Skip to content

This cache has been archived.

Bosiks: Uz tikšanos nākošajā gadā - citā vietā, citā formātā, tai pašā laika periodā!

More
<

AKO 80∞ DOLE #1 CITO

Hidden : Friday, 07 August 2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:  other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Laipni lūgti Doles salā!


Katra kopā sanākšanas reize ir īpaša, jo tie ir svētki, atkalredzēšanās prieks un kavēšanās brīnišķīgās atmiņās...

Pasākumu vispārējais apraksts

Sakarā ar to, ka līdz 13. gadam tagadējā Salaspils novada teritorija bija ievērojams Daugavas lībiešu centrs, un pagājušajā gadā vairāk iepazinām Salaspils centra pusi, arī šogad tiek organizēts līvu valdniekam Ako veltīts pasākums, šoreiz iepazīstot Doles salu! To, ka AKO pasākums norisināsies arī šajā gadā, izlēmām pagājušā gada eventu laikā, un daudzās pozitīvās atsauksmes šai idejai ļāva realizēties, kā arī Salaspils dome arī šogad piekrita kļūt par šī pasākuma atbalstītājiem.

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad pasākuma centrālā (bāzes) vieta būs Doles salas krodziņš „Nēģis”.

Tiekat laipni aicināti šo nedēļas nogali (sākot ar 7. augustu) pavadīt Doles salā, piedalīties nakts orientēšanās sacensībās, pārstāvēt komandu šķēršļu trasē, laivot, cept un ēst gaļu, sauļoties un peldēties, kā arī visādi citādi lieliski pavadīt laiku brīvā dabā, meklējot arī slēpņus, kas publicēsies šajās dienās!

Neskatoties uz to, ka pasākuma norises vieta šogad ir Doles sala, ikkatrs slēpņotājs, uzrādot komandu karti, jebkurā no pasākuma dienām tiek laipni aicināts apmeklēt Salaspils Botānisko dārzu bez maksas un apskatīt jaunuzbūvēto oranžēriju!

Nakšņošana krodziņa teritorijā tiek organizēta teltīs, kuras pašiem jāņem līdzi! No organizatoru puses tiek nodrošināta malka un uz dalībnieku 1 pudele dzeramā ūdens. Savukārt iesmi (pagājušajā gadā iesmi atradās pie Nēģa kunga, var gadīties, ka arī šogad tos varēs sarunāt, bet uz to paļauties nevajadzētu), desas, dzērieni un citas nepieciešamās lietas jāņem līdzi pašiem!

Pasākuma dalības maksa uz visām trim dienām (neatkarīgi no tā, cik pasākumus plānots apmeklēt – vienu vai visus trīs):

 • Pieaugušajiem (arī neslēpņotājiem) – 11 eiro, bērniem no 10 līdz 18 gadiem – 8 eiro, bērniem līdz 10 gadiem (tikai pieaugušo pavadībā) – 0 eiro, ja maksāšana tiek veikta pasākuma dienā.

Dalības maksa ir par:

 • Krodziņa „Nēģis” teritorijas nomu uz visām trim dienām (ieskaitot malku, elektrību, labierīcībām, peldošo pirti, čukču pirti, džakuzi vannu uz ugunskura un citām aktivitātēm)
 • „ODS” = „Orientējies Doles salā” nakts orientēšanās distanci, sacensību organizēšanu un šķēršļu trases izveidošanu
 • Kanoe tipa laivām Doles iepazīšanas sacensībām
 • Apsargājamu telšu vietu krodziņa „Nēģis” teritorijā laika posmā, kad notiek talka un orientēšanās Doles salā, atstājot privātās mantas teltīs.
 • Dzīvo mūziku
 • Pirtnieka lekciju un iespēju profesionāļa rokām tikt nopērtiem
 • Pirmās nepieciešamības lietu nodrošināšanu pasākuma teritorijā
 • Neatliekamās medicīniskās palīdzības klātbūtni pasākumā – bāzes vietā
 • Balvām
 • Talkas zupu
 • Atrakcijām, sacensību izdales materiāliem u.c. pasākuma norisei nepieciešamajiem materiāliem.

Ja plānots apmeklēt pasākumu, lūgums ierakstīt will attend logu!

Svarīga informācija – ir noteikts dalībnieku skaita ierobežojums, tiklīdz reģistrācija mājaslapā tuvosies kritiskajai robežai, par to tiks ziņots!

Par saulesbrillēm var nesatraukties, ja kādam tās būs aizmirsušās mājās, mums būs, ko piešķirt.

Diennakts tumšajā laikā personām, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, pasākuma vietā drīkst atrasties vienīgi kopā ar vecākiem vai pilnvarotām personām. Pasākumu reģistrēšanās laikā ar savu parakstu būs jāapliecina, ka esat iepazinušies ar sabiedriskās kārtības noteikumiem.

Pasākumu apraksts laika gaitā var tikt papildināts vai mainīts.

Kopējā pasākumu programma apskatāma šeit.

Ņemiet vērā, ka krodziņā ir pieejami tikai skaidras naudas norēķini. Doles sala ir bagāta ar savu krāšņo dabu un vēsturiskajām vietām, bet tajā nav neviena veikala, tādēļ padomājiet par pārtikas rezervēm uz visām trim dienām un laikapstākļiem, kuru ietekmē pārtika var sākt bojāties! Krodziņa piedāvājumu klāstā atrodamas gan uzkodas, gan dažādi dzērieni, taču der atcerēties, ka tā iespējas nav bezizmēra. Sestdien būs pieejams īpašais pusdienu piedāvājums (kartupeļi, desiņas un svaigo dārzeņu salāti, ~3eiro), to laicīgi piesakot (vēlams norādīt will attend logā, vai jūsu pusdienas pasūtīt mums, vai sarūpēsiet paši). Par pārējām ēdienreizēm ir jāparūpējas pašiem vai jāpaļaujas uz krodziņa “Nēģis” uzkodu piedāvājumiem. Galu galā – No Doles salas līdz Ķekavai vai Salaspilij ir tikai 7 km ~ 5 minūšu brauciens!

Pasākuma AKO 80∞ DOLE #1 CITO apraksts
 

Pirmās dienas pasākums AKO 80∞ DOLE #1 CITO norisināsies Doles salas Solāžu skanstē CITO formātā. CITO pasākuma sākums paredzēts 18:30, taču no plkst. 17:00 – 18:00 Doles salā krodziņa „Nēģis” teritorijā tiks sākta dalībnieku reģistrācija, dalīšanās komandās un komandas karšu piešķiršana, telšu vietas iekārtošana un noskaņošanās jautriem pasākumiem triju dienu garumā. Aptuveni plkst. 18:00 dosimies uz Solāžu skansti uz talku, kur veiksim krūmu šķērēšanu, zāles pļaušanu un grābšanu, ērtākas piekļuves Baltsēkļa salai iekārtošanu, izmantojot laivas, putnu būru veidošanu utt. Pēc talkas mielosimies ar gardu zupu un, ja apstākļi būs labvēlīgi, nobaudīsim teritorijas saimnieces Anitas Krūmiņas pašrocīgi kūpinātās zivis. Anita priecēs mūs ar sagatavotu stāstījumu par Doles salas dzīvi tālajā un ne tik tālajā senatnē. No organizatoru puses tiks sarūpēts viss nepieciešamais talkai un vietas labiekārtošanai. Līdz ar tumsas iestāšanos dosimies lāpu gājienā cauri Doles salai uz bāzes vietu, pirms tam veicot nelielu rituālu Solāžu skansts virsotnē. Bet – ar to vēl viss nebeigsies! Uz atgriešanās laiku bāzes vietā dalībnieki jau būs sadalījušies komandās, un tiks dots starta „šāviens” sacensībām. Sacensību sākums paredzēts jau piektdienas vakarā, tā pirmais posms sāksies ar nakts orientēšanos un citiem uzdevumiem! Pēc kārtīgas atpūtas, sestdienas rītā sacensības turpināsies visai komandai kopā. Rūpīgi izvēlieties komandas! – Ja varat ierasties uz pasākumu tikai sestdien, atrodiet komandas biedrus, kuri pārstāvēs komandu jau piektdienas pasākumā! Ņemiet vērā šīs dienas sacensību nolikumu un pievērsiet uzmanību tam, ka visiem dalībniekiem nakts orientēšanās distancē nav jāpiedalās – komandu pārstāv tikai 1-2 dalībnieki, kamēr citi no komandas veic citus uzdevumus! Šī vakara sacensības noslēgsies ar aizraujošu šķēršļu trasi tumsā, kurā noteikti būs iespēja nosmērēties, iespējams – saslapināties un mēroties spēkiem ar citas komandas spēcīgākajiem, un pats galvenais – bezrūpīgi mesties iekšā piedzīvojumos un būt kopā ar draugiem.

Komandā drīkst būt maksimums 5 dalībnieki, maksimālais komandu skaits – 25.

Ierodoties uz pasākumu ar auto, lūgums to novietot stāvvietā pie Daugavas muzeja, kur to var atstāt uz visām trijām dienām.

Ja ierodaties uz pasākumu ar sabiedrisko transportu, ņemiet vērā, ka autobuss uz un no Doles salas kursē pāris reizes dienā:

Salaspils – Daugavas muzejs – 9:45, 14:45, 18:40, atiet no pieturas pretī kultūras namam „Enerģētiķis”;

Daugavas muzejs – Salaspils – 10:00, 15:00, 18:55, atiet no pieturas pie Daugavas muzeja.

Lūgums dalībniekiem, piesakoties pasākumam, norādīt, vai ieradīsieties ar auto un vai tajā ir brīvas vietas, kā arī informēt, ja ir nepieciešama vieta automašīnā. Mēģināsim nomenedžēt! Reģistrējoties, lūdzu, norādiet arī to, vai līdzi būs bērni (+vecumu), draugi, radi vai citi cilvēki. 

Līdzi ņemamās lietas:

 • Tiem, kuri plāno piedalīties nakts orientēšanās distancē – kompass un galvas lukturītis, iespējams, maiņas drēbes;
 • Cepamdesas un našķi, ar ko mieloties vakaros pie ugunskura un citās ēdienreizēs;
 • Pretodu / pretiedeguma līdzekļi;
 • Peldkostīmi / peldbikses;
 • Dvieļi;
 • Teltis, guļammaisi, matrači;
 • Siltākas drēbes vakariem;
 • Lukturi;
 • Pledi;
 • Iespējams, vēl kaut kas, par ko organizatori nav padomājuši, un jūs ziniet labāk...
 

Neskaidrību un jautājumu gadījumā droši varēs vērsties pie organizatoriem, kurus atpazīsiet pēc dzelteniem T-krekliem un dzeltenām saulesbrillēm.

 Tiekamies!

P.S. Kā ārējais resurss pievienots links uz ieskatu pagājušā gada pasākumā!
Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.