Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

LooperCZ: Archiv.

More
Event Cache

Malohradistske MTB pulkilo 2015

A cache by LooperCZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, September 5, 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Malohradišťské MTB půlkilo 2015

Rok se s rokem sešel a děcka jsou opět zpátky ve škole. Což značí, že na Malém Hradisku startuje Půlkilo. Ještě nedávno jsem sice myšlenku zavrhoval, ale tisíce děkovných dopisů z minulého roku mne opět rozplakaly. Proto pojedeme znovu.

Pokud tedy máte rádi kolo, a to kolo pokud možno horské, přijeďte si znovu zajezdit na Drahanskou vrchovinu. Zde jsem lehce načrtl trasu, zvící něco kolem 50 km, vedoucí polem i lesem, kolem skal, přes potoky, i trochu asfaltu se najde. Tracklog ke stažení je tady. Trasa je celkem podobná té loňské, jen jsem se snažil mírně omezit asfalt.

Mapa_2015.png

My se setkáme v sobotu 5. září 2015 v 9:00 dopoledne na úvodních souřadnicích na parkovišti hospody v Malém Hradisku, malebné vesničce na okraji Vrchoviny. Zde vydržíme 30 minut, pak přehodíme nohu přes své bicykly a volným tempem obrazíme kýžený okruh. Konec bych viděl něco okolo 16:00 téhož dne.

Projedeme se knížecími lesy pánů z Boskovic, vychutnáme stín v hlubokých údolích Moravského krasu, ochutnáme různé nápoje v různých zařízeních. Budeme stoupat i klesat, ve volném tempu klábosit či naopak cvakat zuby na kořenech ve sjezdu.

Ale co je hlavní, trasa i brzký start jsou voleny tak, aby byl čas občas odbočit a slupnout některou z četných schránek, kterých je kolem okruhu požehnaně. Logování samotného eventu proběhne neznámo kde na trase :)

Vyjížďku zakončíme opět na Malém Hradisku, ovšem ještě před tím můžeme zhodnotit akci v Repechách, popíjejíce na venkovním posezení místního cyklopenzionu. Odtud také mohou Prostějované, pokud tedy nějací budou, sjet Repešským žlebem do Hamer a dále ku civilizaci, zbytek grupetta se mírně pozměněnou trasou přiblíží k výchozím souřadnicím, rozloučíme se a hajdy domů.

Pár organizačních věcí: Parking je víceméně bezproblémový na úvodních souřadnicích. Auto samozřejmě není trezor, na to pamatujte. Event je neomezeně přístupný, budu rád, když poznám co nejvíc příznivců bike geocachingu. CWG nebudou, bohužel není čas něco chystat. Každý bajker si pak může do profilu nahrát unikátní ikonku. Ale opět jen za celý okruh, známe své pappenheimské. Pojedeme opravdu volně, povrch nebude jen lesní asfaltka, ale i podmáčené louky, kořeny, brody, makadam. Zohledněte to při volbě kola, opravdu doporučuji MTB. Zajišťovat občerstvení snad nebude třeba, po cestě je občerstvoven spousty. To by mohlo být asi všechno ... vlastně ne ! Na závěr ještě obligátní " jede se za každého počasí " !

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

58 Logged Visits

Write note 11     Archive 1     Will Attend 21     Attended 19     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Post Reviewer Note 1     Announcement 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 25 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 2/25/2017 12:39:50 PM (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada) (8:39 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page