Skip to content

This cache has been archived.

StachoB: Już po, tak pora archiwować.

More
<

Sprzątamy jaskinię

A cache by StachoB Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 30 August 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:  other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Jaskinia w Trzech Kopcach

DŁUGOŚĆ:     925 m.
DENIWELACJA:   24 m (+4, -20).
WYSOKOŚĆ OTWORU: 950 m npm.
POŁOŻENIE OTWORU: Trzy Kopce, Gmina Brenna.

Jaskinia w Trzech Kopcach, z uwagi na to, że jest największą w Beskidzie Śląskim, dlatego też, ilość osób odwiedzających ją jest dość sporo. A jak już ją odwiedzają, nie zawszę zabierają ze sobą to co wzięli, dlatego posprzątamy za nimi.

Nie oznacza to tylko pozbierania śmieci w okolicy otworu wejściowego, ale głównie wnętrza jaskini, oraz ich zniesienie z "góry".

Czas i miejsce

Spotkamy się przy wejściu do jaskini o 10:00 30.08.2015 (ostatnią niedzielę sierpnia) , wejdziemy do jaskini i zaczniemy zbierać, z uwagi na rozmiary jaskini sprzątanie zajmie ok. 3-4 godzin.

Śmieci, które zbierzemy zniesiemy do Brennej (patrz waypoint), z którego później zostaną odebrane przez Zakład Budżetowy. W miejscu tym można także zaparkować.

Wymagania co do wyposażenia

 • podstawową rzeczą oczywiście jest czołówka;
 • kask;
 • ubranie robocze;
 • mocny worek na śmieci (aby się nie rozerwał, podczas przeciskania przez korytarze);
 • lina do wyciągania tych worków na powierzchnię.

Dojście

Jaskinia znajduje się na stokach Trzech Kopców, a w pobliżu biegnie czerwony szlak, z Klimczoka na Przełęcz Karkoszczonka, związku z czym dotrzeć można na wiele sposobów, z Klimczoka (na Klimczok z Szyndzielni), ze Szczyrku lub Brennej przez przeł. Karkoszczonka.

Jaskinia znajduję się pod opieką Bielskiego Klubu Speleologicznego, który co jakiś czas organizuje takie sprzątania, w tym wypadku mamy zgodę, aby to zrobić samodzielnie.

UWAGA!! CITO odbędzie się wewnątrz jaskini, co wiąże się z pewnym ryzykiem uszczerbku na zdrowiu, dlatego też wchodzisz do środka z własnej nie przymuszonej woli, oraz nie ponoszę żadnej odpowiedzialności jeśli coś się stanie.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.