Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

COTO? No toto! A co CITO? No proto...

A cache by BnL-StB Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 02 April 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

kdy: sobota 2. 4. 2016 (9:00 -12:00)

sraz: vlakové nádraží Stará Boleslav


Po dvouletém fungování série Matrix jsme se rozhodli zamést po sobě stopy. Proto vás zveme na možná zcela unikátní, v dějinách lidstva úplně první, ne-li úplně poslední COTO (Cache Out, Trash Out).

Přijeďte se s námi projít po lese, který nám i vám na dva roky posloužil jako lokalita pro sérii Matrix, vyslechnout historky z jejího vzniku a uklidit po kačerech, co po nich během dvou let existence série v lese zůstalo.

Všichni se sejdeme na parkovišti u vlakového nádraží ve Staré Boleslavi, kde je možné zaparkovat. Tady se rozdělíme do skupin a vyrazíme po několika trasách, abychom pokryli celý les. Po úklidu se sejdeme opět na startu a vyrazíme do některé z přilehlých občerstvoven.

co s sebou: Pokud můžete, vezměte si vlastní pracovní rukavice a pytel na odpadky a nechte trochu místa v batohu pro případ, že byste cestou našli houby. Kdo by se chtěl projet na kole, může vytvořit jízdní oddíl a vyrazit na vzdálenější konec série. Velmi vítáni budou také uklízeči s T5 výbavou.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

149 Logged Visits

Write note 8     Archive 1     Will Attend 59     Attended 80     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 72 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.