Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

Kocourkovsky bludny koren: Rocnik -2.

A cache by Kocourkovská_rada Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 21 May 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

My Kocourkovská rada všem občanům oznamujeme konání minus druhého orientačního klání v historii města Kocourkov!

Přijďte poměřit tělo i duši s cachery z blízkého i vzdáleného okolí!
Dnem D se stává 21. květen 2016 a hodinou H 8:00 až 8:45!

Přesně v 9 hodin se borci rozběhnou/sesednou k prvnímu z rafinovaných úkolů.
Troufnete si pokořit BLUDNÝ KOŘEN v čase Č 9:00 až cca 17:00?


Všem posluchačům kocourkovského rozhlasu přejeme dobrý den!
Upozorňujeme, že radnice bude v následujících týdnech uzavřena z důvodu rekonstrukce. Tato doba bude věnována stavbě schodiště ven z radnice, které vyroste hned vedle stávajícího schodiště dovnitř do radnice.

Po opětovném zprovoznění se bude konat výběrové řízení pro novou pozici. Pro práci s přísně tajnými dokumenty přijmeme analfabeta. Písemnou přihlášku možno podat již nyní.

Kvůli časté poptávce ze strany novorodičů s malými byty navštíví naše město putovní prodejce nočníků s uchem dovnitř.

Po úspěchu nultého ročníku klání Kocourkovský bludný kořen se městská rada rozhodla uspořádat další, v pořadí minus první nočník... ehm... ročník tohoto závodu. Šampioni z řad kocourů i kačerů jsou srdečně vítáni

KDY?

Pro tento závod jsme vybrali jedenadvacátý den měsíce května. Tímto datem uctíváme kulaté stopětašedesáté výročí zrušení otroctví v Kolumbii.

Toliko ke dni konání a teď hodina H. Pro ty, kteří si netroufnou překročit Bludný kořen (tedy se rozhodnou nezávodit a neúčastnit se tak doprovodného programu eventu) se event koná v časovém rozmezí 8:00 až 8:45.

Doprovodný (a zároveň hlavní) program eventu se koná od 9:00 přibližně do 17:30.
Event je především pořádán pro závodící účastníky, kteří si zkusí zasoutěžit a třeba i vyhrát
a to i bez ohledu na počet hvězdiček v atributech eventu.
Kocourkovská rada však umožní v čase 8:00 až 8:45 zalogovat se i účastníkům nezávodícím.

Zápis do závodu Kocourkovský bludný kořen proběhne ve stejnou dobu. Toto sice dává dostatek prostoru i těm nejzbloudilejším, co chtějí přijít na samý začátek, přesto prosím zkuste přijít ne úplně na poslední chvíli, ale alespoň 42 sekund před ní. Ju?
Toliko ke startu. Co se cíle týká, soumrak bude jeho svědkem. U těch méně šťastných. Jinak ale konec závodu odhadujeme kolem 17:00 . A moto celého klání? "NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE VYFOTIT SE S VÍTĚZEM!!!

PRO KOHO?

Závod je určen pro dvou až tří členné hlídky kačerů. Nechceme nabádat k přílišnému taktizování, vezměte si s sebou koho chcete. Hodit se ale bude sportovec, kryptoanalytik, profi plavec, MacGyver, psovod, pyrotechnik, hasič, zahradník, věštec a nezapomeňte také na kuchaře. Na tříčlenný tým ideální sestava. Někdo z nich chybí? Hlavně žádnou paniku a nezapomeňte mít vždy u sebe nočník! Takový nočník má ostatně řadu využití (jak praví turistický průvodce po Kocourkově), ale o tom snad příště.

Pozor! Jednou z postav, kterou určitě v týmu nevynechejte, je alespoň jedna plnoletá osoba! Ta pak bude zodpovídat za zbylého člena či členy, kteří ještě nebo už zase plnoletí nejsou.

CO?

Radní našeho vznešeného města se opět rozhodli vyzkoušet fyzické i psychické schopnosti a dovednosti nejen našich občanů. Za tímto účelem jsem pro Vás připravili dezorientační závod po Kocourkově a jeho překrásném okolí. Ve zdravém těle zdravý vzduch, nebo tak nějak...

Výdrž i mazanost kocourkovských a dalších kačerů bude ozkoušena šiframi, terénem a dalšími úkoly, které po cestě čekají. Obtížnost úkolů jsou Kocourkovskou radou ohodnoceny na 4 hvězdičky, terén na 3 hvězdičky , ale nyní je dle pravidel event jen o setkání lidí na daném místě, což je o 1 hvězdičce.

V překladu: obtížnost a terén k dosažení setkání (eventu) je 1 hvězdička. Ale účast na doprovodném programu jsou 3 hvězdičky na terén a 4 hvězdičky na obtížnost.

MÁTE NA TO?

Hitchhiker

ODKUD?

Začínáme na Masarykově náměstí. Bližší místo bude určeno stylem "kouknu a vidím". Nebude-li pršet nezmoknem a sejdeme se mezi starou lékárnou a základní školou, tedy v severozápadním rohu náměstí. Ostřílení kocourkovští veteráni ze všech předchozího ročníku vědí! Bude-li pršet, nezmoknem ani tak, protože se sejdeme v podloubí, táhnoucím se po jižní straně. Pokud zde radní nebudou k vidění, zkuste podloubní hospodní interiér. ;) Kdo nezná, ať se neděsí, obě místa jsou od sebe co by kamenem dohodil a odraženým ještě dostal do hlavy. ;-)

KAM?

Tak i letos budeme samozřejmě tajnůstkařit. Před naší za naší, urna má ať nepráší. Jak vidno z neoficiálních atributů eventu, trasa je delší než 10 km a kdo ujde po lesních cestách 25 km, nebude mít problém. Kdo bude chtít zvolit delší a zato obtížnější cestu, tak bude mít možnost.
Z tohoto důvodu se řádně obujte, oblečte, vybavte vodou, papáním, ručníkem, nočníkem, no prostě tím, co uznáte za vhodné.
V cíli bude možnost občerstvení.

Další (neméně důležité) informace:

  • V souladu s pravidly geocachingu pro eventy neupíráme možnost přijít a zalogovat se komukoliv a to v čase 8:00 až 8:45. Logbook je nyní nepovinný, ale my ho mít budeme! Ovšem takoví účastníci se ochudí o nejzajímavější závodní část eventu, která je jeho hlavním bodem. Těmto účastníkům se po uplynutí možnosti logovací doby (tedy po čase 8:45) nebudou organizátoři již dále věnovat. Uvažte, zda pro vás nezávodící má skutečně takový "bodík" smysl, protože pouze účastníci závodu si zaslouží možnost chlubit se, že absolvovali Kocourkovský bludný kořen.
  • Svou účast v klání, prosím, předem hlašte pomocí "Will attend". Pokud možno, přihlašujte celé týmy a uveďte i název týmu. V případě, že si chcete zasoutěžit a nemáte nikoho k sobě, můžete napsat též, třeba někdo bude shánět někoho do týmu a bude možno vás "přidělit". Ale vezměte v potaz, že je vítaná i určitá sehranost!
  • Obsazenost závodu lze sledovat v níže přiložené tabulce. Po jejím naplnění vyhlašujeme STOP STAV PŘI 20 TÝMECH!
  • K závodu se každý tým dostaví alespoň s jednou GPS a se dvěma nabitými mobilními telefony, jejichž čísla členové na místě uvedou do prezenční listiny, členky pak i na lístek za stěračem poblíž stojící zelené Felicie s ještěrkou. ;-) Na místě si Vás také řádně "označkujeme".
  • Pro závodící účastníky eventu Kocourkovská rada vypracovala podrobný EVENTOVÝ ZÁKON.

Tabulka přihlášených týmů a závodníků

Vítězové Kocourkovského bludného kořenu: Ročníku -2


foto ze závodu: Kocourkovský bludný kořen_2016

Additional Hints (Decrypt)

Xbpbhexbifxrzh xynav mqne n cbmbe an Oyhqal xbera!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.