Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

Vaļā matiem, basām kājām #3

A cache by Bosiks Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 07 August 2016
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Iepazīsti Lubānu!


Nu jau par tradīciju ir kļuvusi slēpņotāju, interesentu un entuziastu satikšanās augusta pirmajā nedēļas nogalē. Šogad pasākuma norises vieta pārcēlusies no Pierīgas uz attālāku Latvijas vietu – skaisto Lubānu. Tādējādi vēlamies lauzt stereotipus par to, ka “tie jau ir tikai lauki, nekā tur nav”.


Nē, gluži pretēji – te viss notiek, jo apņēmīgi un reizē darbīgi cilvēki mīl savu dzimteni un pilsētu, un dara tā, lai gan vietējo iedzīvotāju ikdienas gaitas, gan viesu un tūristu apmeklējums šajā apvidū būtu īpašs notikums, lai tie būtu svētki, sajūsma par jauniepazītām vietām, atkalredzēšanās prieks vai kavēšanās brīnišķīgās atmiņās...
“Klusums, neskarta daba, vide, kur atpūsties un veldzēt dvēseli. Šeit var atrast visu nepieciešamo domu, prāta un dvēseles sakārtošanai!”, tā par savu novadu stāsta Lubānas iedzīvotāji, kuri laipni aicina slēpņotājus iepazīt tuvējo apkārtni, piedalīties sportiskās aktivitātēs un izbaudīt neskartās un mežonīgās dabas burvību.

Sadarbībā ar Lubānas novada domi un biedrību „Aborieši” nedēļas nogalē no 5. augusta līdz 7. augustam notiks pasākums „Vaļā matiem, basām kājām”. Attiecīgi viesugrāmata būs pieejama: piektdien laika posmā no 20:00 līdz 00:30, sestdien laika posmā no 9:30 līdz 00:00, svētdien laika posmā no 10:00 līdz 13:00. Ņemot vērā pērno gadu ieteikumus un lielo attālumu no galvaspilsētas, pasākums šogad sāksies vēlā piektdienas vakarā ar svinīgu atklāšanu un jau tradicionālajām nakts orientēšanās sacensībām, savukārt nākamajās dienās paredzētas dažādas aktivitātes, kas ietvers fiziskus pārbaudījumus, ļaus iepazīt Lubānas skaistākās vietas, darbīgos amatniekus, uzņēmīgākos iedzīvotājus, tāpat arī būs jūsu „5 minūtes slavas”, kolektīva rotaļa pilsētas estrādē, kopīga talka, atpūta, kopābūšana pie ugunskura, jaunu slēpņu lietus un purvi, purvi, purvi. Sacensību noslēguma daļa norisināsies akmens laikmeta apmetnē, kur tiks atvērta baskāju taka, būs iespēja izmēģināt roku loku šaušanā, šķēpa mešanā, iejusties akmens laikmeta cilvēku ādā, izbaudīt mobilās pirts burvību, vienkoča laivas stabilitāti un veldzēties Aiviekstes dzidrajos ūdeņos. Pieturoties pie tradīcijām, vakara cēlienā paredzēta ugunsskulptūras iepeldināšana Aiviekstē.

Kā ārējais resurss pievienota slēpņotājiem veltīta īsfilma!

Sacensības paredzētas komandās (no 2 līdz 5 cilvēkiem komandā, maksimālais komandu skaits - 25). Dalībniekiem ieteicams jau savlaicīgi sadalīties komandās tā, lai vismaz viens vai divi cilvēki komandu varētu pārstāvēt jau piektdienas vakarā. Nav nepieciešams vienai komandai atrasties vienā automašīnā, jo otrajā dienā nav paredzēts pārvietoties ar automašīnu. Pasākuma ietvaros paredzamais nobraukums - 30km (atskaitot esošo un jauno slēpņu apmeklējumu).

Pasākuma dalības maksa uz visām trim dienām (neatkarīgi no tā, cik pasākumus plānots apmeklēt – vienu vai visus trīs):

·         Pieaugušajiem (arī neslēpņotājiem) – 9 eiro, bērniem no 10 līdz 18 gadiem – 6 eiro, bērniem līdz 10 gadiem (tikai pieaugušo pavadībā) – 0 eiro, ja samaksa tiek veikta savlaicīgi (līdz 4.augusta plkst 23:59).

·         Pasākuma dienā: pieaugušajiem (arī neslēpņotājiem) – 10 eiro, bērniem no 10 līdz 18 gadiem – 7 eiro, bērniem līdz 10 gadiem (tikai pieaugušo pavadībā) – 0 eiro.

Ja plānots apmeklēt pasākumu, lūgums ierakstīt will attend logu!

Dalībniekiem, piesakoties pasākumam, vēlams norādīt, vai ieradīsieties ar auto un vai tajā ir brīvas vietas, kā arī informēt, ja ir nepieciešama vieta automašīnā.

Reģistrējoties, lūdzu, norādiet arī to, vai līdzi būs bērni (+vecumu), draugi, radi vai citi cilvēki.
Ir noteikts dalībnieku skaita ierobežojums - tiklīdz reģistrācija mājas lapā tuvosies kritiskajai robežai, par to tiks ziņots!

Vēlams izvēlēties automašīnas ar lielāku klīrensu, jo piebraucamais ceļš pie pirmās nakšņošanas vietas ir salīdzinoši nelīdzens, taču, ja izbraukt nebūs iespējams, aicinām auto novietot maksimāli tuvu pasākuma vietai un sazināties ar organizatoriem, kas palīdzēs komandai nokļūt nakšņošanas vietā. Otro nakti pavadīsim citā vietā, tāpēc sestdienas rītā teltis un pārējās mantas būs jāņem līdzi! Ir pieejama telšu un guļammaisu noma (interesēties privāti pie organizatoriem).

Diennakts tumšajā laikā personām, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, pasākuma vietā drīkst atrasties vienīgi kopā ar vecākiem vai pilnvarotām personām. Pasākumu reģistrēšanās laikā ar savu parakstu būs jāapliecina, ka esat iepazinušies ar sabiedriskās kārtības noteikumiem.

Kopējā pasākumu programma apskatāma šeit!

Iesakām ņemt līdzi:
• Nakts orientēšanās distancei – kompass un galvas lukturis, iespējams, maiņas drēbes;
• Cepamdesas un našķi, ar ko mieloties vakarā pie ugunskura;
• Pretodu / pretiedeguma līdzekļi;
• Peldkostīmi / peldbikses;
• Dvieļi;
• Teltis, guļammaisi, matrači;
• Siltākas drēbes vakariem;
• Lukturi;
• Pledi;
• Brišanai purvā - gumijas zābaki;
• Ierīces ar piekļuvi mobilajam internetam;
• Iespējams, vēl kaut kas, par ko organizatori nav padomājuši, un jūs ziniet labāk...

Cita noderīga informācija:
Tuvākie veikali - "Top" - Ozolu iela 11 (8:00 - 22:00); Vesko - Parka iela 4 (7:00 - 22:00); Vesko - O. Kalpaka iela 5 (9:00 - 15:00).
Kafejnīca SIA Klāni A - Baložu ielā 2 (sestdiena - 10:00 - 18:00).
Ēdnīca - Kalpaka ielā 5 (sestdiena - 11:00 - 14:00) un bārs (sestdiena - 9:00 - 17:00 un 21:00 - 00:00).
Cesvaines un Rugāju ielas krustojumā atrodas sūknis, kur var dabūt aukstu ūdeni.
Lubānas DUS darba laiks - 8:00 - 18:00

Tiekamies!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.