Skip to Content

<

Mazputniņa serenāde

A cache by nomoda un udajs_16 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/31/2015
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[LV]Šoreiz mūsu stāsta varonis ir kāds īpašs mazputniņš – purva zīlīte. Šis mazputniņš jau ilgu laiku bija dzīvojies pa pilsētu un tās urbānajiem rajoniem, Pierīgas mežiem, tīreļiem nu ir gatavs kādam teiksmainam ceļojumam.


[ENG]This time main character of our story is a special little bird- Marsh tit. This little bird for a long time was spending his time in a city and its urban districs, nearby forests and swamps, but now he is ready to take fabled journey.


[LV]Reiz mazputniņš ilgojās nokļūt tur - kaut kur noslēpumainajos un neizdibināmajos mežos, jo, tā vien šķiet, ka no tiem nāca kādas attālas skaņas, tāds attāls aicinājums, vai uz brīdi apsēžoties Teikas dzīvojamo māju rajonā koku zaros viņam tas bija tikai izlicies? Nē, un viņš to zināja!  

Viņš zināja, ka tā ir tā senā balss, tā pirmatnīguma elpa, kas te Rīgas motortrokšniem cauri jau aizsmakusi viņu sauc kā balss tuksnesī, kas lūdz avota ūdeni nodzerties, kā tie vēji, kas tā vien aicināt aicina doties tālāk un vīt ligzdiņu tur šajā senču pirmatnīguma dabas šūpulī, kur sienāži sisina vakaram nolaižoties pār pļavu, kur meža zemenes sprāgst pušu pašas no sava lieluma, kur enerģijas ir tik daudz, ka tā jaapsedz ar akmeņiem, kuri viszinīgi klusē slēpjot senču noslēpumus.

Tā mazputniņš, rasā izmērcējis spārnus, gatavojās lielajam pārlidojumam, jā, mīļie draugi, šoreiz mazputniņa ceļa vējš pūš vēl neatklātā Pokaiņu meža virzienā. Nē, tas nav tas visiem zināmais gals ar Zikurātu, Akmens viesi, Dieva gultu, Naudas akmeni, izcakotajām takām un glītajām norādēm, kur gidi ved ar āderu rīkstēm vicinoties.

Šis slēpnis nav domāts mīkstajiem, + 1 var dabūt arī vieglākas takas minot. Šis slēpnis stāsta par to pasauli, kas glabā savus gaišos un tumšos noslēpumus, kas savos biezokņos slēpj neskartas dabas brīnumus.

To sajūt arī pats mazputniņš. Tāpēc tas, tikai sev zināmā virzienā, laižas pār stirnu buku purvājiem, nepievērsdams uzmanību rukšķu kolonijām, kas tā vien urkšķina - ruk, ruk, ruk!- kašņājot zīles un vārtoties dubļu vannās. Laižas uz vietu, kur apmesties un paklausīties senču stāstus.

Dotās koordinātes Jūs aizvedīs uz vietu, kur  Jums jāmeklē Pokaiņu meža vēstījums zīmēs, kuras mazputniņam senā balss ir pačukstējusi priekšā.

To tuvumā atrodas teiksmains dižakmens: Skroderu akmens 4,2 x 3,1 x 2,5 m liels, apkārtmērs 12,70 m. Sarkans lielkristālisks granīts. Kāda vietne vēsta, ka tas esot ļoti izskatīgs dižakmens upītes mežonīgajā ielejā. Apkārt neskartā daba, bebru un citu zvēru paradīze. Akmens tuvumā nav pat taku, piejamība raksturota kā ekstremāli grūti atrodams, bet mūsu mazputniņam un arī jums, mīļie slēpņotāji, tas ir sīkums. Kaut gan -esot jāuzmanās, jo nostāsts, kas skaidro akmens nosaukuma izcelsmi esot šāds: Skroderi to vēluši kalnā, bet akmens ripojis lejā un savainojis skroderus. Kopš tā laika skroderi klibi vai ar kādām citām kaitēm.

Šajā mežā ir iespējams viss – šeit akmeņi nav tikai akmeņi, koki nav tikai koki, viss apkārt ir viena vienīga Dieva elpa. To apjautis mazputniņš iesaucās:"Tagad es zinu, kā atrast dārgumus! Jāsaskaita visas sarkani-melnās zīmes kopā- tie būs grādi. Visas atlikušās summā veidos metrus. Labi, ka man līdzi paķēries attēls ar zīmju vērtībām!" Steidzīgi dodies līdzi mazputniņam, ja arī tu vēlies uzzināt, kur viņš tagad dzīvo!

Ņemot šo slēpni varbūt noderēs kāda virve (ap 15 m), sistēma (iekare), kāda karabīne, kāda cilpiņa, kāds pretērču līdzeklis, kāda mačete (ja esi udajs_16, bet tas nav aicinājums iet un postīt dabu), kāds zābaku pāris, bet izlavierēt var jau arī bez mačetes un kedās.

 

[ENG]Once upon a time our little bird was missing to get there - do not know where on the mystical, unknown forest,because as he thought, that some far far away sounds,invitation came from there  or this was just a thought that came in his mind while he was resting on a branch on a tree in the district Teika. No, it was for real and he knew it!


He knew that it was ancient voice,primeval breath witch came here stifled through city motor sounds calling for him, as voice in a desert, which begs for a sip of water, as the wind which invites you further and further to make a nest there in the ancient prevalent cradle of nature, where grasshoppers make sound when evening comes over meadows, where unbelievably big wild strawberries growing, where the huge energy comes out of the grounds that it must be cloaked with big stones which are silently hiding some ancient mysteries.
So our little bird washed his wing in dew and was ready for his big journey, yes my dears, this time the winds will take our little bird to undiscovered part of Pokaiņi forest.
No, its not this very known part of Pokaiņi forest where Zikurath, Akmens viesis, Dieva gulta, Naudas akmens are with tourist trails, path signs where guides you take wawing mystical water vein sticks.

This geocache is not for weak ones, +1 you can get going easier ways. This geocache tells about world that keeps its light and dark mysteries, where deep in the thick forest keeps untouched nature wonders.
Our little bird felt it all, so he flew over marshland were the roe bock seen, he did not pay attention to noisy wild boar colonies which were seeking acorns and swimming in mud piles, he was going to place, where to sit and listen to ancestor stories.
To takes this geocache you will need a rope (approximately 15 m), harness, loops, some carbine, some anti-thick and anti-mosquito spray, pair of boots.

Given coordinates will take you to place, where you must find signs of Pokaiņi forest, which contains information about Pokaiņi forest mystery which ancient voice whispered to our little bird.
Nearby you can see also mythical boulder: Skroderu stone 4.2 x 3.1 x 2.5 m high, the circumference of 12,70 m. Stone of red granite. One webpage tells that it is a very beautiful stone in the wild river valley surrounded by untouched nature, beaver and other animal paradise. Warning: stone is not even close to the trail, it is described as extreme accessibility and hard to find but for our little bird and also for you, dear geocacher, it should not be hard to reach, should it? Although - a legend tells the origin of the stone name. Tailors tried to get it up the hill, but accidentally the stone fall down and injured tailors. Since then tailors lived injured and with other diseases.

In these woods is possible everything - all stones are not only stones, all trees are not just trees, all is surrounded by a single breath of God. As our little bird realized that he suddenly tweeted: 'Now I understand how to find a treasure! I have to count all black-red lined signs together to get degrees and all other ones to get the sum which will give me meters. Luckily I have picture with values of signs with me!' Quickly follow the bird if you also want to find where he lives!
 

Nobeigums:

Šis slēpnis tapis kā apsveikums kādai slēpņotāju oficiālai apvienībai.  Slēpņotāji tā ir sekta, bet ja nopietni runājam, cik burvīgi, ja viņam un viņai ir kopīgas intereses un var darīt TO kopā, un kopā ir labi. Rūgts viņiem!


JaTu sauksi
 „Ja tu sauksi, steigšos es,
Ja tu sauksi vien,
Ātrāk vēl, kā balodis
Vai kā briedis skrien
Ātrāk vēl, kā čūska lien,
Kur sauc fleitas balss...
Ja tu sauksi, steigšos es
Kaut vai dzīvei gals.
Ja tu sauksi, nākšu es
Ātrāk, kā skrien strauts,
Ātrāk vēl, kā uzliesmo
Koks, kas uguns skauts.
Kaut zem kājām zeme draud
Bezdibenī grūt,
Ja tu sauksi, nākšu es.
Man pie tevis būt.” (Sarodžīni Naidu)

Additional Hints (Decrypt)

Cnehf cnyhfgevf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.