Skip to content

<

Jānis

A cache by Bērzs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/10/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpņa konteiners ir zaļa PET sagatave, kas Satur tikai logbuku, tādēļ rakstāmo, lūgums līdzi ņemt pašiem.

Dieva Zīme


Dieva zīme parasti tiek attēlota kā plaknē vertikāli novietots trijstūris vai kāsis, kura smaile norāda uz debesīm. Raksts simbolizē debesis, vīrišķo spēku, gaismu un tiekšanos augšup. Dēļ kā arī šo treilu, nolēmu veidot dažus metrus virs zemes. Lai to pieveiktu jums būs nepieciešams spēks un izturība, lai tiekšanās uz augšu būtu sekmīga.
Sendienās Dieva zīmi parasti iegrieza uz sadzīvē izmantojamām lietām, un vienkāršākajos variantos zīme parādās kā vienādmalu taisnleņķa trijstūris, kas simbilizē debesis kā pasaules jumtu. Mūsu senči savu māju jumtus veidoja atbilstoši šai zīmei, tādējādi dzīvojot zem Dieva zīmes.
Plaši pazīstams Dieva zīmes atveidojums ir tradicionālais trijstūris ar vienu (t.s. Dieva acs) vai trijiem apļiem pie smailes. Tiek uzskatīts, ka zīme piesaista dievišķos un radošos spēkus.

Jānis

Īpašu vietu Latvijas tautu mitoloģijā ieņēmis Jānis, bieži vien dēvēts par Dieva dēlu. Jānis bijis gaismas un auglības nesējs, cieši saistīts ar saules ceļu pār debess velvi. Ja Ūsiņš Lielajā Dienā – pavasara dienas un nakts viengaruma laikā atmodinājis dabu no ziemas miega, tad Jānis nācis vasaras saulgriežos, laikā, kad diena ir visgarākā, bet nakts – visīsākā, laikā, kad saule atrodas visaugstākajā debesu punktā. Arī Jānis pieskaitāms pie senākajām indoeiropiešu dievībām un vairāki pētnieki viņu saista ar seno romiešu Jānusu – vārtu un durvju sargu, kas sākotnēji bijis gadskārtu dievs, noteicis to maiņu, kā arī visu kosmisko un Zemes norišu sākumu un beigas, un šādas funkcijas daļēji bijušas arī Jānim.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.