Skip to Content

This cache has been archived.

LiM: Třicet zalogovaných ?
Šíleně masová akce, radši rychle do archivu !

More
<

Energie z bobu(lí) (BP26)

A cache by Beskydský probouzecí spolek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 23 December 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Jedna z legend o objevení kávy praví:

Za dávných dob, kdy lidé ještě kávové boby neznali, žil v Etiopii pasáček koz. Protože to byl všímavý chlapec, zjistil, že jeho kozy poté, co okusily bobulí neznámého stromu, jsou nabité energií více než obvykle. Přes den mu předváděly divoké taneční kreace, a přesto v noci nechtěly oka zamhouřit. Pasáček si tajemství nenechal pro sebe, ale svěřil se opatovi místního kláštera. Ten si z bobulí uvařil nápoj a hle: po jeho vypití sice netančil, ale vydržel se modlit celou noc ! A lahodný nápoj byl na světě.

Spojení mezi nastávajícími svátky a kávou je v tomto příběhu nasnadě. Není uvedený příklad přesně tím, co v hektické době před svátky hledáme ? Do Štědrého dne zbývají hodiny, těla jsou unavená a je potřeba sebrat poslední zbytky sil na úklid, balení dárku nebo přípravu salátu.


Proto každý, kdo pociťuje nedostatek síly a potřebuje pořádně nastartovat do posledního pracovního dne před největším svátkem roku, nechť vyrazí na Palkovické hůrky pro šálek dobré kávy zdarma. Aby náhlý přísun životabudící látky nebyl velkým šokem, je doporučeno se před napitím trochu procvičit. Třeba procházkou na kopec, odkud za příznivých podmínek bude pěkný výhled na vycházející slunce. Káva se bude oficiálně podávat od 6:10 do 7:00, ale vzhledem k netradiční době setkání jsem povolný vyčkat opozdilce či ranní ptáčata spěchající do práce a z práce, případné požadavky pište prosím do logu.Protože se k šálku ranní kávy výborně hodí nějaká ta laskominka, neostýchejte se prosím pochlubit a donést vzorky svého vánočního cukroví. S množstvím kávy to nebudeme přehánět, nestojíme o tancující kozy ;-).Čaj s rumem pro zavilé odpůrce kávy bude zajištěn. Sraz je poslední příležitostí pro získání CWG a SQ roku 2016 oficiální cestou, po ukončení již budou k dispozici pouze na černém trhu !

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.