Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

CITO Lamacentrum 2017

A cache by G+K Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, April 23, 2017
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Už je to tady! Další ročník tradičního CITO eventu za asistence lam, oveček a drůbeže!

PROSÍME NESNAŽTE SE PŘIJET AUTEM K LAMACENTRU - ZPŮSOBÍTE TÍM PROBLÉMY DOBROVOLNÍKŮM Z LAMACENTRA. 


Abychom předešli zbytečným dotazům, rozhodli jsme se už v předstihu zahájit přípravy tradičního CITO! Je tu čtvrtý ročník eventu, jehož náplň pravidelní návštěvníci už dobře znají. Přiložíme ruku k dílu a pomůžeme nejen vyčistit krásnou lokalitu Růženina lomu, ale také zase o kousek vylepšit zázemí zdejšího lamacentra. Odměnou nám budiž nejen dobrý pocit a setkání s legračními a přátelskými tvory, spousta legrace, ale také tradiční škvarková pomazánka (kdo nezažil, neuvěří).

Aprílové počasí sice občas přichystá zkoušku naší odolnosti, i tak jsme ale vždy udělali spoustu práce a my se pokusíme objednat příznivé podmínky. Těšit se můžete opět na nabídku různých aktivit, kterou ještě spolešně s vedením lamacentra dáváme dohromady a upřesníme v předstihu v listingu i anouncementem. Samozřejmostí bude čištění Růženina lomu od odpadků (i když po předchozích ročnících očekáváme výrazně menší zamoření, než obvykle), oprava přístupových cest a celkové zvelebování okolí tak, aby lamacentrum bylo snadno přístupné opravdu všem. 

Jen pro představu - během předchozích ročníků jsme zbudovali nové informační tabule, výrazně vylepšili přístupové cesty (které shodou okolností hned otestoval náhodný návštěvník na invalidním vozíku), postavili desítky metrů nových ohrad, do kontejneru soustředili desítky (a možná i stovky) kilogramů nejrůznějšího nepořádku, vyrobili lavičky podél přístupových cest, vybudovali obří seník a pomohli s celou řadou dalších větších i menších úkolů. A těšíme se na další rozšiřování tohoto seznamu!

Datum: 23. 4. 2016 (neděle) - jde o víkend, kdy se slaví Den Země, lze tedy očekávat suvenýr!

Sraz u Klajdovky (Parkoviště, dostupné MHD): 9:30

Začátek eventu v lamacentru: 10:00
Oficiální konec eventu: 11:00

Oficiální konec je jen pro naplnění litery pravidel. V lamacentru samozřejmě budeme zůstávat déle, podle chuti a nálady, poslední pracanti obvykle opouští lamí společnost po 6. hodině večerní. Podmínkou účasti na eventu (a tím pádem i nárok na bezplatný vstup do lamacentra, granule pro lamy a škvarkovou pomazánku) je zapojení do pracovní činnosti, drive-in účast není vítána (a za dodržení pravidel na začátku listingu ani není proveditelná).

CWG budou, jedno CWG na pracující hlavu bude zdarma, zřídíme jen kasičku na dobrovolné příspěvky na provoz lamacentra. CWG navíc za tradičních 10 korun. 

NEZAPOMEŇTE DO LOGU UVÉST POŽADOVANÝ POČET CWG (platí zejména pro T*plá so*a, Peti*s a podobně :-) ). Uzávěrka objednávek 15. 4., po tomto datu už jen doufat, že nějaké zbyde.

S sebou nezapomeňte geooděv, svačinu a hlavně pracovní rukavice, hodit by se také mohlo nějaké napichovátko, nebo jiný nástroj na prodloužení ruky. Pytle na odpadky budou zajištěny organizátory, odvoz naplněných pytlů bude v režii PS Hády jakožto správce oblasti. Pokud máte možnost vzít elektrické nářadí (vrtačka, pila), nebo motorovou pilu, budeme rádi!


Novinka - loňský vysoký počet účastníků odhalil některé organizační nedostatky. Proto jsme letos vymysleli novinku - vedoucí jednotlivých pracovních týmů (aneb "kapitány") bychom rádi vytipovali už předem a v předstihu uspořádali krátké setkání, kde bychom vysvětlili, co a jak se má udělat, kde je potřebné nářadí a materiál a podobně. Kapitány se samozřejmě pokusíme odměnit za jejich mimořádné nasazení a především čas navíc, který bude třeba pro uvedenou poradu. Elementárním požadavkem na kapitána/kapitánku je odhodlání, ochota cca. 14 před eventem (v termínu dle dohody) navštívit lamacentrum na cca. hodinovou poradu a samozřejmě schopnost velet skupině 5-20 pracantů. Prosíme všechny, kteří by se chtěli této role ujmout, aby se hlásili ve svém logu. Zejména bychom uvítali kapitány z řad zkušených účastníků, kteří v minulosti bývali tahouny kolektivu (snad se v tomto popisu najdou :-) ), ale samozřejmě se nebráníme ani "nové generaci".


 

Event se uskuteční za každého počasí. Protože nevíme, kdy se uskuteční tradiční setkáním s lamami pro děti a jejich doprovod, můžete svoje robotky vzít s sebou, na místě můžeme zřídit školku v lamím výběhu. Jako vždy budou pro děti k dispozici různé výtvarné a rukodělné aktivity.

Těšíme se na vás!

Něco o lokalitě, kterou budeme čistit:

Významný krajinný prvek (VKP) Růženin lom je bývalý jámový lom v němž probíhala těžba vápence především v první polovině 20. století. Je příkladem toho, že i negativní činnost jako těžba může mít pozitivní vliv na biologickou pestrost území.

Těžbou byl v prostoru lomu odkryt silný pramen, díky němuž nemohl být lom zavezen slinkovým popílkem, což byl původní záměr na jeho využití. Tak zde došlo k vytvoření několika vodních ploch, jejichž bezprostřední okolí osídlila řada živočichů a rostlin vázaná na vodní biotopy. Vyskytuje se zde např. silná populace vzácného kruštíku bahenního, velké množství vodního hmyzu, ve vodě několik druhů ryb a dokonce i užovka obojková. Mimo to do prostoru lomu z okolních stepních porostů pronikla řada vzácných teplomilných druhů rostlin. Jedině zde se např. vyskytuje jediný zbytek hádecké populace pelyňku pontického. 

Na území Růženina lomu probíhá v současné době rekultivace. Protože toto území leží v ochraném pásmu PP Velká Klajdovka, musel rekultivační projekt respektovat přírodovědné hodnoty území a splňovat náročná realizační kritéria. Nejenže byla zachována již tak vysoká biologická hodnota území, navíc díky citlivé rekultivaci a promyšleným krokům, došlo ke zvýšení biologické pestrosti území a po provedených zásazích se zde objevila řada vzácných, často i pro území nových druhů rostlin. Dá se říci, že rekultivace tohoto území může sloužit jako modelový příklad pro další podobné projekty.


(Citace z webu http://psh.ecn.cz/strany/ruz_lom.htm)

A na závěr pár momentek z minulého ročníku (Komentáře si jistě domyslíte sami :-)

 

Additional Hints (Decrypt)

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

178 Logged Visits

Write note 12     Archive 1     Will Attend 78     Attended 81     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 4     

View Logbook | View the Image Gallery of 40 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.