Skip to content

<

Mēness

A cache by Bērzs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/10/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpņa konteiners ir zaļa PET sagatave, kas Satur tikai logbuku, tādēļ rakstāmo, lūgums līdzi ņemt pašiem.

Dieva Zīme


Dieva zīme parasti tiek attēlota kā plaknē vertikāli novietots trijstūris vai kāsis, kura smaile norāda uz debesīm. Raksts simbolizē debesis, vīrišķo spēku, gaismu un tiekšanos augšup. Dēļ kā arī šo treilu, nolēmu veidot dažus metrus virs zemes. Lai to pieveiktu jums būs nepieciešams spēks un izturība, lai tiekšanās uz augšu būtu sekmīga.
Sendienās Dieva zīmi parasti iegrieza uz sadzīvē izmantojamām lietām, un vienkāršākajos variantos zīme parādās kā vienādmalu taisnleņķa trijstūris, kas simbilizē debesis kā pasaules jumtu. Mūsu senči savu māju jumtus veidoja atbilstoši šai zīmei, tādējādi dzīvojot zem Dieva zīmes.
Plaši pazīstams Dieva zīmes atveidojums ir tradicionālais trijstūris ar vienu (t.s. Dieva acs) vai trijiem apļiem pie smailes. Tiek uzskatīts, ka zīme piesaista dievišķos un radošos spēkus.

Mēness

Mēness ir viena no latviešu galvenajām dievībām. Šis būs raksts par Mēness nozīmi latviešu mitoloģijā. Tas ir bijis nozīmīgs daudzās latviešu dzīves jomās. Latviešiem Mēness atšķirībā no citām tautām ir vīrišķā dievība. Latvju teikās Mēness brauc precēt Sauli nevis otrādāk. Latviešu dzīve bija ļoti stingri saistīta ar Mēness cikliem. Pēc tiem stādija augus, grieza matus. Mēnesim kā jau citiem debesu iemītniekiem piedēvēts savs nams un dzīvnieki. Mēness ratus velk Vakara un Rīta zvaigzne. Vakaros Mēness pārskaita zvaigznes un starp tām neatrodot Ausekli. Mēness parasti tiek attēlots kā Saule līgavainis. Lai arī Mēness attēlots kā Saules precinieks gandrīz visās teikās tiem ir izteiktas nesaskaņas lielākoties par pasaules apgaismošanas sadalīšanu. Saule pārmet Mēnesim par to ka tas nosaldējis rožu dārzu. Mēness attēlots arī kā kara dievs. Atšķirībā no Pērkona kas medī Jodu, Mēness ir visu karavīru patrons.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.