Skip to content

<

Liedes dainas

A cache by Bosiks Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/01/2016
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[LAT] Dotajās koordinātēs slēpnis NEATRODAS!
[ENG] Sorry, this is for Latvian speaking only!

Slēpnis ir PET preforma, kas satur viesugrāmatu, rakstāmo un zīmogu, kas nav paredzēts prom nešanai!


Laikraksts "Jaunākās Ziņas" 1926.gadā nosauca Lubānu par dziesmoto novadu, jo no šejienes nākušās tautas dziesmas, kas ievietotas Krišjāņa Barona "Latvju Dainu" apkopojumā, daudzuma ziņā palikušas 2.vietā aiz Lielvārdes (Lubānai 6039 dainas, bet Lielvārdei- 6126 dainas). Vērā ņemami ir arī citi skaitļi - kopumā no Lubānas pagasta Latviešu folkloras krātuvē ir iesūtītas 13 093 dainas, bet diženākais tautas dziesmu krājējs Lubānas pagastā bijis mācītājs un folklorists Mārtiņš Celmiņš (1863.-1936.), jo viņa krājumā nonākušas 10 670 dainas.

Jūsu uzdevums ir, balstoties uz zemāk esošajām dainām, atrast atbilstošu vietu, kur novietots slēpnis!

Pāri jāju par Liedīti,
Tilts rībeja, pieši skan;
Atskatos atpakaļ,
Lubān's meitas pakaļ skrej.

Balti bērzi vizinaja
Gar brālīša sētmaļiem:
Tie nebija balti bērzi,
Tie brālīšu zobeniņi.


Liede (augštece Liedīte) Aiviekstes labā pieteka Gulbenes, Madonas un Lubānas novados. Tā tek cauri Daukstu, Jaungulbenes, Dzelzavas, Līgo un Indrānu pagastam.  

Upe sākas kā novadgrāvis 2 km uz dienvidiem no Krapas, tās kritums pirmajos 8 km ir 2—3 m/km, pārējā upes tecējumā vidēji 0,5 m/km, pavisam niecīgs lejtecē. Pirms ietekas Aiviekstē pie Lubānas met 12 km garu loku uz ziemeļaustrumiem un atpakaļ. Lejtecē baseinā plaši mežu masīvi, tikai gar pašu upi pļavu josla, dažviet tīrumi. Liedes pļavās saglabājušās ozolu grupas. Lejtecē līdztekus Liedei iet Dzelzavas—Lubānas ceļš un divreiz to šķērso.  Upē novērots diezgan daudz nēģu mazuļu, kuri ar straumi tiek nesti uz Aiviekstes ūdeņiem.

 

Veiksmi!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.