Skip to Content

<

Kunčice pod Ondřejníkem - PG přistávací plocha

A cache by jamescz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/15/2016
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Tato keš vás dovede na louku odkud máte Beskydy jako na dlani. Můžete zde spatřit Velký Javorník (917 m.n.m.), Malý Javorník (838 m.n.m.) Radhošť (1129 m.n.m.), Nořičí (1047 m.n.m.), Tanečnice Sedlo (1025 m.n.m), Velkou Stolovou (1045 m.n.m.), Kněhyni (1257 m.n.m.) a Malou Stolovou (1009 m.n.m.), a za vámi pochopitelně i Skalku (964 m.n.m.). Jinak zde můžete uvidět Frenštát pod Radhoštěm, obec Tichá, Trojanovice a téměř celé Kunčice pod Ondřejníkem.

Tabáškova louka jak tomuto místu říkají zdejší je často vyhledávaným místem běžců, cyklistů, fotografů, turistů, ale také i několik let slouží jako přistávací místo pro Paraglaidisty. Vždyť na nedalekém vrcholu hory Skalka jsou jedny z nejlepších Paraglaidistických podmínek na světě vůbec. V posledních několika letech se zde pravidelně koná mistrovství ČR a Světa v různých kategoriích. Například Beskydy Open, Akademické mistrovství ČR nebo PGA Czech Open.

V dřívějších dobách zde byl provozován lyžařský vlek, který už zde několik let bohužel nefunguje. Jediné co zde v okolí stále funguje je nově zrekonstruovaný ubytovací komplex H-Resort.

No a kam vede polní cesta protínající tuto louku? Jedná se o žlutou turistickou cestu vedoucí až do Kozlovic. Jde o krásnou procházku plnou krásných výhledů s nenáročným terénem.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.