineru termināls, kas ir lielākais šāda veida termināls Baltijas jūras A piekrastē. Kundziņsala ir krasu atšķirība pilna, jo, ja Rietumu daļā atrodas ostas teritorijas, tad salas apdzīvotajā daļā joprojām valda klusa, laucinieciska noskaņa.

[ENG] Very close to the coordinates you will 3 white lighthouses in the water. The cache container is at the northernmost lighthouse of three. It is a very beautiful place, especially if you visit it during evening hours, during sunset.

The history of the island is quite long and dates back to 17th century. During that time there were actually 6-7 separate islands, but as time has passed and small bays and branches have been filled up with sand, there is now only 1 island- Kundziņsala. It was hard times on the island during both World War times, but nowadays the Western part of the island belongs to the port and a little more than 100 residential houses can be found here.

Konteineris ir PET pudeles sagatave.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.