Skip to content

100 Kilometers Apart Challenge Mystery Cache

This cache has been archived.

geoPetros: Necháme túto kešku odpočívať. Na mieste môže niekto iný založiť tradičku s pekným výhľadom.

More
Hidden : 06/21/2016
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


SLOVENČINA (SK)

Toto je geocache typu Challenge (tzn. výzva), ktorá vyžaduje, aby ste našli 2 geocache, ktoré sú od seba vzdialené 100 kilometrov. Príklad: 99,9 km nestačí a 101,0 km je príliš veľa. Musia byť teda od seba vzdialené v rozpätí od 100,0 km do 100,99999999 km. To je presne to, čo hľadáte!

Táto challenge je prvé voľné pokračovanie k ďalším podobným výzvam: 500 Kilometers Apart Challenge, 1000 Kilometers Apart Challenge a 1500 Kilometers Apart Challenge, ktoré vás ako viac-menej náhodné výzvy celkom bavia.

Keška sa nachádza na úvodných súradniciach, ale nemôžete si ju zalogovať ako nájdenú, kým nesplníte podmienky. Poznámka k parametrom tejto kešky: D (náročnosť) sa vzťahuje na splnenie podmienky challenge. T (terén) sa vzťahuje k finálnej krabičke tejto challenge v súlade s pravidlami pre challenge:
„We recommend that the difficulty rating be based on the challenge, the terrain rating on the challenge cache location“.

Prečo takáto výzva?
Keď som si prezeral challenge kešky v USA, objavil som túto zaujímavú výzvu: Challenge of the Century: 100 Miles Apart. Keď som použil jej overovač, bol som veľmi milo prekvapený, že aj pri cca 460 nálezoch ju spĺňam a podarilo sa mi to dokonca v jednom dni. Taká náhoda, poviete si. Verím, že budete milo prekvapení aj vy, ak použijete overovač pre túto slovenskú challenge, ktorý bol upravený pre potreby výpočtu vzdialenosti v kilometroch. Áno, aj 100-kilometrovú vzdialenosť medzi dvomi nájdenými keškami spĺňam. Nie síce v jednom dni, ale to nie je podmienka ani pre vás (to by už bola obtiažnosť vyššia a vlastne to ani nové pravidlá nedovoľujú). Dokonca viem minimálne o dvoch takých dvojiciach vo svojich nálezoch, ale overovač vám ponúkne tú dvojicu s najpresnejším výsledkom (u mňa to je 100 km a 14 metrov).

Pre tých, čo sa chcú trochu pohrať s databázou svojich nálezov: pretože som ešte v momente nápadu na túto challenge nemal k dispozícii overovač na vzdialenosť v kilometroch a zároveň bolo nutné zistiť, či výzvu spĺňam aj na 100 kilometrov, použil som dočasne nástroj GSAK (Geocaching Swiss Army Knife), ktorý umožňuje filtrovať kešky aj podľa vzdialenosti od referenčného bodu. Možno vy poznáte aj ďalšie nástroje, ktorými sa to dá zistiť. V každom prípade na overenie splnenia podmienky tieto nástroje nepotrebujete, stačí použiť overovač.

Budete však takýto alebo podobný nástroj potrebovať, ak zatiaľ podmienku nesp´ĺňate, ale chcete si naplánovať odlov nejakej kešky, ktorou podmienku 100-kilometrovej vzdialenosti od inej nájdenej kešky chcete splniť. Cez e-mail vám s tým môžem pomôcť.

Výzva
1. Kešky musia byť na webe zalogované ako nájdené a musia byť od seba vzdialené od 100,0 km do 100,99999999 km.
2. Použiť môžete akýkoľvek typ alebo kombináciu kešiek a nie je potrebné, aby boli nájdené v jednom dni.

Overenie splnenia výzvy
Na stránke Project-GC je k dispozícii Challenge Checker. Overí za vás, či spĺňate požiadavku. Nezabudnite, že stránka Project-GC môže mať aktualizovaný zoznam vašich nálezov s oneskorením.

PGC Checker

Varianty logovania
a) Ak už podmienky challenge spĺňate v momente nálezu finálnej krabičky, môžete tu rovno zalogovať Found It (Nájdené).
b) Ak spĺňate podmienky challenge, ale ešte ste neodlovili finálnu krabičku, môžete tu zalogovať poznámku (Write Note) o splnení. Fyzicky sa zapísať v logbooku finálnej krabičky môžete kedykoľvek neskôr a zmeniť poznámku na log Found It (Nájdené).
c) Ak ešte nespĺňate podmienky challenge, ale už ste sa fyzicky zapísali v logbooku finálnej krabičky, môžete tu zalogovať poznámku (Write Note). Po splnení podmienok môžete poznámku zmeniť na log Found It (Nájdené).

Ďalšie nejasnosti riešte s ownerom challenge cez e-mail.

Finálna krabička
Keška sa nachádza v prírode a dôjdete k nej po nenáročnej polhodinovej prechádzke. Okrem krabičky vás tam čaká úžasný panoramatický pohľad na kotlinu Váhu od Nemšovej až po Púchov (R0). Miesto nie je príliš navštevované a možno ani kešeri z blízkeho okolia tento pohľad ešte nepoznajú. Z vyhliadky uvidíte aj svoje geovozidlo, ak zaparkujete na parkingu P0. V blízkosti krabičky je aj provizórne ohnisko, ale v lese opatrne s ohníčkom. Po chodníčku po hrebienku sa od výhľadu R0 dostanete po 300 metroch na vrchol Kamenice 437 mnm (R1), kde sa môžete zapísať do vrcholovej knihy. Z vrcholu nie sú výhľady.


Alternatívny (kratší) prístup je chodníčkom cez les od waypointu T0. K nemu môžete dôjsť z parkingu pešo, prípadne ak nemusíte šetriť geovozidlo, doveziete sa tam po spevnenej lesnej ceste a zaparkujete na kraji cesty. Vstup na chodníček do lesa je nenápadný, ale ďalej už vedie jasne viditeľná čiara chodníka rovno hore.


Krabička je vo veľkosti Small a pri založení obsahovala logbook, pero a určité množstvo xWG. Momentálne neobsahuje písadlo, prineste si vlastné. Pri jej hľadaní sa riaďte fotohintmi, nachádza sa pár metrov napravo od chodníka, keď smerujete na vyhliadku R0. Po zalogovaní prosím poriadne zamaskujte.

Súvisiace challenge: 500 Apart Kilometers Challenge, 1000 Kilometers Apart Challenge a 1500 Kilometers Apart Challenge

ENGLISH (EN)

The cache is at the listed coordinates but you must read the page requirements to ensure your log for this cache is valid.

Find 2 caches exactly 100 kilometers apart. 99.9 isn't good enough and 101.0 is too far apart. 100.0 kilometers apart through 100.99999999 kilometers.

Rules
1. The caches must logged online by you and must be 100.0 to 100.9999999 kilometers apart.
2. Any type of cache or combination of cache types may be used.

How to check
A geochecker is available here on Project-GC. Note: It may take up to a day or so for Project GC to update with your most recent finds.

PGC Checker

If you fail to supply your cache details or you have not completed the challenge correctly, then your log will be deleted.

Final geocache
See photo hints. Small size: logbook, pen and xWG. If you have any questions contact the owner by e-mail.

Related challenges: 500 Kilometers Apart Challenge, 1000 Kilometers Apart Challenge and 1500 Kilometers Apart Challenge


Happy geocaching ;)

Additional Hints (Decrypt)

cubgb uvagf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)