Skip to content

<

Slaidēnu pilskalns

A cache by Rudice Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/30/2015
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

LAT

Lai piekļūtu slēpnim, izmantot tikai norādes!  Īpašuma šķersošana saskaņota tikai ar "Slaidēnu" māju saimniekiem. Slēpni meklēt diennakts gaišajā laikā. Konteiners ir Lock&Lock pārtikas kārba, iekšā viesugrāmata un zīmulis.

ENG

Only use WayPoints to reach the cache!  Private land crossing agreed just with "Slaideni" owners. Seek cache just in daylaight. Container is Lock&Lock box with pencil and logbook.


LAT

Slaidēnu pilskalns atrodas starp "Slaidēnu" un "Pilskalnu" mājām. Pilskalns ierīkots uz zemes raga, ko no A norobežo Daugava, bet no Z un R neliels strautiņš, kas ietek Daugavā. D malā bijis grāvis un divi vaļņi, no kuriem viens - 3 m augsts un 55 m garš, labi saskatāms. Pilskalna nocietinājumi stipri izpostīti ar kara laika ierakumiem un dzotu. Pilskalna malas ap plakumu pastāvinātas, tā A malā izveidota 6 m plata terase. Pilskalna plakums ir 70 m garš un 50 m plats. Plakumā vērojams intensīvs, ogļains kultūrslānis. Tajā atrastas bezripas gludinātās un apmestās keramikas lauskas, kas norāda uz pilskalna izmantošanu I g.t. p.m.ē. - m.ē. I gadu tūkstotī. Nostāsts vēsta, ka pilskalns pastāvīgi grimstot arvien dziļāk zemē. Pilskalna D un DR pakājē konstatēta apmetnes vieta, kas, spriežot pēc kultūrslāņa, nav bijusi apdzīvota ilgstoši. Blakus dzīvojušais profesors Kristaps Rudzītis pilskalnā stādīja ozolus, izdzīvojis gan ir tikai viens.

Pilskalna pakājē uzstādīta Latvijas Kultūras Fonda dāvināta, V. Titāna veidota, piemiņas zīme. Pilskalns iekļauts aizsargājamo valsts nozīmes arheoloģisko pieminekļu sarakstā.

ENG

Slaideni hillfort. Hillfort has been used on I century BC - 1 century AD. National archaeology significance object protected by government. 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.