Skip to content

KRKONOSSKE CASOVKY - Bonus Wherigo Cache

Hidden : 07/10/2016
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

KRKONOŠSKÉ ČASOVKY – Bonus


Závěrečné cyklistické wherigo, zpracované jako vrchařská časovka. Nejedná se o klasickou bonusovou keš, pro její odlovení tedy nepotřebujete mít odloveny všechny keše ze série, ani mít k dispozici jejich bonusová čísla. Tato keš je jen pro ty nejodvážnější vrchaře a uzavírá celou serii KRKONOŠSKÉ ČASOVKY.

Keš je zasazena v srdci Krkonoš do oblasti okolo Pece pod Sněžkou. Cíl časovky se nachází v Modrém sedle mezi Luční a Studniční horou u Památníku obětem hor. Toto sedlo je se svými 1 509 m.n.m. nejvýše položeným místem v České republice, kam se může legálně vyjet na kole.


Časovka je typ závodu, kde o vítězi rozhoduje dosažený čas. Ve vašem případě bude dosažený čas rozhodovat o tom, zda si budete moci odlovit tuto keš.

Čeká vás trasa dlouhá 5,6km, během které nastoupáte 630 výškových metrů. Časovka začíná u Terénního informačního střediska Děvín a její cíl se nachází u Památníku obětem hor v Modrém sedle. Časový limit pro úspěšné zdolání tohoto závodu je stanoven na 90 minut.

Cartridge:


Cartridge začíná zónou „Předstart“. Při jejím dosažení se vám aktivují zóny „Start“ a „Cíl“. Hra vás poté navede na začátek trati. Po vjezdu do zóny „Start“ se vám spustí čas. Časomíra funguje na principu systémového času. Díky tomu běží čas na všech přístrojích stejně rychle. Během závodu se každých 5 minut ozve orientační zvukové znamení pro váš lepší přehled, jak dlouho už jste na trati. Jakmile dosáhnete zóny „Cíl“, čas se vám zastaví. Pokud dojedete časovku v limitu, aktivuje se vám zóna keš.

Hra byla otestována na různých typech přístrojů a na většině fungovala bez potíží. Jediný drobný problém se vyskytuje u přístroje Oregon 450. Pokud se chystáte hrát wherigo na tomto přístroji, klikněte sem pro doplňující informace.

Mapa časovky:Pro podrobnější náhled na trať závodu kliknětě přímo v listingu na mapu časovky.

Itinerář časovky:


Předstart


Nacházíte se u Hotelu Děvín v Peci pod Sněžkou. Zde můžete provést poslední předstartovní kontrolu. Z předstartu se na start časovky dostanete po cykloturistické značce.


Start


Start časovky najdete asi 100m od Děvína u stejnojmenného terenního informačního střediska. Do časovky vyrazte od závory. Po několika metrech, při dosažení startovní zóny, se vám rozběhne čas.


Čertovy schody


Po 800m od startu dorazíte do oblasti Čertovy schody. Zde pokračujte stále po asfaltové cestě do prudkého kopce.


Andělské schody


Na Čertovy schody plynule navazují Schody Andělské. Na konci Andělských schodů se držte stále asfaltové cesty.


Richterovy boudy


Zhruba 1km od schodů se nacházejí Richterovy boudy. Ty minete po levé ruce a budete pokračovat stále do kopce směrem na Výrovku.
Výrovka


Následuje nejnáročnější úsek trati. Od Richterových bud budete stoupat 1,5km k rozcestí u Výrovky. Na tomto rozcestí se dejte vpravo, směrem na Luční boudu.
Cíl – Památník obětem hor


Nyní vám do cíle zbývá 1,5km. Asfaltová cesta vás dovede až do Modrého sedla k Památníku obětem hor, kde je cíl bonusové časovky.

Zóna „Cíl“ začíná několik metrů před památníkem. Je dostatečně veliká, takže její dosažení není problém. Při vstupu do ní, se časomíra sama automaticky zastaví a ukáže se vám dosažený čas. Pokud váš čas nepřesáhne limit 90 minut, hra vám řekne, kde máte hledat Keš.


Výsledková listina:


KRKONOŠSKÉ ČASOVKY - Bonus

Pořadí Přezdívka Čas Datum
1. GARMION 42:57 28.9. 2017
2. LRLR 43:31 1.9. 2016
3. pavouci 43:38 6.8. 2016
4. S&V (výběh) 45:30 9.8. 2017
5. nalimre 48:46 11.7. 2016
6. zaclerak 51:19 27.8. 2016
7. ____Alik 52:31 20.7. 2017
8. Geo-Ondra 57:26 14.10. 2017
8. sima69 57:26 14.10. 2017
10. smileik 59:33 10.80. 2017
11. rtep3 61:07 6.8. 2016
12. tominohou 61:20 19.8. 2016
13. SebbiDr 65:06 10.8. 2016
14. Atip (výběh) 66:00 11.8. 2016
14. jindrap (výběh) 66:00 14.10. 2017
16. MiroslavRouta 86:57 28.7. 2017
17. morgan.08 88:00 29.9. 2017


Vámi dosažený čas prosím připište do svého logu. Časy všech závodníků jsou zaznamenávány v této výsledkové listině.

Grand prix:


V Grand prix tabulce jsou zaznamenány časy všech závodníků, kteří absolvovali alespoň jednu časovku. Pro její zobrazení klikněte přímo na obrázek níže.

Doporučení:


Než vyrazíte do terénu, pečlivě si prohlédněte na mapě a v itineráři, kudy vede trasa časovky. Na trati je několik rozcestí, kde je potřeba vědět, kam správně odbočit.

Časovku doporučuji absolvovat na horském případně trekingovém kole. Cesta není na silničku příliš vhodná. Kolo si před výšlapem pečlivě zkontrolujte.

Pokud se na zdolání keše chystáte ve více lidech a zároveň si nikdo z vás nevěří na individuální pokoření stanoveného limitu, můžete časovku pojmout jako štafetu. Počet členů a rozdělení úseků je samozřejmě na vás, jen do logu pak nezapomeňte zapsat všechny účastníky štafety i dosažený čas.

Upozornění:


Pro odlovení keše není nutné úspěšně absolvovat všechny časovky ze série, ani mít k dispozici jejich bonusová čísla.

Bonusová čísla můžete vyměnit za originální dárek, o kterém se více dozvíte v sekci "Série KRKONOŠSKÉ ČASOVKY".

Keška je dostupná denně od 8.30 do 18 hodin s výjimkou jarní mezisezóny od Velikonoc do začátku května a na podzim od Dušiček do začátku prosince.

Rozhodně nezkoušejte časovku zdolat za pomoci jiného dopravního prostředku než kola! Trať se nachází v Krkonošském národním parku, kde je pochopitelně omezen provoz motorových vozidel. Do těchto míst mohou vjet pouze dopravní prostředky s povolenkou od správy KRNAP. Respektujete prosím tento fakt, jinak vám může hrozit pokuta a hlavně dojde ke znehodnocení základní myšlenky této keše.


Série KRKONOŠSKÉ ČASOVKY:


Tato keš zakončuje celou sérii KRKONOŠSKÉ ČASOVKY. Bonusová čísla z jednotlivých časovek, můžete využít k zisku originálního dárku, který bude speciálně vyroben pro každého závodníka, který úspěšně absolvoval všech 7 časovek.

Bonusová čísla:


Pro všechny vrchaře, kteří mají za sebou celou sérii KRKONOŠSKÉ ČASOVKY, bude připraven speciální dárek. Jedná se o ručně malované tričko, které vám bude připomínat těžký boj s krkonošskými kopci.


Stačí mě kontaktovat přes můj profil na mail. Zašlete mi všechna bonusová čísla, je jich celkem 6, A až F. Poté se domluvíme na velikosti a způsobu předání trička.


Keše ze série:CWG:


Ve finálni schránce se mimo jiné nachází i malá CWG směnárna. Směnárnu ze schránky neodnášejte, není na výměnu!

Bylo vyrobeno také CWG věnované speciálě této keši. Na kolečku je vyobrazen Pamatník obětem hor se Sněžkou na obzoru.

Poznámky:


10.7. 16 - Schránka umístěna do terenu. Obsah: logbook, tužka, odměna pro FTF, CWG směnárna + 4xCWG

4.8. 16 - Publikace listingu keše

Additional Hints (No hints available.)