Skip to Content

<

Years of Geocaching Challenge

A cache by geoPetros Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 2/28/2018
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Toto je keška typu Challenge (tzn. výzva), ktorá vyžaduje, aby ste mali medzi nálezmi kešky s fyzickou schránkou skryté v jednotlivých rokoch od vzniku hry Geocaching až po súčasnosť (tzn. minimálne po jednej z roku 2000, 2001, 2002 atď. až po aktuálny rok).


SLOVENČINA (SK)

Keška sa nachádza na úvodných súradniciach, ale nemôžete si ju zalogovať ako nájdenú, kým nesplníte podmienky. Poznámka k parametrom tejto kešky: D (náročnosť) sa vzťahuje na splnenie podmienky challenge, preto je D5 (vyžaduje významné úsilie, viď Ratings for Difficulty). T (terén) sa vzťahuje k finálnej krabičke tejto challenge v súlade s pravidlami pre challenge:
„We recommend that the difficulty rating be based on the challenge, the terrain rating on the challenge cache location“.

Výzva
Musíte mať medzi nálezmi kešky s fyzickou schránkou skryté v jednotlivých rokoch od vzniku hry Geocaching až po súčasnosť (tzn. minimálne po jednej z roku 2000, 2001, 2002 atď. až po aktuálny rok). Počítajú sa len tie typy kešiek, ktoré majú fyzickú schránku. To znamená, že sa nepočítajú virtuálky, earthky a podobne! Rátajú sa všetky vaše predošlé nálezy. Archivované kešky tiež, ak boli nájdené ešte v aktívnom stave.

Rovno si povedzme, že najväčšia výzva je odloviť kešku z roku 2000. V súčasnosti je v Európe takých kešiek presne 7: dve v Dánsku a po jednej vo Fínsku, Švédsku, Belgicku, UK a Írsku. A ďalšia necelá stovka je v USA. Ostatné ročníky sa dajú odloviť aj na území Česka a Slovenska.

Overenie splnenia výzvy
Na stránke Project-GC je k dispozícii Challenge Checker. Overí za vás, či spĺňate požiadavku. Nezabudnite, že stránka Project-GC môže mať aktualizovaný zoznam vašich nálezov s oneskorením.

PGC Checker

Varianty logovania
a) Ak už podmienky challenge spĺňate v momente nálezu finálnej krabičky, môžete tu ihneď zalogovať Found It (Nájdené).
b) Ak spĺňate podmienky challenge, ale ešte ste neodlovili finálnu krabičku, môžete tu zalogovať poznámku (Write Note) o splnení. Fyzicky sa zapísať v logbooku finálnej krabičky môžete kedykoľvek neskôr a zmeniť poznámku na log Found It (Nájdené).
c) Ak ešte nespĺňate podmienky challenge, ale už ste sa fyzicky zapísali v logbooku finálnej krabičky, môžete tu zalogovať poznámku (Write Note). Po splnení podmienok môžete poznámku zmeniť na log Found It (Nájdené).
Ďalšie nejasnosti riešte s ownerom challenge cez e-mail.

Finálna krabička
Finál tejto challenge som sa rozhodol umiestniť trochu mimo hlavných ťahov s cieľom dať krabičku na nejaké pekné miesto do prírody, kde nebude príliš na očiach prípadným nepovolaným osobám. Myslím, že dané miesto tieto podmienky spĺňa, a okrem toho sa vám tu bude páčiť. Zároveň to ale nie je vôbec ďaleko od parkingu. Čaká vás len 400-metrová prechádzka po peknej lúke s výhľadom na Vápeč. Keška samotná je na strome vo výške cca 3 metre. Vyliezť sa dá vcelku ľahko bez pomôcok, vyžaduje to len trochu telocviku.


Krabička je vo veľkosti Small a pri založení obsahovala logbook, ceruzku, strúhadlo, 10 kusov tematického SWG a drobné geocachingové suveníry. Okrem toho boli v krabičke odmeny pre prvých troch nálezcov – tri neaktivované travel bugy. Prví traja si ich mohli po jednom zobrať bez výmeny. Ostatné drobnosti (najmä SWG), vymieňajte férovo.

Years of Geocaching Challenge SWG
Súčasťou krabičky je špeciálne SWG s kódom GC6YYNE vyrobené konkrétne pre túto challenge.


Nie je to bonusové koliesko zdarma, stále ide o SWG určené na výmenu. Kolieska budú do krabičky pravidelne dopĺňané, dokým sa neminú.

K tejto challenge prináleží aj geocoin, ktorý vyrobil Amberel. Trackovací kód geocoinu je PC1ABG. Môžete si ho zalogovať ako videný.


Táto challenge bola inšpirovaná keškou 15 Years of Geocaching Challenge.

ENGLISH (EN)

The cache is at the listed cooordinates but you must read the page requirements to ensure your log for this cache is valid.

To log this cache which is at the listed coordinates, you must find and log at least one cache that was placed in each of the years from 2000 up to and including the year you find this cache. All types of caches count but they must have a physical container, your previous finds count, archived caches count as long as you found while active.

How to check
A geochecker is available here on Project-GC. Note: It may take up to a day or so for Project GC to update with your most recent finds.

PGC Checker

If you fail to supply your cache details or you have not completed the challenge correctly, then your log will be deleted. If you have any questions contact the owner by e-mail.

Inspired by 15 Years of Geocaching Challenge.

Happy geocaching ;)

Návod na vyhľadanie vhodných kešiek

1. Otvorte nástroj Map Compare na Project-GC (ak ste ho ešte nepoužili, treba prejsť overením)
2. Vyplňte svoj nick do políčka Profile name
3. Pridajte filter Center/radius, kliknite na ikonu Domov a zadajte počet km (napríklad 1500)
5. V položke Show začiarknite políčko None found
6. Pridajte filter From/To Hidden date a nastavte dátumy napríklad na 2000/01/01 a 2000/12/31 (ak hľadáte kešky skryté v roku 2000)
7. Nakoniec kliknite na tlačidlo Filter

A máte pred sebou zoznam vhodných kešiek na odlov.

Additional Hints (Decrypt)

sbgbuvag

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

18 Logged Visits

Found it 7     Write note 9     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 11 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.