Skip to Content

This cache has been archived.

05Martinku: ...

More
<

EM #12: Šmoulíkův badminton

A cache by 05Martinku Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 12 June 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


EM #12: Šmoulíkův badminton

Eventový maratón

Ptáte se o co půjde? Půjde o to, že v Krnově bude pořádán po dobu 16-ti dnů každý den event. Jak jsme dospěli k číslu 16? A proč ne rovnou 42, když se pravý a nefalšovaný maratón běžína 42 kilometrů? No přece úplně jednoduše! Od délky maratónu (42) si odečtěte 14 krnovských kačerů z mysterky Poznáš krnovské kačery?, dále 3 rohy v městském znaku, 8 oken ve Švédské zdi a jednoho potrhlého šmoulu a vyjde vám 16! Je to přece zcela jasné!

K samotnému eventu:

Jak už název napovídá, půjdeme si zahrát badminton. Nebudu se zde rozepisovat o historii, případní zajemci si ji jistě najdou sami. wink

Sejdeme se před halou v  8:15, do 8:45 bude probíhat event, poté se v klidu převlečeme a rozcvičíme a od 9:00 do 10:30 budeme mít zamluvené 2 kurty, kde se prostřídáme na turnaji. Pokud bude více zájemcl, než předpokládám, pokusím se zamluvit ještě další kurt(y). Do logu si pište zájem o hru (nejlépe hned týmové dvojice) a eventové CWG.

Pokud nemáte vlastní pálku, můžete si ji za poplatek zapůjčit na místě.

Na poplatek za kurty se složíme na místě podle počtu hráčů.

Pravidla:


Hřiště pro čtyřhru
 Počítání

Hraje se bez ztrát, na dva vítězné sety do 21 bodů. Za stavu 20:20 se uplatní pravidlo, kdy vítěz musí získat o dva body více než poražený. Za stavu 29:29 vyhrává ten, kdo první dosáhne 30. bodu.

Podání

Podávající i přijímací stojí uvnitř příčně protilehlých polí pro podání. Míč musí být udeřen pod úrovní pasu. Strana, která získala podání, servíruje tak dlouho, dokud vítězí ve výměnách. Strana, která zvítězila v předchozím setu, podává v následujícím setu jako první.

Podání ve čtyřhře

Z pravé strany se podává vždy na začátku. Při zisku sudém počtu dosažených bodů podává hráč stojící vpravo. Při lichém počtu dosažených bodů podává hráč stojící vlevo. Stejný hráč podává, dokud podávající strana neudělá chybu, pak podává druhá strana. Každá strana má jen jedno podání.


Hlavní chyby:

  • Podání není správně provedeno (letí mimo vyznačené pole pro podání, míč je udeřen nad pasem).
  • Míč letí mimo hřiště – aut.
  • Míč projde sítí nebo pod sítí.
  • Míč letí do sítě.
  • Míč se dotkne těla hráče.
  • Míč je udeřen na straně protihráče.
  • Hráč se dotkne sítě tělem nebo raketou.
  • Hráč se dotkne míče dvakrát za sebou.

 

Při badmintonu musíme rozlišovat kurt na dvouhru a na čtyřhru. Dvouhrový kurt je 5,18 metru široký a 13.40 metru dlouhý. Kurt na čtyřhru má shodný rozměr na délku, odlišná je šířka, čtyřhrový kurt je 6,10 metru široký. Dvorec musí být pravoúhlý a je vymezen čarami širokými 40 mm. Čáry musí být snadno rozeznatelné, nejlépe bílé nebo žluté. Všechny čáry jsou součástí pole, které vymezují. Sloupky musí být vysoké 1,55 metru měřeno od povrchu dvorce a musí zůstat kolmé při napnutí sítě. Sloupky nesmí zasahovat do dvorce. Sloupky musí být umístěny na postranních čarách pro čtyřhru, bez ohledu na to, zda se hraje dvouhra nebo čtyřhra. Síť musí být zhotovena z jemné šňůry tmavé barvy a jednotné síly s oky o velikosti od 15 do 20 mm. Samotná síť musí být vysoká 760 mm a široká minimálně 6,10 metru. Horní okraj sítě musí být ohraničen přeloženou bílou páskou o celkové šířce 75 mm, kterou prochází šňůra nebo lanko. Tato páska musí spočívat na šňůře či lanku. Šňůra či lanko musí být pevně nataženy a lícovat s vrcholky sloupků. Horní okraj sítě je vzdálen od povrchu dvorce 1,524 metru uprostřed dvorce a 1,55 metru nad postranními čarami pro čtyřhru. Mezi konci sítě a sloupky nesmí být žádné mezery. V případě potřeby musí být konce sítě přivázány po celé šířce ke sloupkům.

Hra

Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadl na čáru, se hodnotí jako platný. Situace, kdy se míček dotkne sítě a skončí na straně soupeře, takzvané „prasátko“, je v badmintonu povolena (i při podání).

Míček

Badminton se hraje s míčkem; kvalitnější jsou vyrobeny z pravého husího peří (na jeden je zapotřebí 16 brk), míčky s horšími letovými vlastnostmi, na druhou stranu ale s delší trvanlivostí jsou plastové. Míček musí být o hmotnosti od 4,74 do 5,50 gramů, u plastového jsou povoleny výjimky o 10 % celkové váhy. Délka per musí být jednotná v rozmezí od 62 do 70 mm, měřeno od konce pera k horní části základny.

Na všechny se budu těšit

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

20 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 7     Attended 9     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 7 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.