Skip to Content

<

Dopóki czerni się ścieżka

A cache by kalwas1987 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/03/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Z dala od miejskiego zgiełku, ryku samochodów, wśród zapomnianych zarośli pół Wilanowskich znajduje się jedna z najładniejszych mogił powstańczych jakie dotychczas było mi odwiedzać.

Podchodząc od ul. Rzodkiewki już daleka możesz zauważyć prawie 200-letnią wierzbę u podnóża, której zostali pochowani bohaterowie Powstania Warszawskiego. Bedąc bliżej powita Cię takimi o to słowami:

Dopóki czerni się ścieżka
ku tej krzywej wierzbie
pod którą za Polskę oddaliście życie
dopóty ten naród godzien jest wolności

W tym miejscu drugiego dnia Powstania Warszawskiego zostali zabici żołnierze Armii Krajowej z grupy harcerskiej "Parasol". Byli to Ludwik Michałowski ps. "Wańka", Andrzej Klawer ps. "Pedro" i trzech innych, niezidentyfikowanych powstańców. Znajduje się tam tablica ze wspomnianym wcześniej wierszem, kamień z opisem miejsca oraz dwa krzyże. Jeden z nich położony jest wewnątrz 200-letniej wierzby. Całość otoczona jest białą balustradą.

Skrytka nie znajduje się na starej wierzbie. 

Aby ją znaleźć musisz zaprojektować sobie azymut oraz odległość z punktu w którym się znajdujesz (etap wirtualny). 

Podejdź do kamienia z opisem miejsca. Rok, który widzisz na samej górze, zapamiętaj jako: ABCD następnie wartości liczbowe podstaw do wzoru na AZYMUT: [D - A][C - A][D - C].

To jeszcze nie koniec. Teraz zsumuj liczbę liter w imieniach i nazwiskach 2 harcerzy z grupy "Parasol", następnie od otrzymanej liczby odejmij ilość ich nierozpoznanych towarzyszy. Wartość, którą otrzymasz to ODLEGŁOŚĆ w metrach do skrytki finałowej.

Sama skrytka umieszczony jest wysoko na drzewie, jest ono raczej proste do wspinaczki, ale zachowaj ostrożność przy wchodzeniu. Mieszkająca w skrytce pieczątka nie jest na wymianę. Jako pamiątkę z wizyty w tym miejscu możesz zabrać PWG. 

Ta skrytka znajduje się na bettercacher.org.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.