Skip to content

Kaķupītes caurteka. Traditional Geocache

Hidden : 07/09/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Dotajā vietā atradīsiet diezgan senu akmens bloku un ķieģelu arkveida caurteku. Te Kaķupīte šķērso Vidzemes šoseju. Diemžēl vairāk informācijas par šo apskates vērto objektu atrast neizdevās. Varbūt kāds var padalīties ar informāciju.

Nākamgad (2017) tiek plānota Kaķupītes caurtekas pārbūve. Visticamāk ka senais objekts pēc pārbūves vairs nepastāvēs.

Papildināts.

2019 gadā ir pabeigti Kaķupītes caurtekas pārbūves darbi. Šīs caurtekas sākotnējā izbūve ir datēta ar 1850. gadu, un tā bija viena no senākajām un viena no lielākajām caurtekām valsts ceļu tīklā. Kaķupītes caurtekas garums ir 27 metri un platums – 7,5 metri. Vēsturiskā caurteka 70 centimetru biezumā bija būvēta no ķieģeļiem. Pārbūves laikā ir izveidota jauna dzelzsbetona konstrukcija, kurai iekšpusē vienā kārtā ir izklāti ķieģeļi, kas ņemti no vecās caurtekas velves. Būvdarbu gaitā tika pārrakti 7500 kvadrātmetri grunts. Sarežģītākais darbs bijis atjaunot caurtekas konstrukciju, arī ieteces un izteces nostiprinājumus to vēsturiskajā izskatā.

Slēpnis ir hermētiska plastmasas kārba, kas ievietota nelielā putnu būrītī. Atrodas netālu no caurtekas. Satur viesugrāmatu, zīmuli un tā asināmo.

Lai atrastu slēpni iesakām novietot auto dotajā pieturas punktā vai šosejas otrajā pusē pie Kaķukroga. Tieši pretī slēpnim auto novietot nav ieteicams, jo tad būs jāpārkāpj CSN.

Additional Hints (No hints available.)